VÁNOČNÍ BALÍČKY✴
Darujte sobě nebo svým kamarádkám, dcerám, maminkám, manželkám zdraví a kondici pod stromeček - Vánoční balíčky pro každou ženu.
úvod blog
Darujte sobě nebo svým kamarádkám, dcerám, maminkám, manželkám zdraví a kondici pod stromeček - Vánoční balíčky pro každou ženu.
Sešla se celá řada dotazů ke kurzu Pilates pro pánevní dno. Jaký je rozdíl mezi kurzem Pánevního dna a kurzem Pilates pro pánevní dno. Jak to bude probíhat. Jestli to zvládnete, když jste nikdy předtím Pilates ani pánevní dno necvičila....
Túrka okruh z Janských Lázní přes Černou Horu zpět do Jánek. Normální běžná túrka, na kterou jsem zvyklá. Převýšení 650 m, délka 16 km, takže nic extra těžkého a najednou....
Dělám tenhle cvik pravidelně, pomáhá mi uvolnit a vycentrovat kyčle, posílí mi nohy i pánevní dno, protáhne i posílí záda i prstní svaly.
Vezmi samu sebe nebo kámošku s námi na prodloužený víkend. Cítíš, že potřebuješ něco pro sebe udělat? Cítíš se tak trochu mimo sebe? Vnímáš, že potřebuješ změnu nejen ve svém těle, ale možná i ve svém životě.... Pak pojeď s námi.
Jsi unavená, vyšťavená? Máš pocit, že ti ubývají síly? Kde máš úniky energie, kde ji (ne)dobrovolně odevzdáváš? Praktická přednáška bude o tom, jak hospodaříme s naší životní energií.
Věšení prádla na šňůry má spoustu spoustu blahodárných účinků pro tělo... Před časem jsem na FB jsem dělala průzkum, kolik z vás stále věší prádlo na šňůry....
5 užitečných rad na prázdniny nejen pro pánevní dno, ale i pro seknutý záda. Odpovědi na vaše otázky. Rady, doporučení, zkušenosti z praxe.
Zvažuješ nákup kurzu Tréninkové 8 minutovky pro Pánevní dno v každodennostech, ale nejsi si jistá, že je kurz pro tebe, že by ti k něčemu byl? Ale možná jsi jen zvědavá... Psss... to já bývám taky, takže v pohodě... Pojď se mrknout dovnitř.
To jak stojíme, jaké máme držení těla rozhodně ovlivňuje i funkci pánevního dna. Každá máme různé postavení těla. Některá žena má zvětšenou bederní lordózu, některá naopak minimální oblouček v bedrech...
Tohle vám ani na rehabilitaci neřeknou. Nosíte kalhoty, legíny, džegíny, šaty, sukně? Máte na sobě raději obepnuté nebo volné oblečení? Jaké spodní prádlo je ve vašem prádelníku v převaze? A kdy jste bez?
Aby v tom našem pánevním dně bylo všechno tak akorát uspořádané a mělo přiměřené napětí, potřebujeme mít svaly pánevního dna krásně šťavnaté, naducané, načechrané, svěží a pružné.
s Marií Kubištovou Fengshui - 5 prvků v prostoru, 5 prvků v těle
Předpokládám, že se taky zajímáš o zdraví své tělesné schránky. Chceš tu svou milunku vylepšit, uzdravit a nebo minimálně jí neškodit. Aby ti vydržela v co nejlepším stavu až do konce života, souhlasíš, viď?
na zklidnění, ale i povzbuzení ovlivňují funkci svalů v těle, tím pádem i svalů pánevního dna. Tohle mám vypozorované za léta praxe s klientkami. Samotnou mě tohle zjištění překvapilo...
Převyprávěla jsem svou jednu životní událost, která se na první pohled mohla zdát jako utrpení a konec a skrz hlubší pohled to byla role oběti, která na sebe jen tímto způsobem ukazovala....
Spousta žen své pánevní dno v běžném životě už od mládí přetěžuje. Prostě ho používají blbě. Dlouho je vše v pořádku a nic se neděje, ale po pár letech to vypukne.
Když už se u ženy objeví, co v takové situaci může dělat? Je operace a odstranění dělohy řešením? Pro koho ano, pro koho ne? Pojďme se na toto téma podívat klasickým, ale i trošku jiným pohledem.
Potkala jsem Ivu, mou občasnou klientku. Radostně se zdravíme a Iva hned začne. To jsem ráda, že tě vidím. Ani nevíš jak dlouho se chystám, že ti napíšu....
Většina lidí si spojuje inkontinenci s povoleným pánevním dnem. Ale dívat se na to jen z tohohle úhlu by bylo krátkozraké. Co když tyhle kapky v kalhotkách upozorňují na širší téma. Co když je začátek jinde?
Vysílání ZDARMA dělám už víc jak 2 roky. Sdílím, šířím, své zkušenosti. Někdy směle, někdy méně. Ale tohle se mi stalo poprvé.
Říká se, že věk je jenom číslo, ale ve chvíli, kdy nám na dveře zaklepe číslo 40 a my se přehoupneme do kategorie 40+, začínají se v našem těle dít změny.
Říkají, že to je unikátní zážitek jít na východ SLUNCE na Pidurangalu. Už i v Čechách jsem uvažovala jít na východ Slunce na Sněžku, ale ještě jsem nepřekonala lenost vstát kvůli tomu tak brzy.
Narozeniny v budhistickém duchu. Není to poprvé co jsem slavila narozeniny mimo domov, ale je to poprvé co jsem je neslavila s celou rodinou. Taky jsem je poprvé slavila v budhistickém duchu a poprvé co mi je organizovala Natálka.
Čas od času za mnou chodí klientky se slzami v očích, někdy se vztekem, někdy frustrované, někdy už v úplné beznaději. Ale většinou je to takový mix všech těch pocitů. Však to znáte když se snažíte, dáváte tomu všechno co můžete a výsledky se nedostavují.
Jestliže se vám živá vysílání Pohyb-IN-ky líbí, uvítám vaši finanční podporu. Protože bez placených aplikací a spolupracovníků by už nevznikaly....
Už jste někdy slyšely o Bartholiniho žláze? Co to je a k čemu slouží? Jakou souvislost má tato žláza s životní spokojeností. O tom si povídáme s psychosomatičkou Františkou Janečkovou.
Toužíte po rychlém uzdravení? Zázračné kouzlo, které by vás okamžitě vyléčilo, bohužel neexistuje. Skutečné uzdravení vyžaduje naši aktivní účast a práci na sobě. Bez toho náš naše problémy neopustí.
Co je No? Kde vzniká? K čemu je dobrý? Jak jeho množství v našem těle navýšit? NO - Oxid dusnatý je vzácná molekula, kterou si naše tělo dokáže tvořit samo. Za její objev byla v roce 1998 udělena Nobelova cena.
Přednášky plné informací a hlavně užitečné a jednoduché pohybové praxe s tématy, které zajímají ženy: Pánevní dno, scelování diastázy - břišní stěna v celku, funkční dech, záda v pohodě, vyladěný hormonální systém a další. Online a také živě v Novém Bydžově.
Pane Bože co jsem to udělala???????? Přepadl mě pocit ztráty, chvílemi mě chytala panika. Šla jsem až na dřeň svou i vaší. Podívejte se na celé video. Uvidíte mé odhalení.
Proč se to nezlepšuje? Cvičíš podle rad? Dodržuješ doporučené množství opakování... Děláš všechno možné, ale výsledky jsou pomalé, nebo skoro žádné? Dokonce se to občas i zhorší? Kde je tedy zakopanej pes?
Věděly jste, že nohy jsou dokonalým stimulátorem pro funkční pánevní dno? Ukázala jsem vám, jak na to. A taky krátká ukázka, jak vypadají svaly pánevního dna.
Krátká novoroční rekapitulace loňského roku. Co se povedlo, co se mi líbilo, co se líbilo vám. Co mě baví, co už ne a co mi dává smysl. Co mě vyčerpává, co mě sytí. Kam se budeme spolu ubírat a co už v Pohybotéce nebude.
Zpívání spojené s pohybem (tancem) je pro naše tělo blahodárné. Náš vlastní hlas v našem těle tvoří vibrace, které rozhýbou všechny naše tekutiny v těle....
Optej se mě na co chceš, na co vím odpovím. Sešla celá řada otázek týkající se nejen témat pánevního dna, scelování diastázy, ale také dotazů na mou osobu, mé soukromí.
A také fyzioterapie funkce pánevního dna. Vážné i nevážné, moudře i s nadsázkou, hluboké nebo povrchní nahlížení do témat našeho pánevního dna. Odpověď na otázku paní Hanky ohledně rektokély.
V tomto vysílání ti prozradím co dělá většina žen během dne se svým pánevním dnem a přitom ho zbytečně přetěžuje. Možná tě ani ve snu nenapadlo, že své pánevní dno během dne zrovna tímhle přetěžuješ.
Nenech své pánevní dno uspávat. Rekapitulace výzvy Dej pánevnímu dnu šanci, odpovědi na vaše otázky, ale ještě i další rady a souvislosti pro pohodu pánevního dna, ale i scelování diastázy, zad v pohodě a chůzi.
Se světově známou psychosomatičkou Františkou Janečkovou se v tomto vysílání podíváme na psychosomatické souvislosti chřipky, zápalu plic a dechu.
Chystám se po X letech na aerobik s Olinkou Šípkovou. Hlavní otázka: Co na nohy? Zalovím v botníku a světe div se, já našla ještě své staré boty. Nerozpadnou se mi po prvním kroku? Vydržím v nich?
Tak jako příroda má svůj rytmus, tak stejně i my ženy máme své rytmy, periody, cykly. Tentokrát jsem si na vysílání pozvala svou dlouholetou kamarádku fyzioterapeutku Silvii Krčmovou.
Minulé pondělí jsem měla největší krizi. Obrovský pocit únavy, přeplnění, přehlcení, přepětí, vyčerpání... Nechtěla jsem nic řešit, nic slyšet, na nic myslet natož něco vymýšlet.
HOLA, HOLA! PÁNEVNÍ DNO VOLÁ! Děvčata, dávám vám sem krátké video z unikátní základní cvičební lekce pro pánevní dno. Názorně vám v něm ukazuji jednotlivé vrstvy pánevního dna a objasňuji jejich roli v našem těle!
Osobně jsem se s panem Clemensem Kubym potkala v roce 2017, kdy jsem byla na jeho kurzu. Prošla jsem výukou Kubyho metody, tehdy se ještě jmenovala Mental healing.
Byla jsem znovu hostem v rádio poradně. Téma vbočených palců, spadlých klenb, kladívkových prstů zajímalo spoustu lidí. Své dotazy volali do studia nepřetržitě. Poslechněte si záznam.
Dýchání, dech a dýchací bránice je součástí Hlubokého stabilizačního systému páteře a tím ovlivňuje pánevní dno, diastázu, ale i má vliv jestli jsou záda v pohodě.
Ochraňují před nemocemi, nachlazením a vysávají z nás to "špatné". Pohlcují negativní sílu a ulevují od bolestí zad.
Mám dospělou dceru. Někdy máme rozdílné názory a pak to mezi námi jiskří. Někdy mě pěkně štve a já ji. Někdy ji nerozumím, někdy až moc dobře....
Byla jsem na přednášce významné české fyzioterapeutky paní Clary Lewitové. Tématem byla HLAVA. Očekávala jsem, že se budeme bavit o držení hlavy a jejího vlivu na naši posturu.
Sešlo se několik dotazů ohledně křečí v podžebří. Možná i vám se to někdy stává. Ohnete se a najednou vás chytí křeč. Nebo se pro něco otočíte a šup a je tady. Křeč.
16 - 19. 11. 2023 prodloužený víkend. Buď sama sebou, pojeď se mnou a nech své pánevní dno ožít. Letos jsem konečně přestala odolávat a nechala se přizvat. Pojedu ne jen jako účastnice, ale jako spolulektorka.
Mimořádná příležitost 6. 10. od 10:00 do 17:00. Na jednom místě 20 inspirativních tvůrců, lektorů, hudebníků. Všichni tady budeme celý den pro vás k dispozici na krátké poradny. U mě se můžete zastavit a nechat si poradit třeba ohledně pánevního dna, funkčního dechu, zad v pohodě atd...
Není pravda, že když jsou s pánevním dnem trable, že je vždy povolené. Někdy může být i ztuhlé. Zjisti, jestli tvé pánevní dno spíš tuhne, nebo poklesá.
Dobrá rada nad zlato. Prozkoumej co tvé pánevní dno dělá když zvedáš něco těžkého. Je s tím v pohodě, nebo je z toho paf? Budeš se divit, ale sousta lidí to začne řešit až když je pozdě. Lepší dřív než později.
Další rada, která tvému pánevnímu dnu rozhodně uleví. Prozkoumej jakým způsobem se vyměšuješ. Je to v souladu s přirozeným uvolňováním pánevního dna? Budeš se divit, ale sousta lidí to dělá blbě a pak se diví, že pánevní dno už toho má dost.
Potlačovat, nebo ne? Proč zíváme, jak se na to dívá funkční dech a jak pánevní dno a co to o nás říká? Další vysílání ze série objasňování nejen tělesných souvislostí pro tělo v pohodě.
Co je NO? Kde se bere? Kde vzniká? Jak jeho množství v našem těle jednoduše navýšit? Další vysílání ze série objasňování nejen tělesných souvislostí pro tělo v pohodě.
Zaujala jsem Hradeckou DRBNU. Udělala se mnou rozhovor. Redaktorka Katka ze mě nenápadně vytáhla různé intimnosti a čas s ní plynul jak voda.
Nová sezóna pravidelných cvičení, setkávání i inspirací v Pohybotéce je zahájena. Je toho hodně a hlavně jsem nastolila jakýs takýs pravidelný režim, abychom v tom vy i já měly systém, řád a pořádek.
"Mít spolehlivé a funkční pánevní dno je cesta k většímu sebevědomí, pohodlí, intimnímu potěšení a celkové spokojenosti."
Další rok společného soužití jsem oslavila vzpomínáním a rekapitulací toho, jak se o náš vztah staráme. Inspiroval mě psycholog Marek Herman.
Pojď se mnou objevovat tvé zvyky v používání pánevního dna a změň je. Během 5 týdnů ti ukáži, co prospívá tvému pánevnímu dnu a co ne.
U vody jsem se nachomýtla k rozhovoru asi osmiletých dětí. Chlapeček, říkejme mu Lůďa a holčička, říkejme ji Anička jsou patrně dvojčata. Hezky si spolu hrají dovádí, smějí se....
Na procházkách, na túrách nebo v horku dýchej nosem. Ve tvém těle zůstane o 40% víc vody než když dýcháš pusou.
Video záznam závěrečného živého vysílání před prázdninami. Bylo pojato v lehkosti s několika účinnými radami, které rozhodně celé tvé tělo ocení.
Dodržuj rytmus dechu i kroků. Díky tomu přestaneš jednostranně přetěžovat pánevní dno i břišní stěnu. Protože to brzdí scelování diastázy, navrácení funkčnosti pánevnímu dnu a ani záda pak nejsou v pohodě.
Pohyb těla, ale i mysli, svých zvyků, způsobů zacházení sama se sebou to je celistvá cesta ke zdraví. Nahlédni DO TĚLA, protože ono je prostředníkem pro komunikaci. Na co se podívat v 6. závěrečném týdnu kurzu DO TĚLA?
Chůze je nejdokonalejší pohyb pro naše tělo. Můžeme při ní aktivovat pánevní dno, scelovat břišní stěnu, tvořit prostor pro plotýnky. Taky vracet zdraví nohám (eliminovat vbočené palce, spadlé příčné klenby...).
Chůze je nejdokonalejší pohyb pro naše tělo. Můžeme při ní aktivovat pánevní dno, scelovat břišní stěnu, tvořit prostor pro plotýnky. Taky vracet zdraví nohám (eliminovat vbočené palce, spadlé příčné klenby...).
pro pánevní dno v pohodě. Dostala jsi doporučení na nějakou posilovací pomůcku, abys dala své pánevní dno do pořádku, ale chceš si sama udělat vlastní názor, zda-li ji opravdu potřebuješ?
Pohyb těla, ale i mysli, svých zvyků, způsobů zacházení sama se sebou to je celistvá cesta ke zdraví. Nahlédni DO TĚLA, protože ono je prostředníkem pro komunikaci. Na co se podívat v 5. týdnu kurzu DO TĚLA?
Pohyb těla, ale i mysli, svých zvyků, způsobů zacházení sama se sebou to je celistvá cesta ke zdraví. Nahlédni DO TĚLA, protože ono je prostředníkem pro komunikaci. Na co se podívat v 4. týdnu kurzu DO TĚLA?
Chůze je nejdokonalejší pohyb pro naše tělo. Můžeme při ní aktivovat pánevní dno, scelovat břišní stěnu, tvořit prostor pro plotýnky. Taky vracet zdraví nohám (eliminovat vbočené palce, spadlé příčné klenby...).
Chůze je nejdokonalejší pohyb pro naše tělo. Můžeme při ní aktivovat pánevní dno, scelovat břišní stěnu, tvořit prostor pro plotýnky. Taky vracet zdraví nohám (eliminovat vbočené palce, spadlé příčné klenby...).
Pohyb těla, ale i mysli, svých zvyků, způsobů zacházení sama se sebou to je celistvá cesta ke zdraví. Nahlédni DO TĚLA, protože ono je prostředníkem pro komunikaci. Na co se podívat v 3. týdnu kurzu DO TĚLA?
Pohyb těla, ale i mysli, svých zvyků, způsobů zacházení sama se sebou to je celistvá cesta ke zdraví. Nahlédni DO TĚLA, protože ono je prostředníkem pro komunikaci. Na co se podívat v 2. týdnu kurzu DO TĚLA?
Pohyb těla, ale i mysli, svých zvyků, způsobů zacházení sama se sebou to je celistvá cesta ke zdraví. Nahlédni DO TĚLA, protože ono je prostředníkem pro komunikaci. Na co se podívat v 1. týdnu kurzu DO TĚLA?
Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci. Na co se zaměřit v závěrečném 12. týdnu kurzu Záda v Pohodě?
Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci. Na co se zaměřit v 11. týdnu kurzu Záda v Pohodě?
Pánevní dno patří k nejemočnějším svalům v našem těle. Jak se pozná, že je přeplněno? Co s tím dělat? Jak odpouštět?
Chůze je nejdokonalejší pohyb pro celé naše tělo. Aktivuje pánevní dno, sceluje břišní stěnu, pozvedá páteř aby plotýnky měly dostatek prostoru a záda byla v pohodě.
Tak už to mám všechno doma. Všechny ty keramické skvosty. A to jako fakt, pro mě jsou to skvosty. Jsou to moje vlastní výtvory. S každým se mazlím, hladím, ňuňám, chválím. A to všechno se do nich obtiskne.
Chytly záda. Mě lektorku kurzu Záda v Pohodě. Ano, všichni jsme na cestě a život nás prověřuje, jestli sami sobě nasloucháme dostatečně. A tak právě procházím zkouškou.
Užívej své tělo chytře! Zvedáš kbelíky s vodou na vytírání? Vytahuješ plný pekáč masa nebo se zeleninou z trouby? Nosíš děti na rukou? To všechno jsou "těžká" břemena.
Přeji vám radostné a omlazovací VELIKONOCE. Ať vás koledníci prokrví pěknou čerstvou vrbovou pomlázkou, nejlépe vlastnoručně upletenou. Aby to mělo ten nejlepší účinek.
Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci. Na co se zaměřit v 10. týdnu kurzu Záda v Pohodě?
Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci. Na co se zaměřit v 9. týdnu kurzu Záda v Pohodě?
záznam živého vysílání, ve kterém jsem ti vysvětlila a zároveň nechala zažít na vlastním těle, jak tvé nohy ovlivňují pohodu v zádech, funkčnost pánevního dna i scelování břišní stěny.
Moje poprvé. Byla jsem pozvaná do rádia, abych dala pár rad k tématu diastáza. Nevěděla jsem co mě čeká. A tak moje příprava vypadala následovně....
Jsem ráda, že jste mi dovolily vás obohatit mým přístupem k Pohybu s láskou a úsměvem, jemností a ohleduplností k sobě. Jsem šťastná, že mi píšete své zážitky, a děkuji za všechny vaše postřehy a připomínky. Děkuji...
Poslouchej své tělo a uvidíš, jak tě odmění zdravím pánevního dna. Chodit čůrat preventivně, nebo naopak příliš dlouho zadržovat, protože nemáš čas si dojít, je cesta k urgentní močové inkontinenci.
Příprava víkendu Zdarma v kurzu Záda v Pohodě byla i pro mě výuka. Neformální vysílání, kde odhaluji zákulisí a své intimní poznání.
Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci. Na co se zaměřit v 8. týdnu kurzu Záda v Pohodě?
Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci. Na co se zaměřit v 7. týdnu kurzu Záda v Pohodě?
Závěrečné setkání a shrnutí celého víkendu, odpovědi na dotazy, LOSOVÁNÍ 3 výherkyň, MEDITACE, doporučení co a jak dál + bezkonkurenční nabídka pokračování.
Nech se provést a nahlédni, jak to vypadá uvnitř video kurzu SP Pilates | Záda v Pohodě. Poradím ti, čemu se věnovat když máš nějaké zdravotní obtíže. co vynechat a co určitě ne.
Chceš web? Začni psát! ...BLÁZNÍŠ? Já neumím napsat ani obsah z knížky. Psát blog? NESMYSL? Nepsala jsem ani referáty ve škole.
V tomto vysílání ti představím, jak stres, tlak, nátlak působí na zužování páteřního kanálu a navíc tě naučím jednoduché cvičení, které uvolňuje napětí v těle a rozšiřuje páteřní kanál.
Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci. Na co se zaměřit v 6. týdnu kurzu Záda v Pohodě?
V tomto vysílání ti objasním, jak vyvažování, balancování ne jen při cvičení, ale i v životě má vliv na pružnost páteře a tím i dostatek prostoru pro tvé plotýnky.
V tomto vysílání ti jednoduše a názorně ukáži, jak v těle funguje hluboký stabilizační systém. Co ho ovlivňuje a jak ho můžeš ovlivnit ty nejen cvičením zad.
Líbí se ti má nabídka a můj přístup? Zúčastni se losování a vyhraj pro sebe a svou kamarádku přístup do celého video kurzu Záda v Pohodě na 1 rok ZDARMA v hodnotě 2700 Kč.
Na co se zaměřit ve 5. týdnu kurzu Záda v Pohodě? Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci.
I když mám zahuštěné období, tak tohle jsem si prožila plně. Dokončení rekonstrukce nebytových prostor v našem domě. Rekonstrukce trvala celkem 2 roky.
Dlouho jsem sbírala odvahu oslovit paní Ivanu Vostárkovou a požádat ji o rozhovor. Měla jsem v hlavě pár nezodpovězených otázek, které jsem jí chtěla položit.
Paní Ivana Vostárková vede kurzy Dech a Hlas, na kterých jsem byla. Mimo jiné učí, jak svým hlasem dávat do pořádku svou páteř, pánevní dno, břišní stěnu.
Bolela mě záda a cvičila jsem poctivě podle doporučených rad a bylo to málo. Bolest se zmírňovala, ale stále se vracela. Než jsem pochopila, že jen cvičit tělo a rehabilitovat nestačí.
Pokud mě nebolí, pak vím, že život vedu OK. Ale pokud začnou bolet, tak je jasný, že jsem někde něco přepískla. V danou chvíli mi samozřejmě pomůže odpočinek, ale není to trvalé řešení.
Na co se zaměřit ve 4. týdnu kurzu Záda v Pohodě? Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci.
Pánevnímu dnu dělá broukání moooc dobře, pánevní dno je po něm úplně blažené. Když si broukáš nějakou melodii, rozvibruješ a prokrvuješ tenhle důležitý svalový poklad v naší pánvi...
Na co se zaměřit ve 3. týdnu kurzu Záda v Pohodě? Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci.
Video záznam živého vysílání se světově známou psychosomatičkou Františkou Janečkovou. Oslovila jsem vás a ptala se, zda při svém uzdravování berete v úvahu pouze cvičení, nebo své obtíže řešíte i po psychosomatické stránce.
Na co se zaměřit v 2. týdnu kurzu Záda v Pohodě? Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci.
Jo, jo bolest zad je u některých lidí jen důsledkem ztuhlých, nebo slabých nohou. A co když je to i tvoje příčina! Udělej pro své nohy víc, než jsi kdy udělal/a.
Chtějte důkaz místo slibů. Zacvičte si a nechte své tělo ať vám samo řekne kde je příčina, že vás bolí záda. V této lekci zjistíte zda zdroj bolesti jsou vaše chodidla. Víte kolika lidí se to týká?......
Protože nejen cvičením a rozpohybováváním se tělo, potažmo záda léčí, ale také potřebujeme ve svém životě něco změnit. Protože tělo je jen prostředníkem pro komunikaci. Na co se zaměřit v 1. týdnu kurzu Záda v Pohodě?
Menopauza je něco jako puberta. Mění se hormony a tím i svalové napětí. Někomu se hasí tělo, bolí záda, propadají se klenby nohou, bolí klouby atd...
Napětí, stres, ale také strach naše tělo uvádí do napětí a tím rozhodně trpí naše páteř a bolívávají nás záda. Rada ve videu.
Tak 2x - 3x ročně se ohlédnu a podívám se jak ten život vedu. I tohle mě naučily moje záda. Včas se podívat jestli se mi líbí to co dělám a jak to dělám.
Sdílení zkušeností a radostí z vašich pokroků. Už víc jak 1200 žen prošlo touto výzvou a ty patříš mezi ně. Mám velikou radost, že mi píšete co všechno jste díky této výzvě v sobě objevily, co jste se o sobě a svém pánevním dně dozvěděly.
Napadlo tě všimnout si svého těla, své břišní stěny a pánevního dna, jak se chová, když se směješ, kýchneš, zakašleš, smrkáš?
V našem domě otevřela firma Náš chléb prodejnu a já tam potkala majitele patentu na nopalové pečivo. Víte co je nopal? Já do teď nevěděla.
Když válíš těsto, nebo taky když někoho masíruješ, používej nohy! A všimni si, jak zacházíš se svým pánevním dnem a břišní stěnou.
I při zadělávání těsta můžeš svému: PÁNEVNÍMU DNU, břišní stěně, Páteři škodit a nebo prospívat.
Při uklízení se můžeš ničit nebo cvičit. Takové obyčejné ždímání hadru může zavařit tvým karpálům, krční i hrudní páteři, ramenům.
Taťka ho pořídil asi před 10 lety aby mamce ušetřil práci. Mě to přišla blbost, další krám do baráku, no ne? Putoval po rodině, všechny ženy si ho chválily, jak je to báječný a okna jsou umytá raz dva. Jen já "hrdě" odolávala.
Pánevnímu dnu sezení nedělá dobře. Už po 30 minutách sezení začíná trpět nedostatkem prokrvení a ochabuje, což může mít nepříznivý vliv na jeho pevnost a funkci.
Představím vám můj léty osvědčený způsob sebeuzdravování, který mě vytáhl už z kdejaké bryndy. Pomohl mi když jsem ležela v horečkách s akutním zánětem ledvin, žaludku, močového měchýře, vaječníků, krku....
Užívej své tělo chytře! Chceš si něco vzít z horních poliček, zvedneš ruku... Ha! Jakpak to děláš? Trápíš svou páteř nebo jí prospíváš?
Video záznam poradny zkušené psychosomatičky Františky Janečkové, která tentokrát zpracovala vaše otázky k tématu strastí nohou do ucelené přednášky, abyste snáze pochopili širší souvislosti.
A jaký byl 3h workshop kde jsme se zabývaly funkčním dechem a pánevním dnem i scelováním diastázy v praxi? Mrkněte na 1 minutové video.
Jak souvisí DECH a zdravá prsa? Dlouhodobý stres je spouštěč nejen rakoviny prsou. Praktický návod, jak svůj dech mít po většinu dne v takém rytmu, aby byl v těle i mysli klid a mír.
Prohlédněte si podrobně svou dýchací bránici. Poznejte jak vypadá její přirozený pohyb a jak paradoxní (opačný) pohyb. Možná je to i vaše téma. Je to totiž častější jev než bychom si mysleli.
Opačnou nebo-li paradoxní funkci bránice má víc lidí než se zdá. Objevila jsem ji i u sebe a to mě překvapilo. Co to je paradoxní funkce bránice a co má na svědomí?
Když mě o prázdninách zavolali z redakce Meduňka, že si pročítali můj blog, který je zaujal a že se jim líbí mé pojetí souvislostí pánevního dna, dechu a nohou a že by chtěli ode mne článek, nechtěla jsem věřit svým uším.
Už od roku 2013, poté co jsem byla 2 měsíce nemocná, někteří vědí, jsem si zavedla režim: 3 týdny kurzy a 1 týden volno.
Funkční dech má své náležitosti, které je třeba uplatňovat nejen u sportu, ale především během dne. Jaké ty principy jsou? Jsou rozdíly mezi funkčním dechem pro pánevní dno a scelování diastázy?
Tenhle čas mě baví už dětství. Vzpomínám, jak jsem s babičkou chodila na hřbitov zapalovat svíčky a zdobit hrob. Teda s babičkou jsme na hřbitov chodily často, ne jen na dušičky, ale v tomto čase to bylo jiné.
Jemný dech pro buněčnou výživu probouzí naši intuici, odplavuje z tkání stresové nánosy, hydratuje, okysličuje a přenastavuje naši mysl na klid, mír, bezpečí, uzdravování.
Odpovědi na vaše otázky: Myslím si, že můj dotaz sice nesouvisí s pánevním dnem (to také nemám po porodu v pořádku), ale bohužel se mi nevyhnula ani diastáza a z ní se stala kýla.
Odpovědi na vaše otázky: Když dočůrávám, je vhodné snažit se vytlačit všechnu moč i poslední kapičky?
NO - oxid dusnatý. Kde se všude se v našem těle tvoří NO. Jaké jsou jeho účinky pro naše zdraví. Před čím nás NO chrání a v čem nám pomáhá. NO dobře působí jako prevence před chřipkou a jí podobnými stavy.
Certifikovaný master instruktor a také můj učitel dechové metody Oxygen Advantage Jiří Uhlíř. Je vysoké KP to k čemu bychom se měli upínat? Platí čím vyšší, tím funkčnější dech?
Dýchací bránice a pánevní dno je nerozlučná dvojice. V jakém stavu je dýchací bránice, v takovém stavu bude i pánevní dno.
V roce 2014 proběhla vědecká studie ohledně vztahu poruch dýchání a funkčního pohybu. Ze studia mimo jiné vyplynulo:
Dostala jsem zajímavý dotaz: Joli, chci s tebou cvičit, vybírám z tvých kurzů, zajímají mě tvé online lekce. Jaký je rozdíl mezi lekcemi na streamu a na ZOOMu? Proč je cena tak rozdílná?
Zacvičte si a udělejte si vlastní názor. Co je Oxygen Advantage Pilates? Co se v těle bude dít když spojíme funkční dech a pohyb? Video cvičební lekce jako dárek.
Taneční meditace pro ženy. Pro koho je? K čemu je dobrý? Jaký to je tanec? 10ti minutové video s lektorkou tanečního konceptu Loona dance Ilonou Víznerovou.
Záznam rozhovoru se zkušenou psychosomatičkou Františkou Janečkovou, která pomohla i mě objasnit nejedno téma.
Jednoduché řešení pro funkční pánevní dno, břišní stěnu v celku i páteř v pohodě a to vše podpořené funkčním dechem dle vědecké dechové metody Oxygen Advantage, která prokazatelně obnovuje klouby, svaly, vazy, chrupavky....
Nechtěný samovolný únik moči není jen záležitostí starších lidí, ale je častý i u mladých. Objevuje se často i mezi sportovci, ale ti to samozřejmě nikdy nepřiznají.
Mé síly a vhledy nestačily na to, abych se srovnala s alergií na kočičí tlapkání. Jen lehké kočičí poškrábání mě, oteklo, svědilo, bolelo, hořelo ještě 2 dny.
Prozkoumej své oči a zjisti jak na tom jsi se svým pánevním dnem. Vyzkoušej tohle jednoduché cvičení a objev, co ti tvoje oči prozradí o tvém pánevním dně.
Rozhýbat páteř obratel po obratli, rozproudit krevní oběh i lymfu. Tento pohyb zařazuji nejen pro uvolnění ztuhlých zad, ale i usazených emocí.
Vybírejte, hlaste se, objednávejte.
Mail, který jsem posílala 25. 8. 2022
nová místa i v sobě a dávám je do pohybu.
Mail, který jsem vám poslala 20. 8. 2022
Magická čedičová hora. Zase čedič, posilovač ledvin, jako na Kuňce, o kterém jsem psala v článku Magická hora: Kunětická hora.
Na vrcholku kaplička zasvěcená Máří Magdaleně. Kdy jindy na ní jít, než na svátek Máří 22. 7., ne? Navíc za doprovodu Terezie Dubinové a Jana Kroči.
Tato dovolená, plnila několik snů a zároveň oslavila i naše 35 výročí. Zažili jsme během ní několik poprvé.
Letošní vánoční dárek byl obzvlášť překvapující. Na své využití čekal do léta. Dostala jsem podvazky. Je vidět, že mě zná, tak si dal záležet. Sehnal růžový…
Udělala jsem si pauzu v uklízení po malování a vyrazili jsme za hranice všedních dní. Poslední rok má pro mě Polsko nějak výjimečnou přitažlivost. Ale nebyl to můj plán jet do znovu do Polska, já chtěla do Rakouska na jezera a ferraty...
Jedno z nejsilnějších míst v naší zemi. Stojí na čedičovém základě. Čedič je posilovač ledvin. V okolí je i magický kámen mezi stromy, který vylaďuje hemisféry.
Moje 1. přednáška před tolika lidmi a navíc místními. Věděla jsem, že jsou v sále fyzioterapeuti i lékaři, tak jsem byla nervózní. Ale díky teplu jsme se potili všichni, nejen já.
Rektokéla - Před časem za mnou na individuálku přišla mladá, krásná, štíhlá, zjevně sportující žena cca 42 let, říkejme jí Alice, s diagnózou Rektokéla (prolaps střeva), což je vyboulení přední stěny konečníku do zadní stěny pochvy.
I mezi mými klienty a přáteli jsou lidé, kteří prošli covidem, který jim zanechal dechové obtíže. Zadýchávají se, těžko se jim dýchá, cítí tlak na hrudi, každé nadechnutí je bolí...
Rozhovor s MUDr. Karolínou Částkovou o prospěšnosti, či nevhodnosti bosých bot u dospělých i dětí.
Podělím se s vámi o můj Slunovratový příběh. Uvědomění, pochopení vděčnosti i pohybu. Vždyť Pohybotéka. Protože pohyb je život, tedy pokud směřuje k pochopení a poučení.
Změřte si své KP a poznejte funkčnost svého dechu. Hodnota KP nebo také BOLT skóre vypovídá o funkčnosti a kvalitě vašeho dýchání. Budete potřebovat cca 5 min času a stopky. Začínáme....
Nebo klidně uzdrav svůj dech. Mám klientky i klienty, kteří řeší dechovou nedostatečnost, zadýchávání, sevřený hrudník, bolesti páteře, nebo také sportovce, kteří chtějí zvýšit svou zdatnost a vytrvalost. A v neposlední řadě i lidi s postcovidovým stavem. Vrátit zdraví svému dechu je ještě aktuálnější než se zdá.
Máte taky rádi PIVOŇKY?
Když jsem tvořila web POHYBOTÉKU, grafička se mě zeptala: co by tam mělo být? Hned mi bylo jasné: květiny. A proč zrovna Pivoňky? čtěte dál....
Zlepšení kondice je závislé na zlepšení schopnosti uvolnit kyslík do svalů, orgánů, tkání, chrupavek i plotýnek. Když navýšíte okysličenost těla, objevíte pevnější zdraví, ale i lepší kondici a výkon.
Cílem botanické vycházky s bylinkářkou Magdalénou Dobromilou bylo, poznat, co nám roste na louce za domem za jedlé plevele. Jak je použít, co z nich uvařit, jak je zkombinovat a pochutnat si. Cíl byl překonám několikanásobně.
Takové obyčejné broukání a co dokáže v našem těle za divy. Broukání rozvibrovává, prokrvuje, uvolňuje i aktivuje.
Pokračování. Nejprve jsem v krátkosti vysvětlila jak funguje břišní stěna a pak jsme se pustili do rozebírání sportů, o které jste projevili zájem: florbal, golf, inline brusle, běh, koloběžka...
Jak jsem slíbila v předcházejícím článku: Čarodějnické cvičení a 1. máj, píšu svůj osobní vhled na pálení čarodějnic. Převlíknout se za čarodějnici, řádit, blbnout a pak: hurá a teď jdeme upálit čarodějnici… Ano, dokud jsem si neuvědomovala význam tohoto rituálu, tak mi to taky přišla jako zábava, ale dnes už ne.
Letos jsem se nechala poprvé zlákat a přestrojit se za čarodějnici. Bylo to super. Vůbec mi nedělalo problém se do čarodějnice vžít. Konečně jsem svou vnitřní čarodějnici ukázala sama sobě a pak taky světu.
Před pár dny zemřela má souputnice – společnice ve cvičení, vedení lekcí, věnování se tělu, lidem, zdravému pohybu. Vzpomínám na naše začátky.
Malá ukázka ze cvičení. Lekce byla s tématem DECH. Celá fyzioterapie se opírá o dech. Řeší se dech v rámci nitrobřišního tlaku, řeší dech pro posturální stabilitu, ale stačí to?
Srdeční choroby, žaludeční vředy a chronické záněty jsou spojeny s poruchami krevního oběhu, pH a metabolismu. Profesor Butejko otevřel cestu k uzdravování. Našel lék, který pomohl i anglickému princi Charlesovi.
Rozhovor měl být původně o dechu a jeho působení na ženské zdraví. Nakonec jsme se zasekly u dechu a ledvin, ale ony vlastně ledviny souvisí s naším zdravím docela dost. Poslechněte si, jak dech ovlivňuje i funkci ledvin.
Sešlo se mi několik dotazů s tématem scelování břišní stěny a pánevního dna.
Jaké sporty bych doporučila a jaké ne. Nakonec z toho vznikne víc dílů, protože dotazů se sešlo hodně.
Světlana za mnou přijela do Nového Bydžova a povídaly jsme si o návratu k přirozenosti, o vlasech, o těle, o pánevním dně, o životě... Další video z projektu: Světlanino sdílení.
Běžkování vychází z chůze, tedy pokud jezdíte klasiku, přesto má své specifika, ve videu ukáži jaká.
Co funguje mě, aby mě nebolely svaly po sportu? Mentální nastavení. Ve videu dávám své 2 TOP návody:
7. 5. v Novém Bydžově | Objevte divoké bylinky přímo za svým domem. Zajímá vás, které jedlé rostliny na jaře můžeme sbírat v přírodě a udělat si z nich třeba skvělý salát, čaj nebo jinou dobrotu? Zveme vás na louku na botanickou ochutnávací vycházku s piknikem z planých rostlin.
Před časem nás Světlana Čiberová oslovila, že by s námi ráda udělala rozhovor.
Světlanin popis: Moji milí přátelé Jolana a Vladimír Novotní si se mnou povídali o svém společném životě, nabízíme i vám pohled do tvorby vztahu. Děkuji velmi, bylo to příjemné a obohacující.
Dobrý den paní Novotná, asi před čtrnácti dny jsem měl silnou rýmu, ucpaný nos a dutiny. V noci jsem moc nespal. Takovou rýmu jsem snad nikdy před tím neměl.
Dnes budu zmiňovat i citovat profesora Karla Lewita. Ač jsem se s ním osobně nepotkala, byla jsem „pouze“ na kurzu u jeho dcery Jany, ale jeho učení a zkušenosti jsou pro mě zásadní.
Břišní stěna (už název naznačuje její význam) vymezuje prostor pro volný pohyb dýchací bránice směrem k pánevnímu dnu. Pokud je břišní stěna porušená, uvolněná, dechem vyvalovaná, nebo tuhá či příliš pevná, opět není funkční HSS.
HSS – hluboký stabilizační systém páteře. Dýchací bránice, pánevní dno, hluboký příčný břišní sval, hluboké zádové svaly – multifidus. Pokud je HSS v pořádku a vše funkčně spolupracující, pak i naše páteř je bez bolestí.
Co se v těle při chůzi má dít a neděje? Pak není divu, že nás bolí záda, pánevní dno spí a břišní stěna vůbec nechápe, že by měla být součástí. Proč?
Není nad to když se člověk sám sobě vysměje. :-) zasmějte se i vy se mnou :-) nad mou roztržitostí.
Dýchací bránici najdeme těsně pod srdcem. Představte si to, že jsme skrz na skrz předěleni v oblasti těsně pod srdcem na 2 části. Horní část trupu, dolní část trupu.
Až 80% lidí v České republice bolí záda a to včetně dětí. Bolest zad patří k nejrozšířenější diagnóze. Příčin bolestivosti páteře může být víc, ale jedna vede a to je nefunkční hluboký stabilizační systém páteře (HSS).
Oxid dusnatý (NO) hraje významnou roli ve vazoregulaci (otevírání a uzavírání cév). Reguluje vysoký krevní tlak, snižuje cholesterol, udržuje tepny mladé a pružné a předchází jejich ucpávání plakem a sraženinami. NO je geniální, protože léčí a uzdravuje, ale působí i preventivně.
Pravidelné cvičební lekce pokud chcete povzbudit pánevní dno, dobře tonizovat břicho, aby bylo v souladu se scelováním diastázy. Povznést páteř, aby plotýnky měly dostatek prostoru, aby se vám uvolnil hrudník, krk či bedra, nebo aby vaše kyčle, kolena, ramena byla v pohodě.
„NO - oxid dusnatý - nepatrná molekula, která dokáže v nás v našem těle velké věci a navíc naše tělo si ji umí tvořit samo. Jenže mi ji z těla vyhazujeme. Nobelova cena za medicínu byla udělena v roce 1998 Robertu F. Furchgottovi, Dr. Louisi. J. Ignarrovi a Feridu Muradovi za objev molekuly oxidu dusnatého. Znáte a umíte využívat sílu tohoto mocného pomocníka v našem těle?
Myomy patří mezi nejčastější diagnózy v gynekologické praxi. Mohou ženám způsobit řadu obtíží, ale dobrou zprávou je, že děložní myomy mají svá řešení, nejen v medicínské praxi.
Pohybotéka je pohyb těla z vašeho srdce. Online verze mých cvičební lekcí, kurzů, přednášek, rozhovorů v duchu přirozeného pohybu pro scelování diastázy, funkční pánevní dno, zdravou páteř a smysluplnou chůzi. Zdravou chůzí všechno končí a nebo také začíná.
Rodokaps (rady do kapsy) pro každý krok. Berte jednu radu po druhé a postupně je na sebe nabalujte a za pár dní máte hotovo. Vaše chůze získá lehkost, účelnost a smysluplnost a vaše tělo i duše budou šťastné - Smysluplné chůzi zdar.
Zatím jsme se věnovali na procházkách tělesným pohybům. Dnes do procházek přizveme i další smysly.
Máme 6 základních smyslů: zrak, sluch, hmat, chuť, čich a intuici.
Pojďme je v procházkách probouzet a trénovat. Už asi chápete proč: SMYSLUPLNÁ CHŮZE, že?
Jak taková drobnost jako je podprsenka, může ovlivnit scelování diastázy.
Ne vždy je příčina bolesti v místě bolesti a stejně tak je to i s celulitidou. Kdo z nás žen jí alespoň jednou za život nevěnoval pozornost? Nebo naopak, kdo z vás se s ní potýká celý svůj život? A co je vlastě příčinou jejího vzniku a co nám o našem těle říká? A jak dobře znáte svoje vlastní tělo na povrchu i pod povrchem?
5. díl ze série Smysluplná chůze. V tématu smysluplných procházek jsme došli v našem těle až k dolů k nohám (chodidlům) jejichž součástí jsou také prsty, ty zpravidla nevnímáme, dokud nás nebolí.
Logo Jn používám už dlouho. Vzniklo spontánně, vlastně samo, napadlo mě v roce 2016. J - jako Jolana N - jako Novotná. Jolana je velké protože toto jméno je se mnou od narození. Novotná mám získané od manžela.
4. díl ze série pro Smysluplné procházky. Pojďme se znovu podívat na hrudník. Proč je rozpohybovaný hrudní koš pro nás cenný? Uvědomme si, že celá 1/2 páteře je hrudní páteř. A jak tomu můžeme pomoci při chůzi?
Staň se dobrým automechanikem pro své kyčle i celou páteř. Toto je už 3. článek s doporučeními pro vaše Smysluplné procházky.
Jak já vlastně tvořím a zhmotňuju? Jestli je to přeměna hroudy hlíny v něco krásného, nebo jestli je to člověk, který ke mě přijde na kurz. Je úplně jedno. Všechno je to stejné. Vše dělám stejně. :-)
Téma diastázy je pro mě moc důležité a už při změně dechu a jeho směrování více "do zad" se cítím mnohem lépe a uvolněněji, najednou jako by moje břicho zapadlo na to správné místo a není tak balonové. Děkuji, budu cvičit dál a zítra snad zkouknu i lekci č. 2. .. Tak jsem už prošla i druhou lekcí a už praktikuji. Technika s "tričkem" je super, už to zapojuju do praxe s dětma, zatím se mi daří, tak snad mi to vydrží a nebudu zapomínat. Děkuju
...Dneska jsem si pustil Vaši přednášku znova, projel jsem si celý materiál, abych si to zapamatoval :) Stejně jako poprvé, své pocity bych nazval takto: - cítím se velmi uklidněně a uvolněně, je mi příjemně teplo, a na obličeji mám úsměv :) Děkuji mnohokrát, tyhle informace jsou pro mne k nezaplacení. Za poslední tři dny se kvalita mého života zvýšila na úroveň, kterou si již dávno nepamatuji.
Svátek MDŽ mi přišel vždy takový zvláštní, takový povinnostní. Neměla jsem k němu vztah a nepřišel mi důležitý se jím zabývat. Dalo by se říct, že jsem dokonce byla proti němu. Má vnitřní puberťačka - rebelka o sobě dává znát a projevuje se: Když něco dělají všichni, tak já to dělat nebudu!
Pánevní dno můžeme trénovat i chůzí. V tomto článku vám ukáži, jak jednoduše oživit pánevní dno a propojit ho s chodidly. Pak každým krokem bude aktivováno. Pokud chcete mít jistotu, že vaše pánevní dno se každého kroku účastní, udělejte si test.
Vybrala jsem pro tebe 5 skvělých lekcí z Pohybotéky. Všechny lekce jsou v duchu Smysluplného pohybu pro celé tělo. Takže pokud chceš povzbudit své pánevní dno, dobře tonizovat břicho, aby bylo v souladu se scelováním diastázy, povznést páteř, aby plotýnky měly dostatek prostoru, aby se ti uvolnil hrudník, krk či bedra, tak tento výběr je přesně pro tebe.
Smích léčí, žádná novinka. Je to pravda i v tvém případě když řešíš diastázu?
Napadlo tě všimnout si svého těla, své břišní stěny, jak se chová, když se směješ, nebo kýchneš, zakašleš, smrkáš?
Podělím se s tebou o mou TOP vychytávku. Rychlou, jednoduchou, blahodárnou masáž.
Získej ji ZDARMA a udělej svému tělu dobře během pár minut.
Dech má 2 fáze, nádechovou a výdechovou. Nádech umí uvolnit žebra, vytvořit nitrobřišní tlak, odlehčit hlavu i uvolnit bedra.
Během kurzů a pak i následně se vždy lidí ptám co jim kurz dává, v čem jim pomáhá. Přečtěte si, zkušenosti a zážitky lidí, kteří kurz Smysluplné chůze absolvovali.
Nedaří se vám přihlásit do Pohybotéky z jakéhokoli důvodu? Mrkněte na sem.
Miluju chůzi, ale i běžkování. Jít a kochat se přírodou, sebou, pohybem. Cítit, vnímat lehkost nebo naopak těžkost jízdy či chůze, všímat si sebe kdy chci přidat tempo nebo zvolnit.
Dnes vám chci představit, nejuniverzálnější, nejefektivnější, nejjednodušší cvičení jaké si vůbec dovedete představit. Dámy a pánové představuji vám… Tramtarará….. Smysluplnou, divotvornou a uzdravující.....
Mám pro vás několik zábavných podnětů jak si zpestřit své každodennosti a přitom si hravou formou procvičit obě mozkové hemisféry. Vytvořit mnoho nových synapsí v mozku, obnovit spojení se svým tělem, s jeho buněčnou inteligencí. Je to takové propojení těla a mysli jinak.
Krátký video návod jak se připojit k ZOOM cvičení nebo přednášce.
Je to tu opět, začíná nám naše setkávání online z domu. Tentokrát je víc cest jak si se mnou zacvičit.
Wim Hof je 61 letý holanďan žijící už řadu let v Polsku s přezdívkou ledový muž (Iceman). Je držitelem více než 20 světových rekordů, zapsaných v Guinnessově knize rekordů. Wim Hofova věta: to co umím já, dokážu naučit každého člověka.
Jak šel čas, sbírala jsem znalosti a proměňovala je praxí ve zkušenosti, začal vyplouvat na povrch pocit, že už nedělám Pilates.
Už nějaký čas o tom přemýšlím, ale nešlo to, až nyní, ne že by to bylo lehké, ale už jsem dozrála k tomu, že to opravdu mohu udělat.
Co to vlastně je kompenzovat? Význam slova kompenzační = vyvažující, vyrovnávající. Přišla za mnou klientka, že potřebuje zpevnit záda, potřebuje, aby vydržela déle sedět u počítače.
Stáhněte si obraz nebo záložku a přijměte je jako dárek.
Co bych vám já říkala k čemu vám cvičení se mnou bude. Přečtěte si co říkají ti, kteří cvičí Jinak nově, pohyb v do-mě "Pohybotéka", co se jim líbí a v čem jim lekce se mnou pomáhají.
V Pohybotéce najdete lekce zaměřené na celé tělo. Do všech svých lekcí vkládám sebe, své umění, zkušenosti, znalosti, otázky na tělo a zamyšlení. Lekce připravuji s láskou a radostí. Vedu vás ke vnímání sebe samých, k sebe-uvědomění, což následně vede k sebe-vědomí a to už je jen krůček k sebe-léčení. Nechte se inspirovat, ale nejvíc poslouchejte své tělo. Vítejte i v mém světě.
Včera jsem si psala s jednou ženou, klientkou. Cituji její slova: Zažívám hodně únavy a rozčilení, kupodivu ne strachu. Říkám sama sobě: Hmmm rozčiluju se taky....
Mým záměrem je i do budoucna natáčet lekce Zdravého pohybu. Dávat je k dispozici v určený čas zdarma, aby peníze nebyly to, proč si nemohou lidé dopřát kvalitní pohyb.
Čtvrtek 18. 6. v 20 - 21 h opět společné cvičení, které nově najdete na webu Pohybotéka, klikněte na odkaz, zobrazí se vám stránka, vpravo je okénko s videem, na které kliněte a cvičíte. Užijte si lekci zde: www.pohyboteka.cz. Moji milí příznivci cvičení online. Začal červen, krásné počasí, pobyt i pohyb venku je nejlepší co můžeme pro své zdraví a imunitu udělat. BUĎME VENKU V PŘÍRODĚ co nejdéle a třeba jen choďme.
Dvanáct let připravuji kurzy pro ženy o tom, jak být živá a zdravá … a stále dostávám nové zkoušky. Při jedné konzultaci jsem si položila ruce na prsa a pod pravým ňadrem objevila podezřelý útvar. Anabáze, která následovala, předznamenala mou krizi a přivedla mě k životní inventuře.
Text: Iveta Kučerová (psáno pomalu a s pokorou), foto Zuzana Zoňová a archív
Z plánovaného rozhovoru o sukních nakonec vyšel skvělý rozhovor o pánevním dně a mé cestě k němu, o cvičení necvičení, o tom co v sobě pánevní dno skrývá, co by nám rádo povědělo a jak se s ním domluvit, aby fungovalo a bylo na něj spolehnutí.
Vyšívaný obraz nese příběh poskládaný z jednotlivých slovanských symbolů.
Každá žena v sobě nese spoustu zkušeností, které se promítají do jejího těla.
Jsem žena, vedu kurzy pánevního dna, zdravých živých nohou, scelování břišní stěny, zajímá mě slovanství, odpočívám v přírodě, prací s hlínou ať už na zahrádce nebo u točířského kruhu, vyšívám, háčkuji, tvořím.
Obraz inspirovaný slovanskou výšivkou. Na začátku léta 2018 mi přišla chuť, vlastně nutkavá potřeba vyšít obraz, pak přišel nápad s jakým tématem a jeho tvorba neměla žádný časový plán, prostě plynula a žila mnou i skrze mne i s okolím. Příběh, který obraz vypravuje jsem vytvořila pro zdraví všech žen.
Chcete se mě zeptat, jak jsem se měla na horách. Jak jsem si užila lyžování? Co odpovím? Ze zvyku by to bylo: Parádně, ale bylo by to upřímné? Mé 4 dny lyžování v Rakousku = každý den jiné školení.
Toto jsem napsala hlavně pro sebe, abych NEZAPOMNĚLA. Tak to přišlo i na mě. „Chytly“ mě záda. Žádné náznaky, žádné varování dopředu. Cítím se skvěle, je středa mám volný den, který chci věnovat vaření a restům. S nadšením mě vlastním se vrhám do úklidu a hned při prvním sehnutí to přijde. Luplo to a bylo to. Jsem v šoku, cože? Proč, co se děje? Ok, výstraha, zamyslím se, ošetřím se, budu na sebe opatrná, nebudu to tedy dnes přehánět a ono to pustí.
Před pár dny mi přišel dopis, který jsem se rozhodla zveřejnit – samozřejmě se souhlasem odesílatelky.
Milá Jolano, přeji pěkný pozdní večer,
sáhnu do minulosti, kdy mi bylo krásných padesát a objevily se halluxy...
Žena 42 let, 3 děti (18, 14 a 2 roky) diastáza od hrudní kosti až po stydkou sponu, původně na 5 cm – cvičila zodpovědně sama doma podle videí na internetu. Diastáza se jí stáhla o 3 cm. Zbývající 2 cm ne a ne se zavřít. Po půl roce domácího trénování přišla za mnou, že si už neví rady (je lékařka).
Dnes se s vámi jdu podělit o několik radostných úspěchů. V současné době mám klientku, které je 85 let. Má nepříjemné obtíže v pánevní oblasti, začalo to prolapsem dělohy, přidal se i prolaps střev do pochvy, je po operaci kdy ji byla odejmuta děloha a další úpravy, ovšem stav se nezlepšil.
Začetla jsem se do komentářů v jedné diskuzi nad diastázou. Nejprve mě to naštvalo, pak rozesmutnilo a nakonec mě to zvedlo, že jsem si řekla: dost v tomhle je potřeba udělat pořádek, vnést jasno a vzít selský rozum do hrsti, přestat spekulovat co lze a co ne. Někteří cvičení chválili, někteří nad ním lámali hůl, někteří varovali a většinou panovala skepse. Diskutující mluvili z vlastní zkušenosti nebo z toho co se doslechli, či popisovali různé domněnky, názory které získali z jiných diskuzí.
Kurz je za námi. Spousta cvičení, sebepoznání, odpočívání, uvolňování, rozhýbávání, pozorování, bloumání, hraní a pohody. Bylo nám krásně a odnesly jsme si toho spoustu. A co konkrétně já? Děkuji všem, kteří jste se ke mě přidali a děkuji Jano za otevření očí do dalších sfér našeho života.
Co si odnáší lidé po začátečnících Pilates, nebo i z kurzů Pilates pro pokročilí, případně i z online kurzů, v čem jim kurzy pomohly, o co je obohatily a co se jim na nich líbí.
Včera keramický kroužek. Připravím občerstvení pro kolegyně, mám ty narozeniny, tak upeču makovec a udělám humus. Vláďa se ptá: a co pro mě? Dobrá upeču 2 placky.
V mém minulém příspěvku Hlavně se hýbat jsem vás zvala k tanci a slíbila vám, že se příště podíváme jak pohyb mění náš hormonální systém v těle.
Zdravím vás moji milí přátelé a příznivci pohybu. Připravila jsem pro vás sérii článků, ve kterých bych vás ráda pozvala k prozkoumání souvislostí mezi naším HSSP, rytmickým pohybem, říkejme mu tanec, zvukem, říkejme mu zpěv, dobrou náladou, což jsou hormony štěstí a zdravím. Prosím, přijměte pozvání k aktivnímu prozkoumávání. Mé heslo znáte: Mám se skvěle ve svém těl
Jsem Dana Jirkalová a je mi 63 let sdílím vlastní životní zkušenost, která je vnímaná esencí a esenci všech kurzů a výcviků, kterými jsem prošla. Jsem certifikovaná lektorka Dance sof Universal Peace (Tance všeobecného míru, v Čechách známe jako Tance dávných tradic nebo Posvátné tance). Inspiruje se také slovanskou tradicí a tancem s přírodními nástroji. www.danajirkalova.cz
Kdo jsem?
JSEM žena.
JSEM panna, matka, čarodějka i vědma.
JSEM světlo i stín,
občas na Duši mám splín.
Pokud jsou nohy v 90´ úhlu v kolenou při sezení na záchodě, je konečník přiškrcen a tím je vyprazdňování stížené. Kdežto když se nohy dostanou do ostrého úhlu, tím že si je třeba podložíte nějakým stupínkem, je prostor konečníku volný a tím i vyprazdňování jednoduché v souladu s naším tělem. Toto video mi přišlo vtipné a jasné.
Ivana Vostárková pozná po hlase, jak na tom ten, který člověk je, co v sobě skrývá, před ní se neschováš, hlas řekne všechno, i to nás učila, naslouchat. S tím jsem na kurz šla, že nemá cenu nic před ní hrát. Ale byla to výzva…
Milena Vostárková a její přístup k tělu, k vyluzování zvuků, k respektování svého těla, ve spolupráci těla a zvuku, mě posunula o další krok, možná skok, blíž k sobě, k sobě jako celistvé, neoddělené, neoddělované. Hned jsem věděla, že TO JE TO ONO co teď potřebuju.
Pro mě ujištění, že za vším je naše mysl, což není výmluva, ale právě naopak možnost. Pan doktor říká: zkoumám buňky víc než 50 let, mám spoustu svých vlastních důkazů jak a co ovlivňuje buňku. A za vším stojí naše vnitřní prostředí - krev, ve které buňky jsou. Jaká je krev - prostředí, takové se rodí buňky, zdravé či nikoli. Co ovlivňuje krev? Strava? Čistý vzduch?
Názory, přístupy k životu, způsob jakým píše Patrik Hartl mě mile překvapily. Jeho upřímnost a autentičnost mě dostala na lopatky.
Hlas má jiné centrum v mozku než slovní projev. Proto od narození se všichni hlasově projevujeme, ale slova přidáme až později. Hlas je spojený s emočním projevem. Udělejte si pár minut času a uvolněte se podle jednoduchého a vtipného návodu, kterým vás provází paní Vostárková. Ač pár let už staré, přesto nebo právě proto aktuální. Děkuju
Nikdy jsem nebyla moc taneční typ, nedokázala jsem se uvolnit ani nechat pohltit hudbou. Hlava kontrolovala, jak při tanci vypadám, jak tančí ostatní a jestli to není třeba trapné. A přitom je tanec pro ženu ten nejpřirozenější pohyb, který dokáže rozvířit ženskou energii a dodat nám obrovskou sílu. To jsem si plně uvědomila a rozhodla jsem se, že končím s předsudky a tanec si prostě budu užívat. Letošek se stal zlomovým. - říká autorka článku Barbora Hernychová z časopisu Pravý domácí časopis 9/2018
Pánevní dno pojaté jako rodinný kurz byl jeden z nejintenzivnějších zážitků, co jsem na kurzech zažila. Už jen to, že jsme se sešly všechny ženy z rodiny – matky, dcery, babičky, tety, sestřenice, sestry – bylo emočně zajímavé. Získala jsem nejen skvělé a smysluplné informace o fungovaní mého pánevního dna v mém životě, ale především začala jsem díky tomuto setkání pracovat na svých blocích a traumatech ohledně intimity. Když vzájemně nasáváte tu atmosféru žen, které tak moc dobře znáte a přitom zjistíte, jak moc se neznáte, když se začnou otevírat svým tématům. Započne léčivý proces, který proudí celou generací rodiny.
13.9.2018 – čtvrtek, jedu do HK cvičit, cestou mi přichází vhledy, zároveň cítím v břiše napětí, které vědomě rozpouštím, jde to, ale neustále se to vrací. To je divný. Tak jedu na autopilota, cestu notoricky znám.
13.9.2018 - Vhled - Ženská antikoncepce. Hlavní mužskou podstatou je ochrana a ženskou je živit. Muž chrání ženu i před početím, muž rozhoduje, kdy budou děti, kdy bude tvorba, kdy bude výsledek, kdy bude potomek. Muž je tvořitelem venku, žena uvnitř. Žena přijímá a vyživuje. Žena je ve svém nitru a jen je, má vnitřní sílu, přitáhnout, inspirovat, měnit, tvořit svým vyzařováním, svým vnitřním pohybem, vnitřní vibrací.
13. 9. 2018 - Vhled - Neprší a je teplo. Postupně vysychají rybníky. Smutním nad tím, i když počasí je krásný, stále na koupání, a pořád můžu chodit v letních šatech. Ale při pohledu na přírodu a obzvlášť na ty vysušené rybníky mě přepadá smutek a uvědomuju si nedostatek deště, který by je plnil.
Chodidlo je dokonalá část našeho těla. Chytře zkonstruovaná tak, že nás dokáže udržet ve stoje, umožňuje chůzi. Uvědomme si jak malá základna to je. Co všechno chceme, aby naše chodidlo dělalo, co všechno nese, jak jsme těžcí? Zkuste si představit maličké svaly v chodidle, je jich tam okolo 200, jak velkou musí mít sílu, aby to všechno zvládly a my mohli chodit, stát…
Jsem nadšená z běžkování, jízda přírodou, kochání se přírodou, samou sebou, pohybem, cítit, vnímat lehkost nebo naopak těžkost jízdy, všímat si sebe kdy chci běžet, kdy chci zvolnit, všímám si, že když mám někoho za zády tak mám tendence přidat, uvědomit si to a být sama za sebe. Usmívat se na sebe, na ostatní.
Celý rok 2016 jsem studovala švýcarský pedagogicko-pohybový koncept Spiraldynamik® Basic, který mi ještě víc otevřel povědomí o dynamice pohybu. Ekonomické dynamice. Jak už název vystihuje je to o spirálách.
K metodě 3x3 jsem se dostala přes Pilates. Vedla jsem lekce Pilates už 7 let a dozvěděla jsem se, že v každém větším městě je centrum pánevního dna, kde se lidé učí se svým pánevním dnem cvičit. A když klienti projdou tímto centrem, tak já budu mít v lekcích míň práce. Bohužel v Hradci Králové jsem nic nenašla, ale vyskočil na mě odkaz kurz Tajemství pánevního dna, který nabízel, že mi doplní energii. AHA, to zní zajímavě. Mě zrovna energie chybí. Tak jsem vyrazila a zamilovala se. Stala nejen lektorkou této celostní metody, ale především milovnicí svého pánevního dna.
Všechny tři školy Pilates, které jsem absolvovala mě něco naučily, ale Daniel Müller mi dal i vzal nejvíc.
Závodně jsem tancovala, potom jsem se přesunula do fitness, aerobiky, atd. Přesto mě bolely záda. Byla jsem na sebe hrdá, jak mám vypracované i pružné tělo. Obzvlášť jsem byla pyšná na své ruce, jak mám silné ruce, šplh a kliky, dokonce i klik na jedné ruce byl pro mě brnkačka. A pak na kurzu Pilates po mě Daniel, chtěl abych mu předvedla klik, celá natěšená, jasně klik na to jsem machr.
Pohyb mě baví celý život. Teda spíš dynamický, akční, svým způsobem i silový. Teda, tak to bylo až do převratné události. Kalanetika, aerobik, bodystyling, to jsem ve svém živlu. Na jednom školení jsem zažila ukázkovou lekci Pilates, vzala jsem to jako zajímavost, ale vyhodnotila, že pro mě je to nuda, málo dynamiky, to by mě nebavilo. Co se stalo, že jsem přehodila výhybku?
6. 9. 2018 - čtvrtek, stále píšu nové texty na web a jsem už na hranici svých možností.
28. 8. 2018 - úterý, už pátý den sedím u počítače a přepisuju texty na webu (aktualizace), ale dnes to nejde na svět, nějak se mi nechce, nemůžu se soustředit.
26. 8. 2018 - Rumunsko. Mám obrovskou radost a zároveň vděčnost i překvapení.
Protože vás vedu k sebepoznání, k poznání svého těla, k uvědomění si, jak to mám teď. Naučím vás, jak to udělat jinak nově, nebo dáme zadání tělu, aby si našlo svaly, kterými to zařídí samo. Probouzíme jeho kreativitu a tím jeho samonapravovací, sebeuzdravovací cesty. Tělo miluje pohyb, především pestrý pohyb. Proto je každá hodina jiná, díky tomu je stále mysl zaměstnávaná a podporovaná k tomu, aby vymýšlela nové cesty. Neboť jinak se nudí, stagnuje a tím i naše tělo.
Přečtete si zkušenosti žen, které se mnou absolvovaly kurz nebo individuální lekce Diastáza. Co se jim v životě změnilo? Jaké zážitky z kurzu měly? Bylo jim to k něčemu? Všem vám moc děkuji, za to že, jste si udělali čas a napsal mi své postřehy. Vím, jak je přínosné si přečíst zážitky ostatních, proto si velmi cením otevřenosti autorek. Děkuji nejen za sebe, ale i za všechny a čtenářky.
Přečtete si zkušenosti lidí, kteří se mnou absolvovaly kurz vbočeného palce a spadlé příčné klenby nohy. Co se jim v životě změnilo? Jaké zážitky z kurzu měly? Bylo jim to k něčemu? Záměrně jsem ponechala i zkušenosti lidí, kterým se až tak nedaří, nemají dost vnitřní motivace ke změně nebo prostě jiné své důvody. Všem vám moc děkuji, za to že, jste si udělali čas a napsal mi své postřehy. Vím, jak je přínosné si přečíst zážitky ostatních, proto si velmi cením otevřenosti autorek i autorů. Všem vám děkuji i za všechny čtenáře a čtenářky.
Všechny buňky našeho těla jsou na dechu závislé a ke svému životu a správné funkci potřebují kyslík. Je to jeden z důležitých zdrojů energie.
Dýchání, člověk by řekl, že to je přeci samozřejmá věc, to umí každý, to dělám od narození tak v čem je věda?
Autorkou je Lucie Kupcová a ta o LOONA DANCE říká: Tanec je přirozený pohyb pro ženy, pomáhá v ženě rozproudit její životní elán, lásku, vede ženu k sobě ke své intuici.
S plavkovou sezónou na nás začala útočit i vlna článků a videí na téma krásné bříško, s lepšími či horšími radami, jak ho dosáhnout. A normální člověk má pak často problém se ve velkém množství informací vůbec zorientovat. Jak naše břicho funguje? Proč je ho dobré cvičit? Jak vůbec začít?
Cvičení venku pod širým nebem je balzám na tělo i duši, zapadající slunko nás jemně prohřívá, tráva hladí a mírně šimrá do chodidel, stromy šumí a okolo je klid a pohoda, která se každým nádech vlévá i do nás, prostě krása krásoucí.
Ulevit mysli, osvěžit se pohybem v přírodě je přeci tak krásný čas teď v létě. V NB nepravidelně se mnou, nebo Bc. Anetou Soukupovou.
Jste naprosto skvělá, že jste se rozhodla pomoci sama sobě a své obtíže řešit cvičením!
Děkuji Moniko za otevření dalších dveří. Téma co se skrývá za slovy, které vypouštím z úst. Jakou sílu jim dávám z úrovně svého nevědomí, jak se k těmto informacím dostat. Děkuji
Tímhle mě Aleš opravdu zaujal. Rozhodně stojí za poslechnutí. Další bezva vaření. A víte, že díky tomu jsou jídla která připravuju lepší a lepší - hodnotitelka jsem já a můj muž :-)))
Nervový systém a imunitní systém je jedno a totéž, nikoli anatomicky, ale funkčně říká na vysvětlenou zázračného uzdravení Clemense Kubyho Jan Šula. Za mě: Přijde mi, že jsou ty přednášky čím dál lepší, jasnější a srozumitelnější a použitelnější. Ján si odnáším: žehnat jídlu možná proto že u toho vařím? :-) A samozřejmě spoustu dalšího.
Přednáška MUDr. Jarmily Klímové pro studenty i absolventy VŠE. Paní doktorka polopaticky a důkazně vysvětluje jak naše rozpoložení, naše názory, naše předsudky, návyky, zvyky, ovlivňují naše buňky v těle a ty jsou buď nemocné nebo zdravé. Vyvrací všeobecný názor o dědičných chorobách. Dědičné choroby dokonce vyjmenovala.
Asi nejdrsnější co jsem kdy od Vladimíra slyšela. Ale velká pravda bez servítků. Zasahuje, probouzí i na dálku. Děkuju.
ÚVOD DO BIOMODULAČNÍHO MYŠLENÍ Cítím potřebu trochu uvést následující myšlenky, které pohlížejí na biologickou léčbu z jiného úhlu než jsme byli zvyklí. Žijeme v převratné době, kdy i vědecky fundovaní lékaři začínají kalkulovat s pojmy jako duše, duch, éterické, astrální nebo mentální tělo, síla myšlenek a emocí a jejich vliv na vznik nemocí i na uzdravení fyzického těla. - říká MUDr. Jan Šula
A co mě také zajímá je jídlo, strava, vztah k jídlu, vztah k tělu, mám pocit, že je to nyní velmi diskutované téma. Co jíst, co nejíst? Jakou stravu držet? Paleo? SCD? RAW? Vegetariánství? Počítat kalorie? Nejíst po 17h? Snídat? Nesnídat? Držet hladovky? Co je zdravé? Co je nezdravé? Ne vším jsem prošla, ale třeba s SCD jsem žila rok. Ano hodně jsem se při této stravě poznala. Zjistila jsem, že jsem vlastně závislá na jídle, na cukru. Rok jsem neměla v puse žádný cukr.
28.10.2017 jsem poslouchala znovu Petra Velechovského - Cesta člověka DOVNITŘ SEBE (Setkání Gošárníků 14, 24.10.2015). Ač starší příspěvek opět plný inspirace. Stále aktuální, stále aktuální. :-)
28.9.2017 mi přišla zpráva, uvědomění. Byla to jak rána z čistého nebe. Jsme na dovolené a jdeme na Sněžku, jako už letos po několikáté. Ten vrchol mě přitahuje. Manžel je rychlejší, já jdu pomaleji za ním. Kochám se okolím, užívám si cestu, rozjímám a najednou zpráva. Nevím, jestli to také znáte, ale to není nápad nebo nějaká úvaha, to je prostě jasná zpráva. Nekompromisní hlas, můj vnitřní hlas mi pokládal otázky, na které okamžitě přicházely odpovědi.
Je březen 2018. To jsou už 3 měsíce od doby, co jsem vyhlásila ukončení vedení kurzů „nevímnajakdlouho“. A začaly se dít věci. Mým záměrem bylo být víc doma, a tak se stalo.
V minulém díle tohoto článku jsem popsala, jaký typ žen a s jakými potížemi ke mně obvykle dochází. Zmínila jsem, že je třeba jít vždy ke kořeni problému, pokud chceme opravdu trvale zahýbat různými škodlivými přesvědčeními a návyky, které klientům snižují kvalitu života. Přečíst nejprve 1. část článku: O návratu k moudrému tělu 1. část
Míša o sobě: "Jsem průvodkyní vztahem k jídlu a tělu. Znamená to, že lidem pomáhám v tom, aby jedli opět radostně, svobodně a intuitivně, a aby své tělo milovali, ctili a uměli mu naslouchat. Někdy o sobě také říkám, že jsem tlumočnicí mezi tělem a myslí, protože ne vždy naše přespříliš civilizovaná mysl rozumí pradávnému jazyku těla. Vědomé jedení považuju za základní pilíř zdravého metabolismu. Budu ráda, když skrze můj příběh a i příběhy dalších mých klientů načerpáte znalosti i inspiraci, a ještě raději vám nabídnu své služby, šité vám na míru."
Zkušenosti, zážitky, úspěchy i neúspěchy, radosti i strasti žen, které se mnou absolvovaly kurz pánevního dna metodou 3x3. Co se jim v životě změnilo? Co se o sobě dozvěděly? Jaké zážitky z kurzu měly? Bylo jim to k něčemu? Záměrně jsem ponechala i zprávy žen, kterým se až tak nedaří, nemají dost vnitřní motivace ke změně nebo prostě jiné své důvody. Všem ženám moc děkuji, za to že si udělaly čas a napsaly mi své postřehy. Vím, jak je potěšující a lákavé si přečíst zážitky ostatních, proto si velmi cením otevřenosti autorek. Všem vám ženy děkuji i za všechny čtenářky.
Fyzická rovina byla brnkačka. Byla jsem jak ryba ve vodě. Co Renata řekla, hned jsem udělala, šlo to. Svaly jsem cítila, jsem zvyklá vnímat své tělo, cítit svaly, kde se co ozývá, jak to reaguje i jakou reakci svaly spouští, kam se to řetězí. Byla jsem pyšná, že vše vím, dělám a i vedu tímto způsobem své klienty. Nic z toho si neprotiřečilo s mými znalostmi z Pilates od Daniela. Jen mě překvapilo, že je důležité větší čas pánevní dno relaxovat než posilovat. Dostaly jsme úkoly pro domácí cvičení.
Důvod, proč jsem se dostala ke kurzu pánevního dna, byl Daniel Müller, můj skvělý učitel Pilates, který stále říkal: „Pilates může v těle fungovat a cvičení pomáhat, jen když je v kondici pánevní dno“. A doporučil nám, že v každém větším městě je centrum pro cvičení pánevního dna, tak ať tam své klientky směřujeme, abychom měli ve cvičení Pilates jednodušší práci a zároveň, že to bude pro naše klientky mnohem efektivnější.
Naším základem je pánevní dno. Pánevní dno je alfou i omegou našeho těla. Víte, že v jakém stavu je pánevní dno, tak v takovém stavu je i zbytek vašeho těla. Jak vaše tělo vypadá? Myslíte si, že potřebuje posílit, nebo naopak zrelaxovat? Toť otázka. Často máme o svém těle jiné představy, než si tělo myslí samo
Zamysleli jste se někdy, obyčejným selským rozumem, proč máme vývojově v chodidle podélnou a příčnou klenbu? K čemu slouží? Jakou mají funkci? Co se stane, když nějaká klenba spadne, jaký vliv to má na všechno co je nad tím?
Rozhovor o mé nové cestě. O tom proč končím s vedením kurzů a co mě k tomu vede. Děkuji Agátko za pozvání a možnost sdílet své obyčejné žití. Sledujte video na tomto odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=0TbXjvv0p1c
Ani přesně nevím, jak se informace o této knize ke mně dostala, jen vím, že to bylo to někdy v květnu. Kniha byla za poštovné, oslovil mě obrázek na obálce: zralý muž v má v náručí plnější zralou ženu, a také mě zaujal podnázev knihy: dovol svému muži nosit tě na rukou. Knihu jsem si objednala.
15. 10. 2017 jsem poslouchala Petra Velechovského. Dobré praktické návody jak poznat a jak se domluvit se svým partnerem. Nejvíc mě nadchl typ udělat si na sebe návod k použití. I po třicetiletém partnerství v tom vidím velkou pomoc. Doporučuju. Kdo jste si něco takového dělal?
Pohybová lekce, ve které tě naučím Buněčný dech. Tato lekce se ti hodí i když tě budou bolet záda.
Pokud chůze člověka vedla ke vzniku klenby, pak současný stav pohybové aktivity vede k zániku klenby - říká Martin Zvonař. Video v mém duchu "Lépe cvičit než operovat". A proto má smysl se nohám věnovat: Termíny kurzů zde: Vbočený palec (hallux valgus), spadlá příčná klenba nohy
Nádherné video. Paní Lewitová vysvětluje funkci chodidla s velkou láskou k tělu. Jak chodíme? Po čem chodíme? Kudy chodíme? V podobném duchu v kurzech učím ožívat vaše nohy, aby se jim vrátilo zdraví a pružnost.Termíny kurzů: Vbočený palec (hallux valgus), spadlá příčná klenba nohy
Často slyšíte hluboký stabilizační systém, hluboké svaly, zapojit hluboké svaly, využívat hluboké svaly a které to jsou? Bránice, pánevní dno, hluboké břišní svaly, hluboké zádové svaly. Bezva, akorát že to stejně potom sklouzne k tomu břichu a pracuje se na břiše, aby bylo pěkně pevné.
Při jednom rozhovoru s celostní gynekoložkou MUDr. Jitkou Blábolilovou jsem si posteskla, že by ženy rády věděly, jak jsou na tom se svými svaly pánevního dna, v jaké je mají kondici, že si nejsou jisté, jestli opravdu dokáží aktivovat po jednotlivých vrstvách atd… V tu chvíli mě napadlo, že jako gynekoložka by to mohla mít v ruce. Zkušenosti má letité, praxi bohatou, ruce prsty vytrénované.
Břicho je téma, které nás zajímá. Ale zajímá nás opravdu? Méně se mluví o tom, že svaly, které tvoří břišní stěnu se čas od času poruší - rozestoupí se, vytvoří se otvor (Diastáza) a díky tomu se úplně změní vnitřní prostředí, změní se nitrobřišní tlak.
Tento článek není můj, ale je to o tom co dělám na kurzech Vbočený palec (Hallux valgus) a spadlá příčná klenba nohy. Rozhovor se skvělou fyzioterapeutkou Šárka Hanušovou.