úvod blog Jak jsem začala mít úctu k MDŽ

Jak jsem začala mít úctu k MDŽ

Svátek MDŽ mi přišel vždy takový zvláštní, takový povinnostní. Neměla jsem k němu vztah a nepřišel mi důležitý se jím zabývat. Dalo by se říct, že jsem dokonce byla proti němu, má vnitřní puberťačka rebelka o sobě dává znát a projevuje se: když něco dělají všichni, tak já to dělat nebudu. 

Ještě den před MDŽ jsem jsem ho slavit nechtěla. Natož o něm psát, přát všem ženám, posílat nějaké gratulace a přání a dárky....Ale pak mě něco ponouklo a probudila se zvědavost. Vyhledala jsem si na internetu historii tohoto svátku.

Čtu...

>>> 8. 3. 1908 bylo velké shromáždění za volební právo žen. – volební právo, mít svůj hlas, který má váhu, který má sílu, je slyšet, může změnit…. Najednou mi to začalo docházet, jako by mi někdo odkryl oči a uvědomovala jsem si co to je mít možnost svobodně volit. S v o b o b o d n ě   s i   v o l i t , hlasovat, hlásit, být slyšena . . .

>>> 8. 3. 1975 byl tento svátek oficiálně uznán Organizací spojených národů jako svátek ženské solidarity za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj.

A tyhle informace mi najednou vklouzly do srdce a drnkla na mou vzpurnost, hrdost, či co. Najednou jsem uviděla tu velkou sílu žen, která je uznaná. Tu sílu hlasu, volby, to uznání z mužského světa a přijetí mezi sebe. Uznání, že i žena je osobnost, která má světu (mužům) co říct. A že její síla je ve vzájemné solidaritě, rovnoprávnosti, spravedlnosti, míru a rozvoji.

Najednou ta slova získávala obrazy a silné příběhy. Ve mně se probudilo napojení na tento zdroj. A zaplavila mě vlna ženské solidarity a najednou se pro mě stal tento svátek důležitý a hodný podpory, najednou chci být součástí, chci nést to poselství, chci slavit, chci se účastni. 

Možná máš také někdy nějaký problém s něčím, bojuješ proti něčemu, nebo se toho "z rebelství" nechceš zúčastnit, vymaňuješ se. A přitom někdy stačí si o tom získat víc informací a naslouchat srdcem a pak už stačí změnit názor. A to je změna zevnitř. 

Přeji ti i si, ať se rozvíjíme a jsme v míru především v sobě.  

A tady jsou mé dárky ZDARMA nejen k MDŽ. Přijmi je jako projev a podporu ženské solidarity. Neupejpej se a vezmi si je klidně všechny.

Funguje ti pánevní dno při chůzi? TEST zdarma: ZDE

I smích sceluje břicho: ZDE

Blahodárná masáž pro tebe: ZDE

Uzdravuju sebe samu každý den: ZDE

Užijte si je, jsou tvořeny s láskou a úsměvem. Joli

Jmenuji se Jolana Novotná – pohybová specialistka, zaměřuji se na funkční pánevní dno, scelování diastázy, dech a chůzi. Kurz Smysluplné chůze propojuje všechny mé specializace, protože chůze je pro každého člověka nejuniverzálnější pohyb. Vytvořila jsem Pohybotéku, což je video knihovna všech mých online kurzů a lekcí pro zdraví celého těla. Jsem lektorka ve škole pánevního dna Renaty Sahani, absolventka fyzioterapeutické školy Spiraldynamik LEHRGANG BASIC, lektorka Oxygen Advantage. Jsem senzitivní a tvořivá obyčejná žena, která má nespočet talentů a zálib. Od točení na hrnčířském kruhu, zahradničení, cestování, v 50 letech jsem se naučila na snowboardu, na což jsem náležitě hrdá, protože to byla bolavá dřina. Žiju heslem „MÁM SE SKVĚLE VE SVÉM TĚLE“. Více o mě www.jolananovotna.cz, www.pohyboteka.cz