úvod co cvičím Informace o vedení kurzů

Informace o vedení kurzů

Všechny lekce a kurzy vedu formou uzavřených kurzů, které dělím na začátečníky a pokročilé ve městech Nový Bydžov i Hradec Králové. Než ke mně nastoupíte do kurzu Pilates, BOSU Pilates nebo Cvičení pro mě můžete si přijít zažít 1 lekci zdarma. Seznámíte se s prostředím i se způsobem mého vedení. Rozhodnete-li se do kurzu nastoupit, domluvíme se, zda nastoupíte do začátečníků nebo si raději vezmete 1 – 2 individuální lekce.

Kurzy pro začátečníky - proč je vyžaduji?

V začátečních budete maximálně 4 klienti a kurz se skládá ze 4 lekcí. V začátečnících vás seznámím s vašimi hlubokými svaly v těle, naučíte se je používat a ovládat tak, aby vám držely páteř v takovém postavení, že jsou vaše plotýnky v klidu a bezpečí. Tyto svaly mají velký vliv na bolest páteře, pokud jsou aktivní, páteř je zpravidla bez bolesti. Tímto eliminujeme problémy sesedávání, nadměrného opotřebovávání nebo posunutí obratlů. Díky tomu je cvičení bezpečné i při různých vadách páteře, či jiných pohybových omezeních, ale je potřeba umět hluboké svaly zapojit a pohybu rozumět.

Přečtěte si článek „Proč cvičit se mnou?“ nebo zjistěte více o mém vzdělání.

Poznáte své tělo od hlavy až k patě (a to doslova). Uvědomíte si, v jakém postavení máte kyčle, kolena, jak držíte hlavu, ale také se naučíte, jaké postavení by bylo nelepší, aby se klouby šetřily a aby nám vydržely co nejdéle zdravé. Zjistím vám, které svaly vám fungují, které jsou přetížené, a které jsou naopak lenivé. Bolest totiž může vykazovat jak sval přetížený, tak lenivý.

Vzhledem k tomu, že každý jsme jiný a každý máme i jiné vnímání pohybu a třeba i různé zdravotní problémy, jste v kurzech pro začátečníky pouze 4. Tím vám mohu zaručit maximální individuální přístup. Mám dostatek času na vaše dotazy a vysvětlení. Všechno vám podrobně a názorně ukazuji.

Ač to vypadá složitě, tak zase až taková věda není, chce to jen trochu trpělivosti a ochoty k domácí praxi. Za nějaký čas se pohyb zautomatizuje a vy už každým nádechem a výdechem tyto svaly aktivujete a používáte je vlastně celý den. A je to. Probouzet spící hluboké svaly, aby pěkně držely náš vnitřek pohromadě, aby chránily naši páteř, kyčle, kolena, ramena. Tyto získané dovednosti se vám hodí ve všech svých každodennostech i sportech.

Přihlašte se do některého z mých kurzů.

Kurzy pro pokročilé

Lekce pro pokročilé jsou také formou uzavřených kurzů, aby cvičení mělo pro vás smysl a viděli jste výsledky na svém těle. V těchto lekcích již rozvíjíme získané znalosti o sobě a svém těle ze začátečnického kurzu, budujeme sílu, pružnost, vnímání svého těla i pohybu, zdokonalujeme a upevňujeme novou automatiku pohybu, aby se vám tyto novinky promítly do života a vy už nemuseli chodit cvičit, že vás něco bolí, ale proto že vám cvičení přináší radost a těší vás se potkávat.

Přečtěte si článek „Proč cvičit se mnou?“ nebo zjistěte více o mém vzdělání.

Samozřejmě, že i nadále vám radím, jak svému tělo pomoci, jak cvik provést tak, aby všechny prováděné pohyby byly dělány dobře. Stále zastávám zásadu, že kvalita je důležitější než kvantita. V mých kurzech nejde jen o cvičení nebo pohyb, ale o poznání sebe a pak o vědomou, tvořivou, funkční změnu v těle. Kurz pro pokročilé se skládá zpravidla z 10 lekcí.