úvod blog téma „Pohybotéka“

Blog Jolana Novotná
... v poslední době dost pracuji na svém psaní. :)

Články na téma „Pohybotéka“

Nejzázračnější lék - NO

Oxid dusnatý (NO) hraje významnou roli ve vazoregulaci (otevírání a uzavírání cév). Reguluje vysoký krevní tlak, snižuje cholesterol, udržuje tepny mladé a pružné a předchází jejich ucpávání plakem a sraženinami. NO je geniální, protože léčí a uzdravuje, ale působí i preventivně.

Přečíst celý článek

Vědecký objev století - NO

„NO - oxid dusnatý - nepatrná molekula, která dokáže v nás v našem těle velké věci a navíc naše tělo si ji umí tvořit samo. Jenže mi ji z těla vyhazujeme. Nobelova cena za medicínu byla udělena v roce 1998 Robertu F. Furchgottovi, Dr. Louisi. J. Ignarrovi a Feridu Muradovi za objev molekuly oxidu dusnatého. Znáte a umíte využívat sílu tohoto mocného pomocníka v našem těle?

Přečíst celý článek

Co je Pohybotéka

Pohybotéka je pohyb těla z vašeho srdce. Online verze mých cvičební lekcí, kurzů, přednášek, rozhovorů v duchu přirozeného pohybu pro scelování diastázy, funkční pánevní dno, zdravou páteř a smysluplnou chůzi. Zdravou chůzí všechno končí a nebo také začíná. 

Přečíst celý článek

Smysly a chůze

Zatím jsme se věnovali na procházkách tělesným pohybům. Dnes do procházek přizveme i další smysly.

Máme 6 základních smyslů: zrak, sluch, hmat, chuť, čich a intuici.

Pojďme je v procházkách probouzet a trénovat. Už asi chápete proč: SMYSLUPLNÁ CHŮZE, že?

Přečíst celý článek

Výběr z Pohybotéky - Objev sílu středu

Vybrala jsem pro tebe 5 skvělých lekcí z Pohybotéky. Všechny lekce jsou v duchu Smysluplného pohybu pro celé tělo. Takže pokud chceš povzbudit své pánevní dno, dobře tonizovat břicho, aby bylo v souladu se scelováním diastázy, povznést páteř, aby plotýnky měly dostatek prostoru, aby se ti uvolnil hrudník, krk či bedra, tak tento výběr je přesně pro tebe. 

Přečíst celý článek