úvod blog Český rozhlas - rádio poradna: Vbočené palce...

Český rozhlas - rádio poradna: Vbočené palce...

Byla jsem znovu hostem v rádio poradně. Téma vbočených palců, spadlých klenb, kladívkových prstů zajímalo spoustu lidí. Své dotazy volali do studia nepřetržitě. Poslechněte si záznam. 

Vbočené palce úzce souvisí s příčnou klenbou. Neviděla jsem člověka, který by měl vbočený palec, ale měl v pořádku příčnou klenbu...Otázka hned na začátek: Kolik si myslíte, že naše chodidlo skýtá svalů? Kolik je svalů v našem chodidle? I na to dostanete odpověď ve vysílání: ZDE

Vbočené palce nejsou jen estetickou záležitostí, ale týká se opravdu našeho zdraví a třeba i bolestí.
Ženy, které vbočený palec mají, tak jsou si vědomy toho, že to bolí. Samozřejmě je to problém i funkční, když chodidlo nemá kvalitní oporu a klenby nedrží. To se potom promítá do celého našeho hlubokého stabilizačního systému.

Paradoxní je, že se příčná klenba nohy nachází až úplně dole a má přímý vliv na naše pánevní dno, na dýchací bránici, na scelování diastázy. A tím pádem i na naše bolavá záda.

Chcete vidět zákulisí? Mrkněte na kratičké video. Takhle to ve studiu vypadá.

 

Všechny záznamy z Rádio poradny na jednom místě: ZDE 

Zmiňovaný článek: PRSTY NOHOU, STABILITA TĚLA

Buďte se mnou v živém kontaktu:

Sledujte můj YouTube a dejte ODEBÍRAT pravidelně vysílám a dělím se o rady, typy, návody i inspirace... ZDE

Přidejte se do FB skupiny: Pohybotéka | Smysluplná chůze | Pánevní dno | Břicho v celku | Dech ... ZDE

Jmenuji se Jolana Novotná – pohybová specialistka, zaměřuji se na DECH, funkční pánevní dno, scelování diastázy a chůzi. Kurz Smysluplné chůze propojuje všechny mé specializace, protože chůze je pro každého člověka nejuniverzálnější pohyb. Vytvořila jsem Pohybotéku, což je video knihovna všech mých online kurzů a lekcí pro zdraví celého těla. Jsem lektorka ve škole pánevního dna Renaty Sahani, absolventka fyzioterapeutické školy Spiraldynamik LEHRGANG BASIC, lektorka dechové školy Oxygen Advantage.

Jinak jsem obyčejná žena, která má nespočet talentů a zálib. Od zájmu o zdraví svého těla až po točení na hrnčířském kruhu, zahradničení, cestování. Nepovažuji se za sportovkyni, ale za milovnici funkčního pohybu. Žiju heslem „MÁM SE SKVĚLE VE SVÉM TĚLE“ a „Lépe cvičit než operovat".

Více o mě www.jolananovotna.cz, www.pohyboteka.cz - zde najdete i celou řadu dárků ZDARMA, vyzvedněte si je.