úvod blog 38. Pohyb-IN-ky - stoj, postoj, postura ovlivňuje funkci pánevního dna

38. Pohyb-IN-ky - stoj, postoj, postura ovlivňuje funkci pánevního dna

To jak stojíme, jaké máme držení těla rozhodně ovlivňuje i funkci pánevního dna. Každá máme různé postavení těla. Některá žena má zvětšenou bederní lordózu, některá naopak minimální oblouček v bedrech... 

Některá má nohy do X, do O, při chůzi kráčíme a špičky směřují od sebe, nebo k sobě. Naše přirozené postavení těla a tím i pánve nás jasně předurčuje k tomu, jak naše pánevní dno bude fungovat. Jsou polohy a pozice, kdy prostě nejde pánevní dno zapojit, ani kdybyste se na hlavu postavily. A pak jsou ty druhé, kdy pánevní dno nemá problém a zapojuje se jedna báseň.

Vysílání je z větší části praktické. Takže žádné pasivní koukání, ale rovnou do praxe. Není nad vlastní zážitek. 

Připrav si trochu místa kolem sebe. Zuj si boty, sundej ponožky, odhal kolena, ať na ně dobře vidíš a jdeme na to.

Tohle totiž učím úplně všechny ženy, které přijdou na individuálku a nebo i na kurz pánevního dna. Ještě u mě nebyla žena, která by své pánevní dno v běžném dni používala dobře. A to jako fakt!

A proto jsem se rozhodla z toho udělat kurz. Abych sobě ušetřila čas a nemusela neustále opakovat při prvním setkání to samé a vám peníze. Jedna Individuální lekce u mě stojí 1800 Kč. Kurz, který bude dostupný pro všechny ženy. Nebude drahý, ale bude nesmírně vesmírně užitečný, praktický, jednoduchý a hlavně NEZABERE ČAS, protože čas, ten totiž nemáme, že jo? Tohle se opravdu naučíte snadno samy doma, když víte jak na to a na individuálkách se můžeme věnovat už konkrétním vašim trápením.

Nač cvičit a pak se v každodenním životě ničit, no ne?

  • Pravidelná živá vysílání Pohyb-IN-ky, ve kterých dávám další rady pro pohodu nejen těla. Vysílání jsou ZDARMA. Registrace: ZDE

Buďte se mnou v živém kontaktu:

Sledujte můj YouTube a dejte ODEBÍRAT pravidelně vysílám a dělím se o rady, typy, návody i inspirace... ZDE

Přidejte se do FB skupiny: Pohybotéka | Smysluplná chůze | Pánevní dno | Břicho v celku | Dech ... ZDE

Jmenuji se Jolana Novotná – pohybová specialistka, zaměřuji se na DECH, funkční pánevní dno, scelování diastázy a chůzi. Kurz Smysluplné chůze propojuje všechny mé specializace, protože chůze je pro každého člověka nejuniverzálnější pohyb. Vytvořila jsem Pohybotéku, což je video knihovna všech mých online kurzů a lekcí pro zdraví celého těla. Jsem lektorka ve škole pánevního dna Renaty Sahani, absolventka  švýcarského pedagogicko-pohybového konceptu Spiraldynamik® Basic LEHRGANG BASIC, lektorka dechové školy Oxygen Advantage®.

Jinak jsem obyčejná žena, která má nespočet talentů a zálib. Od zájmu o zdraví svého těla až po točení na hrnčířském kruhu, zahradničení, cestování. Nepovažuji se za sportovkyni, ale za milovnici funkčního pohybu. Žiju heslem „MÁM SE SKVĚLE VE SVÉM TĚLE“ a „Lépe cvičit než operovat".

Více o mě www.jolananovotna.cz, www.pohyboteka.cz - zde najdete i celou řadu dárků ZDARMA, vyzvedněte si je.