úvod blog téma „zpovědník“

Blog Jolana Novotná
... v poslední době dost pracuji na svém psaní. :)

Články na téma „zpovědník“

Po 16. letech na aerobiku

Chystám se po X letech na aerobik s Olinkou Šípkovou. Hlavní otázka: Co na nohy? Zalovím v botníku a světe div se, já našla ještě své staré boty. Nerozpadnou se mi po prvním kroku? Vydržím v nich?

Přečíst celý článek

I mě bolí záda !!!!

Chytly záda. Mě lektorku kurzu Záda v Pohodě. Ano, všichni jsme na cestě a život nás prověřuje, jestli sami sobě nasloucháme dostatečně. A tak právě procházím zkouškou. 

Přečíst celý článek

Dokončení...

I když mám zahuštěné období, tak tohle jsem si prožila plně. Dokončení rekonstrukce nebytových prostor v našem domě. Rekonstrukce trvala celkem 2 roky.

Přečíst celý článek

Můj článek v Meduňce

Když mě o prázdninách zavolali z redakce Meduňka, že si pročítali můj blog, který je zaujal a že se jim líbí mé pojetí souvislostí pánevního dna, dechu a nohou a že by chtěli ode mne článek, nechtěla jsem věřit svým uším.

Přečíst celý článek

Dušičky

Tenhle čas mě baví už dětství. Vzpomínám, jak jsem s babičkou chodila na hřbitov zapalovat svíčky a zdobit hrob. Teda s babičkou jsme na hřbitov chodily často, ne jen na dušičky, ale v tomto čase to bylo jiné.

Přečíst celý článek

Ferraty a podvazky

Letošní vánoční dárek byl obzvlášť překvapující. Na své využití čekal do léta. Dostala jsem podvazky. Je vidět, že mě zná, tak si dal záležet. Sehnal růžový…

Přečíst celý článek

Dovolená v Polsku - překvapení

Udělala jsem si pauzu v uklízení po malování a vyrazili jsme za hranice všedních dní. Poslední rok má pro mě Polsko nějak výjimečnou přitažlivost. Ale nebyl to můj plán jet do znovu do Polska, já chtěla do Rakouska na jezera a ferraty...

Přečíst celý článek

Obyčejné neobyčejné partnerství

Před časem nás Světlana Čiberová oslovila, že by s námi ráda udělala rozhovor.

Světlanin popis: Moji milí přátelé Jolana a Vladimír Novotní si se mnou povídali o svém společném životě, nabízíme i vám pohled do tvorby vztahu. Děkuji velmi, bylo to příjemné a obohacující.

Přečíst celý článek

Logo, má značka, můj život

Logo Jn používám už dlouho. Vzniklo spontánně, vlastně samo, napadlo mě v roce 2016. J - jako Jolana N - jako Novotná. Jolana je velké protože toto jméno je se mnou od narození. Novotná mám získané od manžela. 

Přečíst celý článek

Jen centruju a nechávám růst

Jak já vlastně tvořím a zhmotňuju? Jestli je to přeměna hroudy hlíny v něco krásného, nebo jestli je to člověk, který ke mě přijde na kurz. Je úplně jedno. Všechno je to stejné. Vše dělám stejně. :-)

Přečíst celý článek

Jak jsem začala mít úctu k MDŽ

Svátek MDŽ mi přišel vždy takový zvláštní, takový povinnostní. Neměla jsem k němu vztah a nepřišel mi důležitý se jím zabývat. Dalo by se říct, že jsem dokonce byla proti němu. Má vnitřní puberťačka - rebelka o sobě dává znát a projevuje se: Když něco dělají všichni, tak já to dělat nebudu! 

Přečíst celý článek

Mám zdravá a šťastná prsa - Mgr. Iveta Kučerová

Dvanáct let připravuji kurzy pro ženy o tom, jak být živá a zdravá … a stále dostávám nové zkoušky. Při jedné konzultaci jsem si položila ruce na prsa a pod pravým ňadrem objevila podezřelý útvar. Anabáze, která následovala, předznamenala mou krizi a přivedla mě k životní inventuře.

Text: Iveta Kučerová (psáno pomalu a s pokorou), foto Zuzana Zoňová a archív

Přečíst celý článek

Celistvé zdraví ženy - 1. část

Obraz inspirovaný slovanskou výšivkou. Na začátku léta 2018 mi přišla chuť, vlastně nutkavá potřeba vyšít obraz, pak přišel nápad s jakým tématem a jeho tvorba neměla žádný časový plán, prostě plynula a žila mnou i skrze mne i s okolím. Příběh, který obraz vypravuje jsem vytvořila pro zdraví všech žen. 

Přečíst celý článek

Seknutý záda – moje léčba

Toto jsem napsala hlavně pro sebe, abych NEZAPOMNĚLA. Tak to přišlo i na mě. „Chytly“ mě záda. Žádné náznaky, žádné varování dopředu. Cítím se skvěle, je středa mám volný den, který chci věnovat vaření a restům. S nadšením mě vlastním se vrhám do úklidu a hned při prvním sehnutí to přijde. Luplo to a bylo to. Jsem v šoku, cože? Proč, co se děje? Ok, výstraha, zamyslím se, ošetřím se, budu na sebe opatrná, nebudu to tedy dnes přehánět a ono to pustí.

Přečíst celý článek

Pečení je hračka

Včera keramický kroužek. Připravím občerstvení pro kolegyně, mám ty narozeniny, tak upeču makovec a udělám humus. Vláďa se ptá: a co pro mě?  Dobrá upeču 2 placky.

Přečíst celý článek

Vhled - Žena oslabuje muže

13.9.2018 - Vhled - Ženská antikoncepce. Hlavní mužskou podstatou je ochrana a ženskou je živit. Muž chrání ženu i před početím, muž rozhoduje, kdy budou děti, kdy bude tvorba, kdy bude výsledek, kdy bude potomek. Muž je tvořitelem venku, žena uvnitř. Žena přijímá a vyživuje. Žena je ve svém nitru a jen je, má vnitřní sílu, přitáhnout, inspirovat, měnit, tvořit svým vyzařováním, svým vnitřním pohybem, vnitřní vibrací.

Přečíst celý článek

Vhled - Vysychající rybníky

13. 9. 2018 - Vhled - Neprší a je teplo. Postupně vysychají rybníky. Smutním nad tím, i když počasí je krásný, stále na koupání, a pořád můžu chodit v letních šatech. Ale při pohledu na přírodu a obzvlášť na ty vysušené rybníky mě přepadá smutek a uvědomuju si nedostatek deště, který by je plnil.

Přečíst celý článek

Co mi přináší radost

Jsem nadšená z běžkování, jízda přírodou, kochání se přírodou, samou sebou, pohybem, cítit, vnímat lehkost nebo naopak těžkost jízdy, všímat si sebe kdy chci běžet, kdy chci zvolnit, všímám si, že když mám někoho za zády tak mám tendence přidat, uvědomit si to a být sama za sebe. Usmívat se na sebe, na ostatní.

Přečíst celý článek

Na kliky jsem machr

Závodně jsem tancovala, potom jsem se přesunula do fitness, aerobiky, atd. Přesto mě bolely záda. Byla jsem na sebe hrdá, jak mám vypracované i pružné tělo. Obzvlášť jsem byla pyšná na své ruce, jak mám silné ruce, šplh a kliky, dokonce i klik na jedné ruce byl pro mě brnkačka. A pak na kurzu Pilates po mě Daniel, chtěl abych mu předvedla klik, celá natěšená, jasně klik na to jsem machr. 

Přečíst celý článek

Pilates z donucení

Pohyb mě baví celý život. Teda spíš dynamický, akční, svým způsobem i silový. Teda, tak to bylo až do převratné události. Kalanetika, aerobik, bodystyling, to jsem ve svém živlu. Na jednom školení jsem zažila ukázkovou lekci Pilates, vzala jsem to jako zajímavost, ale vyhodnotila, že pro mě je to nuda, málo dynamiky, to by mě nebavilo. Co se stalo, že jsem přehodila výhybku?

Přečíst celý článek

Vypsat se z toho

28. 8. 2018 - úterý, už pátý den sedím u počítače a přepisuju texty na webu (aktualizace), ale dnes to nejde na svět, nějak se mi nechce, nemůžu se soustředit.

Přečíst celý článek