úvod co cvičím Pánevní dno 3x3

Pánevní dno 3x3

Nadchla mě metoda Školy pánevního dna 3x3 Renaty Sahani. Je komplexní, tím nejefektivnější. Propojuje fyzické tělo – cvičení svalů, fyzioterapie, emoční stránku – psychika, a energetickou stránku – vitalita. Lektorkou této metody jsem od roku 2014 a od roku 2015 učím ve Škole pánevního. Mou parketou je fyzická rovina. A co naučím vás?

  • Poznáte a procítíte, co jsou vlastně svaly pánevního dna a co ne.
  • Zažijete, jak to vypadá zapojit svaly pánevního dna.
  • Zorientujete se v jednotlivých vrstvách svalů pánevního dna, svěrače nejběžněji trénovaná část vám od obtíží rozhodně nepomůžou, ale to jste nejspíš už poznaly samy, že?
  • Seznámím vás s prevencí močové inkontinence.
  • Zjistíte, jestli vaše pánevní dno potřebuje posílit nebo uvolnit.
  • Jednoduchými cviky si zkvalitníte produkci ženských hormonů, což je prevence osteoporózy.
  • Dokážete si pomocí bioenergetických cviků snadno poradit se stresem i únavou.

A další bonusy ze zkušeností mých i mých klientek: krásnější zážitky při milování, odezněly klimakterické návaly, odešly bolesti SI i kyčlí, větší vnitřní síla, sebejistota, sebedůvěra, rozpoznání co je pro mě dobré, víc vitality, odešla vnitřní nervozita… Více najdete v článcích:

Proč jsem šla na kurz pánevního dna
Jak mě bylo na kurzu pánevního dna? Došlo i na milování?
Miluju kurzy pánevního dna
Příběhy žen po kurzu pánevního dna

Pánevní dno je vlastně takovým impulzním centrem ke všem pohybům, představme si ho jako srdce zvonu, zvon bez srdíčka je hluchý, bez života. Když srdíčko ťukne do pláště zvonu, zvon se rozezní. Záleží na tom, jaký impulz dáte svému zvonu, jak moc dokážete rozeznít svůj zvon. Tak podle toho zní celé vaše tělo ve všech vašich činnostech a takovou máte sílu ve vašem těle. Přestože tato síla není dravá ani agresivní, ale je jemná i rytmická, dynamická a povznášející, tak i vrcholoví sportovci nyní hodně trénují tuto část svého těla, protože objevily tu skrytou sílu ve svém těle.

Přijďte se naučit dát svému tělu sílu ze svého impulzního centra, ze svého pánevního dna. Nechat se nést svým pánevním dnem. Poznat tu lehkost bytí, když pozvete své pánevní dno do všech činností. Objevit tu snadnou sílu v těle, kterou vám dodá pánevní dno, na kterou jsme trochu pozapomněli. Že by proto, že není vidět?

V mých kurzech nejde jen o cvičení nebo pohyb, ale o poznání sebe a pak o vědomou, tvořivou, funkční změnu v těle.

Kurz je pro ženy vitální i méně, mladé i zralé, štíhlé i plnější, unavené i spokojené, po porodu i po přechodu.

Chcete vědět víc? Přečtěte si celý článek Tajemství jemné síly, kterou objevili i vrcholoví sportovci a přihlašte se do některého z mých kurzů.
Přečtěte si o mém vzdělání.