úvod přehled kurzů Tanec všeobeného míru a samoléčivá síla našeho hlasu - Dana Jirkalová

Tanec všeobeného míru a samoléčivá síla našeho hlasu - Dana Jirkalová

Pozvánka od Dany: Setkání s tancem, zpěvem a naladěním se na sebe, na svůj dech a hlas.

Procítíme spojení s ostatními ženami v tanečním kruhu.

Dáme si dostatek času pro jemnou pozornost svému srdci a různým aspektům sebe sama.

A možná nás překvapí, jak úžasně vyladěné mohou být naše hlasy, když se potkají.

Jeden hlas se opírá o druhý, proplétají se, občas samy od sebe vznikají alikvotní tóny. To vše se děje díky tomu, že si dáváme volno od reprodukované (digitální) hudby. Vzniká tak prostor pro samoléčivou sílu našeho hlasu, jak ji znají přírodní národy a jak ji znali třeba ve starém Řecku.

V tancích všeobecného míru se potkáváme s mocnými slovy starého Egypta, s havajskou tradicí Hooponopono, s ženskou bodhisatvou Quan Yin, s křesťanskou tradicí v Anně, Marii a Máří Magdaléně, a dalšími.

Vyslovování a zpěv silových, posvátných slov nás zavede až k pradávné lidské moudrosti, která jde skrze věky a století. Takovými slovy a slabikami jsou např. Óm, Hu, Ho, Hai, Amen, Kyrie Eleison, Haleluja, Om Mani Padme Hum, Maria, Maria Magdalena.

Některé z tanců mají také citlivě přeloženou českou verzi.

Mezi tanci si dopřejeme také čas na spočinutí a tiché doznění tance a našeho prožitku.

Celý program se nese v energii dané chvíle a respektuje naladění ve skupině.

Z tohoto setkání si odnesete především uvolnění.

Tak jako se tancovávalo dřív, čistě pro svou radost a potěšení, kdy stačila pouze chuť a potřeba tančit a zpívat. Někdy odcházíte s písní na rtech, nebo si melodii či poselství tance vybavíte později. Někdo si odnáší zjištění: JÁ MŮŽU, ano můžu zpívat a tančit, nepotřebuju k tomu ani povolení ani přípravu. Vždycky mám vše co potřebuju s sebou DECH a HLAS.


Dana Jirkalová je zralá, velmi inpirující 63ti letá žena, certifikovaná lektorka Dance sof Universal Peace (Tance všeobecného míru, v Čechách známe jako Tance dávných tradic nebo Posvátné tance). Inspiruje se také slovanskou tradicí a tancem s přírodními nástroji. Měla jsem možnost 2x zažít tu krásu, soulad, nadšení, vášeň, klid, usmíření a tak jsem neodolala a pozvala ji k nám.


Více o lektorce Daně Jirkalové na webu: www.danajirkalova.cz

Přihlášení do kurzu Tanec všeobeného míru a samoléčivá síla našeho hlasu - Dana Jirkalová

Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov

400 kč

  • Tanec všeobecného míru
    25. dubna 2019
    čtvrtek 17:30 - 20:30 h

Prosím, pošlete 400 Kč na účet 878642511/0100, do zprávy pro příjemce dejte vaše jméno a název Tanec - Dana. Uzávěrka přihlášek je 2 týdny před setkáním. Týden před vám pošlu informace o tom co si vzít s sebou. Společně s Danou se na vás těšíme.

Dana Jirkalová je moje kolegyně lektorka pánevního dna, byla jsem několikrát na její lekci a pokaždé jsem byla nadšená. To je důvod proč jsem uspořádala toto setkání, abyste to i vy mohly zažít na vlastní kůži. Dana je silná žena, s mnoha životními zkušenostmi, s vášní sobě vlastní rozdává radost a vlévá život - živost do našich ženských těl, už jen tím, že se s ní potkáte. Proto vás srdečně zvu na unikání setkání s tancem našich kořenů a zpěvem.