úvod přehled kurzů Diastáza? Břicho a život v celku

Diastáza? Břicho a život v celku

Kurz je vhodný pro ženy, které chtějí zcelit rozestup vzniklý z jakýchkoli příčin, ale i pro ty, které cítí své břicho jako nafouklé, oteklé, necitlivém, nebo pro ženy, které se chtějí se svým břichem dostat do kontaktu a integrovat ho do svého těla. 

Uvědomíte se, jak svou břišní stěnu používáte během dne, zda vaše břicho žije, dýchá, pohybuje se. Pohyb = nádech - výdech, otevření - zavření, rozšíření – zúžení, zda se to ve vašem břiše děje.

KURZ MI POMOHL PŘEDEVŠÍM V TOM NAJÍT SI NA SEBE VÍCE ČASU, VĚNOVAT SE TŘEBA I MASÁŽÍM, KTERÉ SI URČITĚ NECHÁM I PO SKONČENÍ KURZU (MÍČKOVÁNÍ). VELKÝ POSUN VIDÍM V DÝCHÁNÍ. DIASTÁZU MÁM DÍKY TOBĚ, JOLI, SCELENOU, ALE NEPOVAŽUJI TO ZA CÍL SVÉHO SNAŽENÍ (V LEDNU TO BYL CÍL A TO V NEDOHLEDNU!!!), ALE ZA START K TOMU VRÁTIT SE NAPLNO KE SPORTU TAK, JAK JSEM HO PROVOZOVALA PŘED DĚTMI. DŘÍVE BYCH TŘEBA ANI NEVĚŘILA NĚJAKÝM BIOENERGICKÝM CVIKŮM, ALE DÍKY KURZU JSEM JIM DALA ŠANCI A JE TO FAJN. KURZ MI POMOHL NEJEN S BŘICHEM JAKO TAKOVÝM, ALE URČITĚ I S ODBOURÁVÁNÍM STRESU, S BOLESTMI ZAD (TY FAKT SKONČILY A UVĚDOMUJU SI TO PRAKTICKY AŽ TEĎ, KDYŽ TO PÍŠU). A JAK ZAZNĚLO NA POSLEDNÍ HODINĚ, KURZ BYL DO JISTÉ MÍRY I TAKOVÝMI TERAPIEMI, KTERÉ MI TAKY PROSPĚLY. OPRAVDU POCTIVÁ JSEM BYLA JEN NA ZAČÁTKU KURZU, POTOM JSEM DOST POLEVILA. ALE I ZÁKLADY Z PRVNÍCH HODIN A HLAVNĚ SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ, NAKONEC STAČILY. KONEČNĚ HO 100% CÍTÍM A DOKÁŽU S NÍM VĚDOMĚ PRACOVAT. PŘI SPORTU MI NIC NEVYPADÁVÁ, NEMÁM POCIT DÍRY. JSEM ŠŤASTNÁ A DĚKUJI. JANA

Přečtěte si zkušenosti klientek, které na kurzu byly: Zkušenosti žen po kurzu diastáza

Kurz je inspirovaný fyzioterapeutickým konceptem Spiraldynamik a obohacený i o další roviny dle celostní metody 3x3, která bere v úvahu nejen fyzické tělo (svaly), ale i emoční stránku našeho těla a i energetickou. Vše citlivě nabízím a je jen na každé z vás, která rovina je vám blízká a do které se pustíte a začleníte ji do svého každodenního života.

Diastáza? Břicho a život v celku

Jiráskovo divadlo NB

3100 Kč

 • Diastáza
  neděle | březen - duben
  17:00 - 19:00h

 

Zajímá vás co dělám, co pořádám, jaké kurzy a kde povedu? Přihlašte se k odběru novinek. Budete mezi prvními, kterým dám vědět.

Odebírat novinky

Termíny:

Program je orientační, ovlivňujete ho vy, účastnice a vaše potřeby. Ušiji vám ho na míru.

 1. lekce neděle 6. 3. 2022 / 17:00 - 19:00 h - seznámení s anatomií břišní stěny, naučíte se masáže a poznáte, které místo v břiše je zatuhlé, rozpohybovat ho a připojit k pohybu, který vede ke scelování břišní stěny.
 2. lekce neděle 13. 3. 2022 / 17:00 - 19:00 h - cviky pro podporu scelování rozestupu (diastázy), uvědomění si jaký vztah mám ke svému břichu obecně.
 3. lekce neděle 20. 3. 2022 / 17:00 - 19:00 h - opakovací lekce, při které vás budu obcházet a všímat si zda vaše břicho kde máte diastázu reaguje na cvičení v souladu se scelováním + bioenergetické pohyby pro prokrvenost břišní stěny.
 4. lekce neděle 3. 4. 2022 / 17:00 - 19:00 h - další cviky, které vedou ke scelování a rozpohybovávání celé břišní stěny.
 5. lekce neděle 10. 4. 2022 / 17:00 - 19:00 h - opakovací lekce, při které vás budu obcházet a všímat si zda vaše břicho kde máte diastázu reaguje na cvičení v souladu se scelováním + uvědomění si a naučení jak pečovat o scelenou břišní stěnu v každodennostech - zvedání, chůzi, při sportu.
 6. lekce neděle 24. 4. 2022 / 17:00 - 19:00 h - opakovací lekce, dokončení...

Naučíte se, jak se svým břichem zacházet tak, aby se scelovalo při sezení, při chůzi, při sportu i při lenošení. A nakonec třeba zjistíte, že to že se vám nedaří mít ploché bříško je tím, že v něm není život, pohyb. No a o tom to bude. Zcelit a oživit své břicho, bříško, svůj střed, haru, energetické centrum, core...

Mým cílem není jen cvičit, ale naučit se své břicho integrovat do každého svého pohybu, který během dne dělám. Pak se vlastně celý den stává tréninkem a nepotřebujete tomu věnovat speciální čas. Zpočátku to bude o speciálním čase, ale postupně se cvičení včleňuje do běžného žití.

 • vstupní dotazník - týden před kurzem
 • vyšetření kde a jak rozsáhlá je vaše diastáza
 • seznámení s anatomií břišní stěny, masáže a poznání které místo v břiše je zatuhlé, rozpohybovat ho a připojit k pohybu, který vede ke scelování břišní stěny.
 • cviky pro podporu scelování rozestupu (diastázy), uvědomění si jaký vztah máte ke svému břichu obecně.
 • relaxační a uvolňovací metody pro navázání spojení svalových vláken, podporu scelení a rozpohybování celé břišní stěny.
 • cvičení pro podporu scelování rozestupu (diastázy), uvědomění si a naučení se jak pečovat o scelené bříško v každodennostech, především při chůzi.
 • návody s čím vším vaše diastáza ve vašem životě souvisí
 • pokud by vnější vlivy znemožnily vést kurz osobně a živě, automatiky přechází do formy ZOOM ve stejných termínech i časech. Ať získáte ucelené informace bez přerušení.

V ceně kurzu jsou...

 • video záznamy ze všech lekcí
 • písemné rady a návodů pro domácí trénink
 • otázky pro uvědomění si své příčiny rozdělené otevřené břišní stěny
 • vstupní dotazník týden před kurzem
 • na první lekci vstupní vyšetření, jak velká a jak rozsáhlá je diastáza
 • na konci kurzu závěrečný dotazník a vyšetření - mám 100 % úspěšnost u všech žen, které prošly kurzem tj. že všechny zaznamenaly zlepšení svého stavu o 100%.

I po kurzu jsem vám k dispozici pro radu nebo upřesnění a máte moji podporu. Na druhé straně od vás očekávám aktivní přístup, protože bez vás a bez vaší domácí péče se ve vašem těle samo nic nezmění.

Další otázky s odpověďmi co se týká Diastázy najdete v článku: Břicho vede

Dost důležitou radu s čím doma začít najdete v článku: Diastáza je jako dieta

Co na kurz říkají účastnice? Zkušenosti, zážitky žen při a po kurzu Diastáza a co s ní?

Ohlasy žen: zde jsem vybrala pár, všechny si můžete přečíst zde:Zkušenosti, zážitky žen při a po kurzu Diastáza a co s ní?

Kurz bohatě splnil mé očekávání, cítím své břicho jinak, celkově víc a jinak zapojené. Na začátku jsem měla velké oči, jak budu intenzivně doma trénovat, a pak jsem byla ráda, že jsem udělala aspoň něco, ale zase díky tvému přístupu si z toho člověk nedělá hlavu a vrátí se ke cvičení v klidu. Co mě nejvíc překvapilo, šla jsem na kurz o cvičení a odešla z kurzu s poznáním o sobě samé. Kurz s Tebou byl velmi překvapující, obohacující a milý jako Ty! Ve společnosti žen, které mají stejný problém, sdílí zkušenosti, prožitky a smích...to pro mě bylo radostné a přátelské prostředí, které mi bude chybět! Bylo šokující zjištění, jak si člověk na svém těle "hýčká" neduhy a to i z ukotvených návyků, které člověk přebere už v dětství... Je toho hodně, nikdy jsem na to (sebe) nepohlížela jako na celek. Hned na první hodině mi došlo, jak vše souvisí se vším, jak budu "trpět", až si začnu otevírat bolísky a znovu se tím probírat...ale proběhlo to úspěšně, uteklo jako voda, já se cítím mnohem lépe, vyřešila jsem si restík z minulosti, protože ten mě někde hluboko hodně trápil, když se takhle snadno vynořil A HLAVNĚ moje bříško je v pořádku! Naučila jsem se s břichem pracovat, vím, jak ho správně zapojit v situacích, kdy mě předtím neposlouchalo a také se naučila správně dýchat! Ve cvičení pokračuji a těším se, že navštívím další z Tvých kurzů. S vděčným pozdravem Iva Burešová