úvod blog 36. Pohyb-IN-ky - Druh sporáku a tvé zdraví

36. Pohyb-IN-ky - Druh sporáku a tvé zdraví

Předpokládám, že se taky zajímáš o zdraví své tělesné schránky. Chceš tu svou milunku vylepšit, uzdravit a nebo minimálně jí neškodit. Aby ti vydržela v co nejlepším stavu až do konce života, souhlasíš, viď?

To je jako s autem, taky se o něj pěkně staráme. Pulírujeme, vozíme ho na servisní prohlídky, pravidelně mu měníme olej, nebo ho necháváme pravidelně měnit. Dáváme mu ten druh pohonných hmot a v takové kvalitě, aby motor pěkně šlapal a auto nás někde nenechalo ve štychu.

Naše tělíčka to jsou taková naše autíčka. PÁNEVNÍ DNO to je takový motor.

Na co jezdíš? Co do svého těla a v jaké kvalitě leješ? Má to tvůj "motórek" rád a pěkně šlape? Nebo ti občas vynechává, drhne, přeskakuje, zlobí?

A o tom přesně jsme si s Marií Kubištovou povídaly. O pohonných hmotách pro naše těla. O jídle a o kvalitě přípravy. O fengshui, o mikr Protože to na čem vaříme má markantní vliv na kvalitu výživové hodnoty jídla. (Teď dělám chytrou, ale dokud jsem nezačala hledat nový sporák, protože se mi můj starý rozbil, tak jsem to taky nevěděla).

Ale teď už to vím a tak šířím. 

Ve videu jsme mi jiné probraly.....Proč je a nebo není dobré vařit na ohni, plynu, sklokeramice, indukci. Co na to naše těla. Kde je nejlepší mít doma kuchyň a v ní umístěný sporák. Co o tobě říká, když preferuješ nějakou plotýnku, na které nejraději vaříš.....

 
  • Pravidelná živá vysílání Pohyb-IN-ky, ve kterých dávám další rady pro pohodu nejen těla. Vysílání jsou ZDARMA. Registrace: ZDE

Buďte se mnou v živém kontaktu:

Sledujte můj YouTube a dejte ODEBÍRAT pravidelně vysílám a dělím se o rady, typy, návody i inspirace... ZDE

Přidejte se do FB skupiny: Pohybotéka | Smysluplná chůze | Pánevní dno | Břicho v celku | Dech ... ZDE

Jmenuji se Jolana Novotná – pohybová specialistka, zaměřuji se na DECH, funkční pánevní dno, scelování diastázy a chůzi. Kurz Smysluplné chůze propojuje všechny mé specializace, protože chůze je pro každého člověka nejuniverzálnější pohyb. Vytvořila jsem Pohybotéku, což je video knihovna všech mých online kurzů a lekcí pro zdraví celého těla. Jsem lektorka ve škole pánevního dna Renaty Sahani, absolventka  švýcarského pedagogicko-pohybového konceptu Spiraldynamik® Basic LEHRGANG BASIC, lektorka dechové školy Oxygen Advantage®.

Jinak jsem obyčejná žena, která má nespočet talentů a zálib. Od zájmu o zdraví svého těla až po točení na hrnčířském kruhu, zahradničení, cestování. Nepovažuji se za sportovkyni, ale za milovnici funkčního pohybu. Žiju heslem „MÁM SE SKVĚLE VE SVÉM TĚLE“ a „Lépe cvičit než operovat".

Více o mě www.jolananovotna.cz, www.pohyboteka.cz - zde najdete i celou řadu dárků ZDARMA, vyzvedněte si je.