úvod co cvičím Pilates

Pilates

Pilates je cvičební styl, který klade důraz na pevné tělo uvnitř a jeho funkčnost na povrchu. Mít funkční tělo znamená mít ho pevné i pružné zároveň. Výhodou tohoto cvičení je, že ho může cvičit kdokoli - ženy i muži všech věkových kategorií. Vždy beru v úvahu zdravotní stav i fyzickou zdatnost klienta a každý cvik lze provést s různou náročností. Při cvičení kladu důraz na kvalitu, nikoliv kvantitu prováděných cviků. Jen kvalitně a hlavně bezpečně zacvičeným prvkem docílíme nejvyššího účinku.

V mém podání už nehledejte klasický Pilates, se kterým jsem samozřejmě začínala.

Přečtěte si více informací o mém vzdělání.

Za léta praxe a dalšího vzdělávání jsem si tento styl upravila k obrazu svému. Všechny lekce jsou inspirované funkční fyzioterapií a dalšími pohybovými koncepty např. z vývojové kineziologie podle světově uznávaného fyzioterapeuta MUDr. Pavla Koláře CSc. nebo švýcarského fyzioterapeutického konceptu Spiraldynamik a dalších. Propojení všech těchto znalostí dává skvělý návod, jak poznat své tělo a naučit se ho používat třeba při sportování, ale i v každodenních činnostech, v zaměstnání nebo při jízdě v autě. Naučíte jak správně chodit, stát nebo zvedat těžké předměty. Díky tomu je cvičení zdraví prospěšné pro všechny, ať už máte nějaké nesrovnalosti v těle např: bolavá záda, přetížený krk, obtíže v oblasti SI, migrény, vyhřezlé plotýnky, ztuhlá ramena, bolavá kolena, problémy s karpálními tunely, tenisové lokty, vbočené palce, příčné ploché nohy… nebo jste úplně zdrávi.

V mých kurzech nejde jen o cvičení nebo pohyb, ale o poznání sebe a pak o vědomou, tvořivou, funkční změnu v těle.

Proč cvičit Pilates

Každé tělo je jedinečné, přesto všichni máme hluboký stabilizační systém (HSS) a ten nám všem pracuje stejně, takže vycházím z toho, že vás naučím jak svůj HSS synchronizovat s dalšími pohyby a hlavně ve svých každodennostech ať už je to v zaměstnání nebo v jakémkoli sportu. Zpravidla všechny obtíže v našem těle vznikají nějakým přetížením a tím dojde k nadměrnému opotřebování ať už je to sesedáváníní nebo posunutí obratlů, vysychání kloubních chrupavek, různé odlišné křivky páteře než by bylo fyziologické, je to i jeden z důvodů artrózy a různých zánětů šlach. A o to mi jde.

Naučit se se své tělo poladit když se dostane do nerovnováhy, porozumět mu a vyjít mu vstříc. V každé lekci se učíme své tělo vnímat a vrátit mu zpět jeho pružnost, stabilitu, sílu a tím jeho plnou funkci.

Miluju, když těla ožívají, obnovuje se znovu jejich pohyblivost, nebo když bolesti odchází a tím se vrací do těla pohoda, klid, vitalita a radost.

Přečtěte si článek „Proč cvičit se mnou?“ a přihlašte se do některého z mých kurzů.