úvod přehled kurzů SP Pilates | ZÁDA v pohodě - video kurz

SP Pilates | ZÁDA v pohodě - video kurz

Máte bolesti zad a rozhodli jste se s nimi skoncovat? Přemýšleli jste o cvičení?

Cvičení je skvělý způsob, jak svaly protáhnout, uvolnit a znovu posílit a tím eliminovat bolest zad. Pomůže vám nejen zmírnit bolest, ale také vás udrží zdravé a fit. Navíc, když budete pravidelně cvičit, budete mít větší šanci vyhnout se bolesti v budoucnu. Ovšem je třeba si také uvědomit, co všechno si na svá záda nakládáme, že nás bolí, asi toho je už fakt moc.

Kurz SP Pilates | ZÁDA v pohodě jsem sestavila tak, aby vám pomohl nejen zlepšit držení těla a svaly, které podporují vaši páteř. Ale také vás budu inspirovat ke změně chování sama k sobě. Mé více jak 35 leté profesní zkušenosti opřené o osobní zkušenost s ochrnutím, vám pomohou projít kurzem krok za krokem, abyste se cítili bezpečně a měli ze cvičení ten nejlepší užitek.

Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo pokročilý cvičenec, mé cvičení pro záda v pohodě je vhodné pro všechny úrovně.

Nebuďte v tom sami! Pokud chcete zlepšit své zdraví a ulevit si od bolesti zad, přidejte se do mého kurzu SP Pilates | ZÁDA v pohodě. Uvidíte, že se budete cítit lépe a plní energie!

Nekupujte zajíce v pytli, klikněte na OBJEDNAT a zvolte si na jak dlouho chcete mít ke kurzu přístup.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

◈ Vyberte si přístup ke kurzu na: 1 den, 1 měsíc, 1 rok.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SP Pilates | ZÁDA v pohodě - video kurz

video kurz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Pokud potřebujete vystavit fakturu, jako doklad o zaplacení, ráda vám ji vystavím a pošlu po provedené platbě. Napište do poznámky: Potřebuji fakturu, své jméno a fakturační adresu. Děkuju
 • Platební údaje jsem vám poslala samostatným mailem obratem po vyplnění objednávky.
 • Uložte si mou mailovou adresu jolana@pilatesnovotna.cz do bezpečných kontaktů, ať mail snadno najdete.

Kurz obsahuje:

 • 24 kvalitních video lekcí, ke kterým máte přístup dle vámi vybraného balíčku.
 • Jednotlivé lekce na sebe navazují

Co vás naučím:

 • Uvolňovací i stabilizační cviky na krční, hrudní, bederní části páteře a SI
 • Dodáte sílu i pružnost nohám, aby páteř byla ve větší pohodě a nebyla na vše sama.
 • Naučím vás, jak se svou páteří zacházet v obyčejných každodennostech, aby celá páteř byla spokojenější.
 • Ukáži vám bioenergetické cviky, které uvolňují emoční napětí v těle a přispějí tak k celkové pohodě mysli, ale i vašeho těla a tím také páteře.

Protože v našem těle vše souvisí se vším, tak i když vás bolí bederní páteř, může být nesrovnalost v krční páteři, nebo dokonce i jinde. Postupně se podíváme na jednotlivé části páteře a dalších součástí, které s pohodou v páteři souvisí.

 • Naučím vás dýchat tak, abyste nejen zvládli různé blokády a bolesti, ale především abyste jim předcházeli.
 • Provedu vás cviky pro pohodu v krční, hrudní, bederní páteři, ale i SI, kyčlí, lopatek i ramen.
 • Budeme brát v potaz i emoční rozpoložení, které na bolestivost páteře rozhodně působí.

Nejen posilování, ale i uvolňování a protahování je pro zdravou páteř třeba.

Stav páteře ovlivňují i celé dolní končetiny, proto po celou dobu kurzu budeme nohy brát jako cenného parťáka. Nohám dodáme sílu i pružnost, aby páteř nemusela oddřít a unést všechno co měly nohy odtlumit.

Stav páteře jen zrcadlí jak kvalitní je celý váš HSS (hluboký stabilizační systém). Ukazuje nám v jaké kondici je pánevní dno i břišní stěna a tak to vše budeme postupně uvádět do rovnováhy, aby páteř mohla být v pohodě.

Bolestivá páteř je jen důsledek nevyváženosti tahů, tlaků, náporů, odporů, přepětí. Na jedné straně něčeho přebývá a na druhé chybí.

V kurzu budeme objevovat rozdíly v napětí a uvádět je do rovnováhy.

Kurz bude probíhat v těchto termínech, následující den vám vždy uložím video záznam do členského prostředí v Pohybotéce, kde k němu budete mít neomezený přístup.

 • 24 kvalitních video lekcí, ke kterým máte přístup dle vámi vybraného balíčku.

Co budete potřebovat?

podložku na cvičení, pohodlné oblečení, ručník

Těším se na vás s láskou a úsměvem

Joli

pohybová specialistka, se zaměřením na dech, funkční pánevní dno, scelování diastázy a smysluplnou chůzi. Lektorka ve škole pánevního dna Renaty Sahani, absolventka fyzioterapeutické školy Spiraldynamik LEHRGANG BASIC, lektorka Oxygen Advantage – škola funkčního dechu Patricka McKeowna

Více možností najdete ZDE: SP Pilates | ZÁDA v pohodě

Dobrý den Joli, možnost zažít kurz na víkend bylo super. Kurz byl úžasný. Cvičila jsem tedy jen 2 lekce - nohy a tričko a teda musím říct, že je mi mnohem líp. Vůbec bych neřekla, že nohy budou mít takový význam na záda.....Pořídím si ho. Děkuju Zuzana