úvod blog téma „ZÁDA v POHODĚ“

Blog Jolana Novotná
... v poslední době dost pracuji na svém psaní. :)

Články na téma „ZÁDA v POHODĚ“

I mě bolí záda !!!!

Chytly záda. Mě lektorku kurzu Záda v Pohodě. Ano, všichni jsme na cestě a život nás prověřuje, jestli sami sobě nasloucháme dostatečně. A tak právě procházím zkouškou. 

Přečíst celý článek

Kurz Záda v Pohodě - VDĚČNOSTI

Jsem ráda, že jste mi dovolily vás obohatit mým přístupem k Pohybu s láskou a úsměvem, jemností a ohleduplností k sobě. Jsem šťastná, že mi píšete své zážitky, a děkuji za všechny vaše postřehy a připomínky. Děkuji...

Přečíst celý článek

Záda jsou mým barometrem

Pokud mě nebolí, pak vím, že život vedu OK. Ale pokud začnou bolet, tak je jasný, že jsem někde něco přepískla. V danou chvíli mi samozřejmě pomůže odpočinek, ale není to trvalé řešení.

Přečíst celý článek

SP Pilates | ZÁDA v pohodě

Máte bolesti zad a hledáte způsob, jak je už konečně poslat do háje? Přemýšleli jste o cvičení?

  • Cvičení je skvělý způsob, jak svaly protáhnout, uvolnit, znovu posílit a tím eliminovat bolest zad.

Přečíst celý článek

Přestaňte dýchat do břicha!

Břišní stěna (už název naznačuje její význam) vymezuje prostor pro volný pohyb dýchací bránice směrem k pánevnímu dnu. Pokud je břišní stěna porušená, uvolněná, dechem vyvalovaná, nebo tuhá či příliš pevná, opět není funkční HSS.

Přečíst celý článek

Proč vás bolí záda?!

Až 80% lidí v České republice bolí záda a to včetně dětí. Bolest zad patří k nejrozšířenější diagnóze. Příčin bolestivosti páteře může být víc, ale jedna vede a to je nefunkční hluboký stabilizační systém páteře (HSS).

Přečíst celý článek

Seknutý záda – moje léčba

Toto jsem napsala hlavně pro sebe, abych NEZAPOMNĚLA. Tak to přišlo i na mě. „Chytly“ mě záda. Žádné náznaky, žádné varování dopředu. Cítím se skvěle, je středa mám volný den, který chci věnovat vaření a restům. S nadšením mě vlastním se vrhám do úklidu a hned při prvním sehnutí to přijde. Luplo to a bylo to. Jsem v šoku, cože? Proč, co se děje? Ok, výstraha, zamyslím se, ošetřím se, budu na sebe opatrná, nebudu to tedy dnes přehánět a ono to pustí.

Přečíst celý článek

Pilates z donucení

Pohyb mě baví celý život. Teda spíš dynamický, akční, svým způsobem i silový. Teda, tak to bylo až do převratné události. Kalanetika, aerobik, bodystyling, to jsem ve svém živlu. Na jednom školení jsem zažila ukázkovou lekci Pilates, vzala jsem to jako zajímavost, ale vyhodnotila, že pro mě je to nuda, málo dynamiky, to by mě nebavilo. Co se stalo, že jsem přehodila výhybku?

Přečíst celý článek