úvod blog téma „chůze“

Blog Jolana Novotná
... v poslední době dost pracuji na svém psaní. :)

Články na téma „chůze“

Hrudník pro celé tělo

4. díl ze série pro Smysluplné procházky. Pojďme se znovu podívat na hrudník. Proč je rozpohybovaný hrudní koš pro nás cenný? Uvědomme si, že celá 1/2 páteře je hrudní páteř. A jak tomu můžeme pomoci při chůzi?

Přečíst celý článek

Pánevní dno na procházce

Pánevní dno můžeme trénovat i chůzí. V tomto článku vám chci ukázat jak jednoduše oživit pánevní dno a propojit ho s chodidly. Pak každým krokem bude aktivováno. Pokud chcete mít jistotu, že vaše pánevní dno se každého kroku účastní, udělejte si test.

Přečíst celý článek

Chůze jako terapie

Miluju chůzi, ale i běžkování. Jít a kochat se přírodou, sebou, pohybem. Cítit, vnímat lehkost nebo naopak těžkost jízdy či chůze, všímat si sebe kdy chci přidat tempo nebo zvolnit. Všímám si, že když mám někoho za zády tak mám tendence přidat, uvědomit si to a být sama za sebe. Usmívat se na sebe, na ostatní. Pozdravit se s lidmi, podívat se jim do očí, propojit se na tem mžik spolu. Baví mě vnímat ten záblesk splynutí.

Přečíst celý článek

Nejuniverzálnější cvičení

Dnes vám chci představit, nejuniverzálnější, nejefektivnější, nejjednodušší cvičení jaké si vůbec dovedete představit. Dámy a pánové představuji vám… Tramtarará….. Smysluplnou, divotvornou a uzdravující.....

Přečíst celý článek

Proč cvičit se mnou?

Protože vás vedu k sebepoznání, k poznání svého těla, k uvědomění si jak to mám teď, naučím vás jak to udělat jinak nově, nebo dáme zadání tělu, aby si našlo svaly, kterými to zařídí samo, probouzíme jeho kreativitu a tím jeho samonapravovací, sebeuzdravovací cesty. Tělo miluje pohyb, především pestrý pohyb, proto je každá hodina jiná, díky tomu je stále mysl zaměstnávaná a podporovaná k tomu aby vymýšlela nové cesty. Protože jinak se nudí, stagnuje a tím i naše tělo. 

Přečíst celý článek

Zkušenosti lidí po kurzu Vbočeného palce a spadlé příčné klenby nohy

Přečtete si zkušenosti lidí, kteří se mnou absolvovaly kurz vbočeného palce a spadlé příčné klenby nohy. Co se jim v životě změnilo? Jaké zážitky z kurzu měly? Bylo jim to k něčemu? Záměrně jsem ponechala i zkušenosti lidí, kterým se až tak nedaří, nemají dost vnitřní motivace ke změně nebo prostě jiné své důvody. Všem vám moc děkuji, za to že, jste si udělali čas a napsal mi své postřehy. Vím, jak je přínosné si přečíst zážitky ostatních, proto si velmi cením otevřenosti autorek i autorů. Všem vám děkuji i za všechny čtenáře a čtenářky. 

Přečíst celý článek

Noha jako míč

Zamysleli jste se někdy, obyčejným selským rozumem, proč máme vývojově v chodidle podélnou a příčnou klenbu? K čemu slouží? Jakou mají funkci? Co se stane, když nějaká klenba spadne, jaký vliv to má na všechno co je nad tím?

Přečíst celý článek