úvod blog 36. rok skončil, ať žije 37

36. rok skončil, ať žije 37

Další rok společného soužití jsem oslavila vzpomínáním a rekapitulací toho, jak se o náš vztah staráme. Inspiroval mě psycholog Marek Herman. 

Vloni jsem čela jeho knížku: Máma není služka, máma je dáma. Doporučuji, moc hezká knížka. Zaujalo mě toho v ní spousta. Mimo jiné to, jak je dobré během roku si dělat víc takových rekapitulací. Všímat si, jak ten život žiju, kam ho posouvám. Jak jsem s tím vším spokojená, co se stalo, dělo.... To že rekapituluju o svých narozeninách a nebo na silvestra, to jsou běžná zastavení. Ale je dobré se podívat i na esenci vztahu. Jak se rozvíjí, co pro vztah děláme, jak si ho užíváme, jak ho rozvíjíme. 

A tak jsem narozeniny našeho vztahu pojala tímto směrem.

Šla jsem do fotek a prohlížela jsem si je a dívala jsem se co všechno jsme spolu prožili. Vybavovali se mi vzpomínky a emoce s tím spojené, jak jinak některé milé a některé ne. Uvědomovala jsem si, co jsme v daném čase řešili a jak jsme to řešili. A pak jsem jako poděkování vytvořila z fotek krátké oslavné video. 

36. rok skončil, ať žije 37. Jdeme lesem i městem, bahnem, deštěm i sluncem. Cestou vyšlapanou, ale i svou, vědomou i nevědomou. Občas nevíme, občas už jo. Ale hlavně si věříme, často spolu mluvíme, rozmlouváme, domlouváme, objasňujeme a neustále se znovu a znovu objevujeme v dobrém i zlém.

S láskou, důvěrou, ochotou, úctou i milostí kráčíme vstříc dalším létům společného žití.

I přes všechno.... Jde TO, i když někdy... dře to.. ♡♡♡♡♡♡

Doporučuju, je zajímavé si alespoň položit otázku: Co jsem letos pro vztah udělala já, co pro vztah udělala můj muž? Každá drobnost se počítá. :-)

 

Buďte se mnou v živém kontaktu:

Sledujte můj YouTube a dejte ODEBÍRAT pravidelně vysílám a dělím se o rady, typy, návody i inspirace... ZDE

Přidejte se do FB skupiny: Pohybotéka | Smysluplná chůze | Pánevní dno | Břicho v celku | Dech ... ZDE

Jmenuji se Jolana Novotná – pohybová specialistka, zaměřuji se na DECH, funkční pánevní dno, scelování diastázy a chůzi. Kurz Smysluplné chůze propojuje všechny mé specializace, protože chůze je pro každého člověka nejuniverzálnější pohyb. Vytvořila jsem Pohybotéku, což je video knihovna všech mých online kurzů a lekcí pro zdraví celého těla. Jsem lektorka ve škole pánevního dna Renaty Sahani, absolventka fyzioterapeutické školy Spiraldynamik LEHRGANG BASIC, lektorka dechové školy Oxygen Advantage.

Jinak jsem obyčejná žena, která má nespočet talentů a zálib. Od zájmu o zdraví svého těla až po točení na hrnčířském kruhu, zahradničení, cestování. Nepovažuji se za sportovkyni, ale za milovnici funkčního pohybu. Žiju heslem „MÁM SE SKVĚLE VE SVÉM TĚLE“ a „Lépe cvičit než operovat".

Více o mě www.jolananovotna.cz, www.pohyboteka.cz - zde najdete i celou řadu dárků ZDARMA, vyzvedněte si je.