úvod blog Dej CHŮZI šanci - 5. rada pro vaše procházky

Dej CHŮZI šanci - 5. rada pro vaše procházky

Dodržuj rytmus dechu i kroků. Díky tomu přestaneš jednostranně přetěžovat pánevní dno i břišní stěnu. Protože to brzdí scelování diastázy, navrácení funkčnosti pánevnímu dnu a ani záda pak nejsou v pohodě.

Chůze je nejdokonalejší pohyb pro naše tělo. Můžeme při ní aktivovat pánevní dno, scelovat břišní stěnu, tvořit prostor pro plotýnky. Taky  vracet zdraví nohám (eliminovat vbočené palce, spadlé příčné klenby...).

Ale má to samozřejmě určitá specifika. Potřebujeme k tomu naše tělo nastavit. Znovu propojit svalová zřetězení, ve kterých jsme dříve fungovaly. Je bláhové se domnívat, že stačí když začnu "chodit", že to stane samo. Pokud budu své tělo používat tak jako doposud, dostanu se opět do stejného místa jako jsem nyní. Je čas udělat změnu. 

Pojď se mnou objevovat své tělo a Dej chůzi šanci, aby ti pomohla dostat do kondice pánevní dno, břišní stěnu i záda.

5. rada je: Dodržuj rytmus dechu i kroků.

Poznáš tak ten svůj životní, ale také přestaneš jednostranně přetěžovat pánevní dno i břišní stěnu a to pak brzdí scelování diastázy, navrácení funkčnosti pánevnímu dnu a ani záda nejsou nadšená.

  • Získej 500 Kč dárek. Mrkni pod video....

Ve videu jsem zmiňovala tyto příležitosti. Klikni a dozvíš se vše potřebné.

UŽ JEN PÁR DNÍ....získej 500 Kč bonus ... při objednání kurzu Smysluplná chůze napiš do kolonky slevový kód: Chůze...〕 

↓↓↓↓↓

 

 

Sdílej, šiř, pošli svým kamarádkám.... Ať i ony mohou využít své procházky pro zdraví svého těla. 

REFERENCE: 

Kurz splnil má očekávání, v tvém podání byla každá lekce velice příjemná a nabitá energii, je vidět, že kurz děláš opravdu pečlivě a s láskou. Líbilo se mi, že jsme postupně probrali vše, od základního dechu, přes správné narovnání hlavy, trupu a pánve, rozhýbání rukou, správné zapojení chodidel a jsem šťastná, že došlo i na mé oblíbené tekutění :) Na konci kurzu to do sebe vše krásně zapadalo, i když nebylo vždy jednoduché hned vše správně praktikovat, protože se tělo učí nové věci. Rozhodně kurz doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět, jak efektivně zapojit tělo při procházkách a prospět tak svému zdraví. Chci ti ještě jednou moc poděkovat za kurz Smysluplné chůze, moc se mi to líbilo a spoustu nového jsem se díky kurzu naučila... Iva Paulusová

Co jsem se naučil? Jak správně zapojovat jednotlivé svalové partie těla nejen při chůzi a taky jak správně dýchat, aby se nenamáhaly plotýnky. Toto spojení/zjištění považuji za jednu z nejdůležitějších věcí kurzu a prevenci bolestí zad vůbec. Ocenil jsem i doplňková videa, protože mi v krátkosti připomněla, co jsme v lekci probírali, což bylo super. Kurz Smysluplné chůze mi hodně pomohl uvědomit si, jak správně držet svoje tělo při chůzi, což se zúročuje i při jiných běžných denních činnostech. Jako protiváha k sedavému způsobu zaměstnání je to ideální nástroj ke stabilizaci těla, tak proč ho nevyužít? Rozhodně nelituji investice do kurzu a klidně bych si jej až to pozapomenu někdy v budoucnu zopakoval... Jirka Černý

Joli, tak jsem si chtěla pořídit chodící/běžící pás na cvičení doma. Nevěděla jsem zda ten motorový nebo setrvačný (co musím rozpohybovat sama). No, ale po tvé lekci smyslné chůze jsem zjistila, že ho nepotřebuji. Díky Tobě ušetřím jak místo tak penízky... Díky Hanka

Do kurzu Smysluplná chůze jsem se přihlásila proto, že jsem hledala způsob, jak cvičit a posílit svoje tělo a přitom tím "neztrácet čas." Myšlenka, že spojím cvičení s procházkou, mě nadchla. Díky kurzu se mi mimo jiné uvolnila zablokovaná chodidla. Oceňuji i doplňková videa, která přinášela další užitečné tipy a i FB skupinu ke kurzu, kde bylo možné se na cokoliv zeptat... Petra Holubová....

KURZ: SMYLUPLNÁ CHŮZE... Klikni ZDE

Buďte se mnou v živém kontaktu:

Sledujte můj YouTube a dejte ODEBÍRAT pravidelně vysílám a dělím se o rady, typy, návody i inspirace... ZDE

Přidejte se do FB skupiny: Pohybotéka | Smysluplná chůze | Pánevní dno | Břicho v celku | Dech ... ZDE

Jmenuji se Jolana Novotná – pohybová specialistka, zaměřuji se na DECH, funkční pánevní dno, scelování diastázy a chůzi. Kurz Smysluplné chůze propojuje všechny mé specializace, protože chůze je pro každého člověka nejuniverzálnější pohyb. Vytvořila jsem Pohybotéku, což je video knihovna všech mých online kurzů a lekcí pro zdraví celého těla. Jsem lektorka ve škole pánevního dna Renaty Sahani, absolventka fyzioterapeutické školy Spiraldynamik LEHRGANG BASIC, lektorka dechové školy Oxygen Advantage.

Jinak jsem obyčejná žena, která má nespočet talentů a zálib. Od zájmu o zdraví svého těla až po točení na hrnčířském kruhu, zahradničení, cestování. Nepovažuji se za sportovkyni, ale za milovnici funkčního pohybu. Žiju heslem „MÁM SE SKVĚLE VE SVÉM TĚLE“ a „Lépe cvičit než operovat".

Více o mě www.jolananovotna.cz, www.pohyboteka.cz - zde najdete i celou řadu dárků ZDARMA, vyzvedněte si je.