úvod co cvičím Pohyb venku

Pohyb venku

Většina z nás tráví spoustu času v nějakých místnostech. Jsme zavření v prostorách, často i klimatizovaných a pod zářivkami. A přitom ke svému zdraví potřebujeme pobývat na čerstvém vzduchu nejlépe v přírodě.

„Kam nechodí slunce, tam chodí lékař.“

Pobyt venku v přírodě je nejlepší kompenzační relaxace. Už jen to být v blízkosti stromů, stát na ZEMI pod nebeskou oblohou ať je slunko nebo hvězdy, je nesmírně osvěžující a regenerační a když se k tomu ještě přidá pohyb spojený s radostí tak není nic lepšího. S každým nádechem nabrat do těla sílu přírody a s každým výdechem své tělo očistit, odvést nepotřebné a takhle to střídat, zažívat a vnímat sebe, své tělo, svou sílu, sílu přírody ať je jak je. Díky tomu budeme i otužilejší a zlepší se nám imunita, a to se hodí. Já třeba miluju když fouká vítr, cítím, jak vítr prostupuje celým mým tělem a vyfukuje ze mě všechno, co už nepotřebuju.

Přečtěte si článek „Proč cvičit se mnou?“ a přihlašte se do některého z mých kurzů.

Cvičit za slunce pod stromy, nebo i pod hvězdami a měsícem (lunou) je obohacující pro tělo, ducha i duši. Splynutí s přírodou, s jejími cykly i rozmary a otužující ve všech směrech. V přírodě se snoubí dravost, jemnost, hravost a proměnlivost. Učí nás přizpůsobivosti a pokoře. Každé roční období v nás živí jinou část. Zima a pohyb pod hvězdami a měsícem víc sytí ženu v nás, kdežto pobyt na slunci ten víc podporuje mužský element. Luna – měsíc má mnohem větší sílu než slunce, dokáže pohnout i oceány, měsíc řídí odliv a příliv. Žena je spojena s lunou, muž se sluncem. Každý v sobě máme svou vnitřní ženu i muže. A že se ochladí? Copak neznáte heslo: Není špatného počasí na golf, je jen špatně oblečený golfista? Pohybem se rozhodně zahřejeme a otužování je zdravé. Budeme přírodě blíž a necháme ji na sebe působit.

Přečtěte si jaký, že to je ten můj styl cvičení: „Pilates je jen název“.