úvod co cvičím BOSU© pilates

BOSU© Pilates

BOSU© Pilates je cvičení Pilates doplněné o balanční cvičební pomůcku BOSU©. Tím se stává Pilates ještě dokonalejší, neboť BOSU© je cvičební pomůcka, která trénuje hlubokou stabilitu těla. Díky ní je cvičení daleko efektivnější.

Přečtěte si o mém vzdělání.

A jak cvičení na BOSU© vypadá? Co cítíte? Představte si, že stojíte oběma nohama na zemi. Je to docela jednoduché a nevyžaduje to příliš velké úsilí. Teď se postavte na jednu nohu, už přeci jen vnímáte, že je třeba zapojit více svalů, abyste udrželi rovnováhu a neupadli. Teď se postavíte na balanční cvičební pomůcku BOSU© a zjistíte, že i obyčejné stání je dost aktivní záležitost. A o tom to je.

Přečtěte si článek „Proč cvičit se mnou?“ a přihlašte se do některého z mých kurzů.

Cvičení Pilates na BOSU© přináší ve stejný čas dvojnásobné posilování. Zapojíte další hluboké svaly, které potřebujete pro to, abyste byli uvnitř vašeho těla pevnější a tím pádem i stabilnější. Díky tomuto tréninku Vaše tělo mnohem rychleji reaguje i na náhlé změny pohybu jako je třeba uklouznutí, atd. Nikoli jen zpevněný povrch Vaše tělo drží pohromadě. Představte si tělo jako vajíčko, syrové vajíčko, které má pevnou skořápku a uvnitř tekutý bílek i žloutek. Syrové vajíčko upadne na zem, rozbije se, vnitřek se vylije. Teď vajíčko uvaříme, tím zpevníme i vnitřek, a když upadne tak sice praskne, ale není to taková katastrofa. Stejně tak Vaše tělo. Pokud sebevíc posilujeme povrchové svaly, tak tělo zůstává uvnitř křehké a zranitelné. Ovšem když ke cvičení zapojíme i vnitřek, tak je tělo odolnější, síla se násobí. Prevence úrazů, případná rychlejší rekonvalescence anebo zlepšení výkonnosti je bonus, který získáte díky cvičení na BOSU©.