úvod blog Zkušenosti lidí po kurzu Vbočeného palce a spadlé příčné klenby nohy

Zkušenosti lidí po kurzu Vbočeného palce a spadlé příčné klenby nohy

Přečtete si zkušenosti lidí, kteří se mnou absolvovaly kurz vbočeného palce a spadlé příčné klenby nohy. Co se jim v životě změnilo? Jaké zážitky z kurzu měly? Bylo jim to k něčemu? Záměrně jsem ponechala i zkušenosti lidí, kterým se až tak nedaří, nemají dost vnitřní motivace ke změně nebo prostě jiné své důvody. Všem vám moc děkuji, za to že, jste si udělali čas a napsal mi své postřehy. Vím, jak je přínosné si přečíst zážitky ostatních, proto si velmi cením otevřenosti autorek i autorů. Všem vám děkuji i za všechny čtenáře a čtenářky. 

Ahoj Jolčo,už na dnu zdraví mě nadchla přednáška lepší cvičit, než operovat. Ze začátku vbočený palec nevěděl co po něm chci, bolelo to, až někdy k slzám,ale úsilí bylo odměněno a měly jsme radost obě. Nelituji, že jsem do cvičení šla, přineslo mě hodně a vím, jak dál. Ba lituji ty, kteří to vzdali po prvních hodinách. Děkuji a přeji Ti vše dobré.          Iva Donátová

Cvičím denně. Stále jsou místa, kde masáž bolí, ale lepší se to. Ztuhlosti a stagnace je prostě nutné se zbavit. Jinak včera (čtyři dny po kurzu) jsem měla ve městě své oblíbené boty, které mě po hodině nošení tlačily přes kotníky u prstů. Tak už netlačí. Jsem naprosto nadšená. Tělo se dává do pořádku neuvěřitelnou rychlostí, stačí mu jen trochu pomoct. Co se týká kurzu, tak jako vždy skvělé na odborné i lidské úrovni. …

Nyní je to 10 měsíců od kurzu a napadlo mě si obkreslit nohu do šablony, kterou jsme si udělali na začátku kurzu. No nebudeš věřit, mám nohu o 1 cm menší. Když se podívám zespodu na boty, tak už nešmajdám a to se přiznám, že mé cvičení se scvrklo na ranní protahování a masírování u čištění zubů, ale i tak jsou výsledky báječné. Díky moc.
Ludmila Djemelová

Vbočený palec a spadlá klenba – velký přínos pro mě. Už nějaký pátek jsem přemýšlela o speciálních vložkách a fixátoru na palec, ale vědět, že cvičením se to dá vylepšit a bez pomůcek….super a naučit se to názorně, pěkně jedno po druhém…paráda….Ale co navíc, mám pocit, že jsem pěkně „pobláznila“ akupresurní body, z kraje jsem byla „rozvrkočená“, ale teď už si tělo zvyklo a cítím se celkově o kus líp. Moc děkuju za vše, co pro NÁS děláš.

Jana Vlková Svobodová
 

Termíny kurzů: Vbočený palec (hallux valgus), spadlá příčná klenby nohy