úvod blog HRA: DEJ pánevnímu dnu ŠANCI - Co ANO, co NE pro pánevní dno v pohodě

HRA: DEJ pánevnímu dnu ŠANCI - Co ANO, co NE pro pánevní dno v pohodě

5 rad + 5 týdnů ZDARMA pro tvé Pánevní dno v pohodě. Pojď se mnou objevovat tvé zvyky v používání pánevního dna a změň je. Během 5 týdnů ti ukáži, co prospívá tvému pánevnímu dnu a co ne. 

HOLA, HOLA PÁNEVNÍ DNO VOLÁ

Udělej pro své pánevní dno to nejlepší a změň své zvyky v jeho používání. Pánevní dno ti bude vděčné a ty budeš spokojenější.

Tato hra vznikla vlastně náhodou, původně to měla být jednorázová poradna, kde objasním, co pánevnímu dnu prospívá a co ne. Nakonec je z toho seriál, který jsem nazvala: DEJ pánevnímu dnu šanci.

Mám ráda, když jsou věci praktické, použitelné a úplně nejlépe, aby byly hned a snadno aplikované. A tak se stalo. Zvu vás do poznání co ANO, co NE pro pánevní dno v pohodě.

 

Hraj a vyhraj - zúčastni se losování o 3 kurzy: Výběr z Pohybotéky: Pánevní dno jako nové

Pravidla hry pokud jsi na FB: 

Pravidla hry když nejsi na FB:

 • Sdílej, dej vědět, pošli tento článek svým kamarádkám a ať i ony se zapojí a komentují. Postupně tady najdeš všechny rady a všechna videa, týkající se této výzvy.
 • Zúčastni se hry aktivně, aplikuj rady a napiš do komentáře pod každé video své postřehy, zážitky, úspěchy i neúspěchy.
 • Dej ODEBÍRAT na mém YouTube: ZDE

Z vás všech, které budete aktivní a okomentujete každé video, kde napíšete svou zkušenost, svůj postřeh 23. 5. 2023 vylosuji 3 výherkyni kurzu: Výběr z Pohybotéky Pánevní dno jako nové. 

Děvčata.... Pomozte mi šířit povědomí o každodenních jednoduchostech, které mohou pánevní dno poškodit, a nebo prospívat.

Pozvěte své kamarádky, přítelkyně, známé do FB skupiny, nebo jim pošlete tento odkaz ať i ony se mohou o své pánevní dno do prázdnin pěkně postarat. Děkuju že mi pomáháte šířit a plnit mé poslání s láskou a úsměvem ❤
 • Jak napsat komentář k videu? Tady jednoduchý návod.

Výzva na 5 týdnů: DEJ pánevnímu dnu ŠANCI právě začíná.

1. šance pro tvé pánevní dno: CHOĎ se vyčůrat tehdy když potřebuješ.... 

Možná si říkáš: "CO TO JE ZA RADU"? To ví snad každý, ne? A kdy bych asi jinak měla chodit, než tehdy když potřebuju, ne? Ale sáhni si do svědomí, opravdu jdeš zrovna v tu chvíli když ti tělo hlásí, že máš naplněný močák na záchod? Není to náhodou jinak? Nikdy nechodíš preventivně, třeba když jdeš ven.... Nebo naopak dojít se vyčůrat odkládáš, protože potřebuješ něco dodělat a půlhodina, hodina utekla jak nic a ty sis ještě nedošla? Fakt to není tvoje téma? Protože z mé praxe vím své a divila by ses, kolik žen tohle zlozvyk má.

A kam nás vede? Vede k inkontinenci. A pak taky k odpojování se od svých potřeb, a taky k návyku to ostatní je důležitější než já. Takže jsme u tématu sebelásky, sebehodnoty, sebevědomí...

A o tom to je. Podrobněji vysvětluji ve videu, viz výše.

 • Reference po 1. vysílání: Milá Joli, včera jsem stihla jenom kousek videa, tak jsem to dnes napravila. Děkuju za geniální nápad s jednotlivými vysíláními k tomuto tématu - co ANO a co NE pro pánevní dno v pohodě. První video bylo pro mě úžasné. I když mám za sebou kurzy, prospěla mi tato krátká a názorná přednáška s pomůckou a připomenutím..."vrátit do pánve život." Moc tě zdraví a přeje vše dobré Zdena...

A jak jsem řekla. Je tu výzva na celý týden:

 • Všímej si kdy tvůj močový měchýř hlásí, že si máš dojít na záchod. 
 • Všímej si kdy chodíš preventivně a kdy naopak to odkládáš. Proč?

Změň svůj zvyk.

 • Dojdi si jen tehdy když dostaneš z těla impulz, že potřebuješ (ne preventivně)!
 • JDI když tělo zahlásilo, že potřebuje (ne až to dodělám)!

Napiš mi do komentáře pod video své postřehy, už teď se na ně těším, jsem totiž zvědavka zvědavá ☺

Další vysílání a další výzva bude: 25. 4. 2023 registruj se na vysílání: ZDE 

 • Chceš své tělo poznat líp? Zaregistruj se na ZDARMA vysílání. Můžeš být se mnou živě, nebo si nechat poslat záznam. Registrace i vysílání jsou ZDARMA: ZDE

2. šance pro tvé pánevní dno: Netlač řeku teče sama!

Prozkoumej jakým způsobem se vyměšuješ. Moč vytlačuješ nebo necháváš volně vytéct? Stolici tlačíš s nádechem nebo s výdechem? Na co všechno ve svém životě tlačíš? Jak moc na sebe tlačíš?.... Divila by ses, jak moc běžné tlačení je a pánevnímu dnu to ubližuje. Víc ve videu :-).

Jo a dej mi vědět jak to máš ty? Ve FB skupině nebo v komentáři u videa. Jsem zvědavka zvědavá.... 

Je tu výzva na celý týden:

 • Všímej si jakým způsobem močíš. 
 • Dokážeš se uvolnit a nechat odtéct, nebo tlačíš?
 • Všímej si jakým způsobem odvádíš stolici z těla ven.
 • Tlačíš s nádechem, nebo výdechem?

Změň svůj zvyk.

 • Při močení se uvolni a nech tekutinu odtéct.
 • Stolici posouvej k východu s nádechem.

Napiš mi do komentáře pod video své postřehy. Už teď se na ně těším, jsem totiž zvědavka zvědavá ☺

Další vysílání a další výzva bude: 3. 5. 2023 registruj se na vysílání: ZDE 

3. šance pro tvé pánevní dno: Podrž se!

Když zvedáš tašku s nákupem, kbelík s vodou, koš s prádlem, pekáč z trouby, dítě z postýlky, květináč, konev, bednu, pytel s hlínou.... prostě cokoli dalšího, nejprve své pánevní dno zabezpeči - pozvedni a pak teprve danou věc zvedni.

Když kašleš, smrkáš, kýcháš, směješ se i tady platí stejná zásada. Pozvedej své pánevní dno. Nekašlej na něj, protože pak kašleš na sebe.... Prostě PODRŽ SE! Protože nikdo jiný to za tebe neudělá.... Chceš podrobněji prozkoumat své pánevní dno? Tady je odkaz na test pánevního dna, ale i tvé břišní stěny. Funguje ti vše tak, jak má abys měla tělo v pohodě? ZDE

Je tu výzva na celý týden:
 • Vždy když jdeš cokoli zvednout mysli na sebe a na své pánevní dno a zabezpeči ho: PODRŽ SE.
 • A úplně stejně podrž své pánevní dno při: kašlání, smrkání, kýchání, smíchu... test: ZDE
 • Všímej si, zda-li po akci dokážeš své pánevní dno i uvolnit a zda-li vnímáš i tuto rovinu uvolnění.

Napiš mi do komentáře pod video své postřehy. Už teď se na ně těším, však víš, že jsem zvědavka zvědavá :-)

Další vysílání a další výzva bude: 10. 5. 2023 registruj se na vysílání: ZDE 

4. šance pro tvé pánevní dno: Plácej...

Pánevní dno je delikátní sval a tak je také třeba k němu přistupovat. Některá žena má tendenci k tuhnutí a některá k povolení. Obě budou mít obdobné trable, ale řešení je odlišné. Udělaly jsme si test a rozpoznaly do jaké skupiny patříme. Ukázala jsem cvik, který pánevní dno uvolňuje i aktivuje. 

 Projevily jste zájem o přednášku: Cvičební a erotické pomůcky - zvýhodněná cena platí do 19. 5. přihlásit se na ní můžeš: ZDE

Je tu výzva na celý týden:
 • Každý den se poplácej. Pokud jsi jednička tak déle pokud dvojka tak jen jen krátce.
 • Všímej si během týdne, jak a co se ve tvé pánvi postupně mění.

Napiš mi do komentáře pod video své postřehy. Už teď se na ně těším, však víš, že jsem zvědavka zvědavá :-)

Další vysílání a další výzva bude: 17. 5. 2023 registruj se na vysílání: ZDE 

 

 

Jmenuji se Jolana Novotná – pohybová specialistka, zaměřuji se na DECH, funkční pánevní dno, scelování diastázy a chůzi. Kurz Smysluplné chůze propojuje všechny mé specializace, protože chůze je pro každého člověka nejuniverzálnější pohyb. Vytvořila jsem Pohybotéku, což je video knihovna všech mých online kurzů a lekcí pro zdraví celého těla. Jsem lektorka ve škole pánevního dna Renaty Sahani, absolventka fyzioterapeutické školy Spiraldynamik LEHRGANG BASIC, lektorka dechové školy Oxygen Advantage.

Jinak jsem obyčejná žena, která má nespočet talentů a zálib. Od zájmu o zdraví svého těla až po točení na hrnčířském kruhu, zahradničení, cestování. Nepovažuji se za sportovkyni, ale za milovnici funkčního pohybu. Žiju heslem „MÁM SE SKVĚLE VE SVÉM TĚLE“ a „Lépe cvičit než operovat".

Více o mě www.jolananovotna.cz, www.pohyboteka.cz - zde najdete i celou řadu dárků ZDARMA, vyzvedněte si je.

Buďte se mnou v živém kontaktu:

Sledujte můj YouTube a dejte ODEBÍRAT pravidelně vysílám a dělím se o rady, typy, návody i inspirace... ZDE

Přidejte se do FB skupiny: Pohybotéka | Smysluplná chůze | Pánevní dno | Břicho v celku | Dech ... ZDE