úvod přehled kurzů Pánevní dno jako nové dle metody 3x3

Pánevní dno jako nové dle metody 3x3

Docházkový kurz dle Školy pánevního dna metody 3x3 Renaty Sahani.

 • Poznáte a procítíte, co jsou vlastně svaly pánevního dna a co ne.
 • Zažijete, jak to vypadá zapojit svaly pánevního dna.
 • Seznámím vás s prevencí močové inkontinence.
 • Zjistíte, jestli vaše pánevní dno potřebuje posílit nebo uvolnit.
 • Jednoduchými cviky si zkvalitníte produkci ženských hormonů, což je prevence osteoporózy.
 • Dokážete si pomocí bioenergetických cviků snadno poradit se stresem i únavou.

Přijďte vrátit svému pánevnímu dnu jeho původní funkčnost, aby bezpečně neslo naše orgány a drželo je na místech kde mají být. Díky oživení svalů pánevního dna se vám ozdraví nejen menstruační cyklus, ale zmírní nebo dokonce i vymizí obtíže s menopauzou. Navíc pokud už znáte jisté oslabení pánevního dna, např. hemoroidy, nějaké druhy inkontinence, kostrčový syndrom, bolest v SI, obtíže s kyčelními klouby, tak tento kurz vám bude dozajista nápomocný.

 • Kurz je vhodný pro ženy, vitální i méně, mladé i zralé, štíhlé i plnější, unavené i spokojené, po porodu i po přechodu.

Platební informace vám přijdou samostatným mailem hned po odeslání objednávky, kdyby ne, pište na: jolana@jolananovotna.cz

Pánevní dno jako nové dle metody 3x3

Hradec Králové, Jóga HK, Tylovo nábřeží 315

2800 Kč

 • Pánevní dno
  úterky | březen - duben
  10 - 12 h

 

Zajímá vás co dělám, co pořádám, jaké kurzy a kde povedu? Přihlašte se k odběru novinek. Budete mezi prvními, kterým dám vědět.

Odebírat novinky

1. lekce úterý 8. 3. 2022 / 10:00 - 12:00 h seznámení s anatomií svalů pánevního dna a získání dovednosti zapojení nejhlubší vrstvy + relaxace

2. lekce úterý 15. 3. 2022 / 10:00 - 12:00 h opakování + získání dovednosti zapojit prostřední vrstvu pánevního dna a naučení se používání PD při denních činnostech, prevence a terapie inkontinence

3. lekce úterý 29. 3. 2022 / 10:00 - 12:00 h opakování + seznámení se s bioenergetickými cviky, které ještě více svaly prokrvují, aby bylo mnohem jednodušší s nimi cvičit a následně prožívat vnitřní (vaginální i energetické orgasmy).

4. lekce čtvrtek 5. 4. 2022 / 10:00 - 12:00 h opakování + souhra všech svalů PD a uvědomění si jak používám své pánevní dno při milování, potřebujeme svaly při milování aktivovat nebo povolovat? uděláme si v tom pořádek.

5. lekce čtvrtek 12. 4. 2022 / 10:00 - 12:00 h opakování + rytmus, výdrž, dynamika = nové dovednosti svalů, které se hodí v každodenních činnostech, pánevní dno jako impulzní centrum ke každému pohybu v těle. Pomůcky, které jsou vhodné pro posilování pánevního dna a které jsou jen reklamním trikem, spojení pánevního dna s očima, ústy a zvukem.

BONUSY V CENĚ KURZU:

 • Ze všech lekcí budete mít video záznam, ke kterému budete mít přístup celý další rok v členské sekci. Usnadní vám to jednoduše si zopakovat co jsme na kurzu probíraly a pomůže vám ve vaší domácí praxí, můžete se vracet k tématům i cvikům, které jste na kurzu nestihla zaznamenat.
 • Přehledné písemné shrnutí po každé lekci = plán domácího praktikování, čemu se máte v daném týdnu věnovat.
 • Pokud by vnější vlivy vstoupily do možnosti vést kurz osobně a živě, automatiky přechází do formy ZOOM ve stejných termínech i časech. Ať získáte ucelené informace bez přerušení.

Přečti si mé články:

Radosti a strasti v pánevní oblasti

Proč jsem šla na kurz pánevního dna

Jak mě bylo na kurzu pánevního dna? Došlo i na milování?

Miluju kurzy pánevního dna

Příběhy žen po kurzu pánevního dna - reference

Video rozhovor se mnou: Od sukní k pánevnímu dnu

HSS - pánevní dno, funguje vám?

Pánevní dno je vlastně takovým impulzním centrem ke všem pohybům, představme si ho jako srdce zvonu, zvon bez srdíčka je hluchý, bez života. Když srdíčko ťukne do pláště zvonu, zvon se rozezní. Záleží na tom, jaký impulz dáte svému zvonu, jak moc dokážete rozeznít svůj zvon. Tak podle toho zní celé vaše tělo ve všech vašich činnostech a takovou máte sílu ve vašem těle. Přestože tato síla není dravá ani agresivní, ale je jemná i rytmická, dynamická a povznášející, tak i vrcholoví sportovci nyní hodně trénují tuto část svého těla, protože objevily tu skrytou sílu ve svém těle.

Přijďte se naučit dát svému tělu sílu ze svého impulzního centra, ze svého pánevního dna. Nechat se nést svým pánevním dnem. Poznat tu lehkost bytí, když pozvete své pánevní dno do všech činností. Objevit tu snadnou sílu v těle, kterou vám dodá pánevní dno, na kterou jsme trochu pozapomněli. Že by proto, že není vidět?

Chcete vědět víc? Celý text si přečtěte zde: Tajemství jemné síly, kterou objevili i vrcholoví sportovci

Ohlasy žen: zde jsem vybrala pár, všechny si můžete přečíst zde: Příběhy žen po kurzu pánevního dna

Chci moc poděkovat, protože jsem minulý týden po dlouhé době vyrazila běhat a s radostným úžasem zjistila, že jsem nepotřebovala ani celé tři měsíce procvičování, aby mě přestala trápit inkontinence při běhu. Fakt mi stačil zhruba měsíc a půl, a to rozhodně nejsem schopná cvičit dle doporučení, pánevní dno sice cvičím většinu dní, ale někdy jen jednou či dvakrát, pětkrát se mi povedlo cvičit tak tři dny za celou dobu. Takže děkuju moc, za vysvětlení a srozumitelné provedení tím, jak cvičit, a také za pozitivní nabití na kurzu, které mě nakoplo k pravidelnému cvičení. Děkuji moc - Zuzka Sýkorová

Ještě jednou moc děkuji za úžasný den. Moc velká inspirace. Poctivě uvolňuji. Vypadá to, že budu muset v brzké době udělat seminář na dech, protože u tebe jsem pochopila, že o síle to není. Jinak cítím se skvěle, menzes se nakonec dostavil a já aspoň popřemýšlím, jak to dělám, že skoro nepotřebuji hygienické pomůcky. - Petra Skyvová - pohybová specialistka Olomouc

Doma se mi cvičení tak moc nedaří jako ve skupině, ale to vím, že je to normální, ta energie skupiny nás vždy posiluje. V práci vsedě to jde také těžko, ale chce to čas. Jinak asi přes rok a půl mě trápí SI a kyčle a jde to až do třísel, po Pilates se to na chvíli zlepší, chodila jsem i na rehabku a pomocí reflexky uvolnit krk a bedra. Vždy se to na chvíli zlepšilo a pak se to vrátilo zpět. Teď však po kurzu pánevního dna se to výrazně zlepšilo, pak to zlepšení začalo odeznívat, ale když jsem trošku doma zase pánevní dno pocvičila, tak zase výrazné zlepšení. Tak to mě opravdu překvapilo, kde vlastně až může být příčina pohybových potíží ... Mockrát děkuji a moc ti fandím v šíření nových vědomostí z oblasti pánevního dna, opravdu je velká neinformovanost. - Pavlína