úvod přehled kurzů Diastáza a co s ní?

Diastáza a co s ní?

Kurz je vhodný pro ženy, které chtějí zcelit rozestup vzniklý z jakýchkoli příčin, ale i pro ty které cítí své břicho jako nafouklé, oteklé. Uvědomíte se, jak svou břišní stěnu používáte během dne, zda vaše břicho žije, dýchá, pohybuje se. Pohyb = nádech - výdech, otevření - zavření, rozšíření – zúžení, zda se to ve vašem břiše děje.

Přečtěte si zkušenosti klientek, které na kurzu byly: Zkušenosti žen po kurzu diastáza
 1. lekce úterý 11. 2. 2020 / 10:00 - 12:00 h - seznámení s anatomií břišní stěny, naučíte se masáže a poznání které místo v břiše je zatuhlé, rozpohybovat ho a připojit k pohybu, který vede ke scelování břišní stěny.
 2. lekce úterý 3. 3. 2020 / 10:00 - 12:00 h - cviky pro podporu scelování rozestupu (diastázy), uvědomění si jaký vztah mám ke svému břichu obecně.
 3. lekce úterý 31. 3. 2020 / 10:00 - 11:00 h - opakovací lekce, při které vás budu obcházet a všímat si zda vaše břicho kde máte diastázu reaguje na cvičení v souladu se scelováním.
 4. lekce úterý 14. 4. 2020 / 10:00 - 12:00 h - další cviky, které vedou ke scelování a rozpohybovávání celé břišní stěny + bioenergetické pohyby pro prokrvenost břišní stěny.
 5. lekce úterý 5. 5. 2020 / 10:00 - 11:00 h - opakovací lekce, při které vás budu obcházet a všímat si zda vaše břicho kde máte diastázu reaguje na cvičení v souladu se scelováním.
 6. lekce úterý 19. 5. 2020 / 10:00 - 12:00 h - uvědomění si a naučení jak pečovat o scelenou břišní stěnu v každodennostech - zvedání, chůzi, při sportu.
 7. lekce úterý 2. 6. 2020 / 10:00 - 12:00 h - opakovací lekce, při které vás budu obcházet a všímat si zda vaše břicho kde máte diastázu reaguje na cvičení v souladu se scelováním

Kurz je inspirovaný fyzioterapeutickým konceptem Spiraldynamik a obohacený i o další roviny dle celostní metody 3x3, která bere v úvahu nejen fyzické tělo (svaly), ale i emoční stránku našeho těla a i energetickou. Vše citlivě nabízím a je jen na každé z vás, která rovina je vám blízká a do které se pustíte a začleníte ji do svého každodenního života.

Naučíte se, jak se svým břichem zacházet tak, aby se scelovalo při sezení, při chůzi, při sportu i při lenošení. A nakonec třeba zjistíte, že to že se vám nedaří mít ploché bříško je tím, že v něm není život, pohyb. No a o tom to bude. Zcelit a oživit své břicho, bříško, svůj střed, haru, energetické centrum, core...Mým cílem není jen cvičit, ale naučit se své břicho integrovat do každého svého pohybu, který během dne dělám. Pak se vlastně celý den stává tréninkem a nepotřebujete tomu věnovat speciální čas. Zpočátku to bude o speciálním čase, ale postupně se cvičení včleňuje do běžného žití.

 • vstupní dotazník - týden před kurzem
 • vyšetření kde a jak rozsáhlá je vaše diastáza
 • seznámení s anatomií břišní stěny, masáže a poznání které místo v břiše je zatuhlé, rozpohybovat ho a připojit k pohybu, který vede ke scelování břišní stěny.
 • cviky pro podporu scelování rozestupu (diastázy), uvědomění si jaký vztah mám ke svému břichu obecně.
 • relaxační a uvolňovací metody pro navázání spojení svalových vláken, podporu scelení a rozpohybování celé břišní stěny.
 • cvičení pro podporu scelování rozestupu (diastázy), uvědomění si a naučení se jak pečovat o scelené bříško v každodennostech, především při chůzi.
 • návody s čím vším vaše diastáza ve vašem životě souvisí

V ceně kurzu jsou...

 • audio záznamy ze všech lekcí
 • písemný souhrn a fotky cviků, rad a návodů pro domácí trénink.
 • vstupní dotazník týden před kurzem
 • na první lekci vstupní vyšetření jak velká a jak rozsáhlá je diastáza
 • měsíc po kurzu dílčí dotazník
 • po 3 měsících výstupní dotazník.

I po kurzu jsem vám k dispozici pro radu nebo upřesnění a máte moji podporu. Na druhé straně od vás očekávám aktivní přístup, protože bez vás a bez vaší domácí péče se ve vašem těle samo nic nezmění.

Další otázky s odpověďmi co se týká Diastázy najdete v článku: Břicho vede

Dost důležitou radu s čím doma začít najdete v článku: Diastáza je jako dieta

Co na kurz říkají účastnice? Zkušenosti, zážitky žen při a po kurzu Diastáza a co s ní?

Přihlášení do kurzu Diastáza a co s ní?

Hradec Králové, tělocvična při masážním studiu Fialka, Škroupova 673/25

2800 Kč

 • Diastáze
  docházkový kurz 7 x úterky únor - červen
  5 x 10:00 - 12:00, 2 x 10:00 - 11:00 h

 

Zajímá vás co dělám, co pořádám, jaké kurzy a kde povedu? Přihlašte se k odběru novinek. Budete mezi prvními, kterým dám vědět.

Odebírat novinky

Chcete-li se kurzu zúčastnit, pošlete zálohu 1000 Kč do 30.1. 2020 nebo celé kurzovné, já budu vědět, že o kurz máte opravdu zájem a budu s vámi počítat. Doplatek bude hotově na místě. Účet 878642511/0100, do zprávy pro příjemce dejte vaše jméno a Diastáza HK. Uzávěrka přihlášek je dva týdny před zahájením kurzu, kurz se bude konat při minimálním počtu 10 osob. Děkuji za pochopení. Vaši zálohu beru jako závaznou, tudíž ji nevracím, ale můžete za sebe poslat jinou ženu, které tím uděláte radost. Týden před zahájením kurzu, vám pošlu další informace o místě konání a co s sebou + vstupní dotazník. S láskou a úsměvem Jolana

Ohlasy žen: zde jsem vybrala pár, všechny si můžete přečíst zde:Zkušenosti, zážitky žen při a po kurzu Diastáza a co s ní?

Kurz se mi líbil. Jolana prokazuje velkou zkušenost. Zároveň má skvělý smysl pro humor, člověk se tu cítí přijatý a v bezpečí. Přinesl mi informace a praktická cvičení pro každodenní použití. Potřebovala jsem změnit své stereotypy tak, aby mi běžný celodenní pohyb neubližoval, ale naopak abych jím posilovala své tělo. Tipů jsem dostala víc než dost, zbývá naučit se je dennodenně používat. Ale už v průběhu kurzu jsem cítila, že cviky jsou účinné, a cítím naději, že mi opravdu prospějou. Druhým významným přínosem pro mě byl psychosomatický pohled, kdy Jolana nenásilně nabízela souvislosti mezi poměry v našem životě a stavem břišních tkání. Ocenila jsem materiály zasílané po lekci, kde byla každá lekce shrnuta a doplněna podněty k domácí praxi. Nechybělo mi nic. Děkuji Marie Šaršonová

Ahoj Jolano, začala jsem už zase chodit na workout hřiště a cítím se úplně v pohodě. Krásné vnímám břicho. Dost mě to překvapilo, protože jsem čekala, že to nedopadne úplně dobře. Moc děkuju, protože když si vzpomenu, jak mé břicho vypadalo vloni touhle dobou, tak se to nedá vůbec srovnat. Děkuju Aneta Soukupová - fyzioterapetka

Zhruba měsíc jsem pravidelně cvičila pár cviků dle tvého návodu - správné provedení jsem si zapamatovala je u 5 cviků:) a hodně jsem to doplňovala vokalizací a dechem ( v podstatě jsem vokalizovala každou chvíli, kdy jsem si vzpomněla a když nešlo zrovna houkat, tak jsem alespoň používala dech a vizualizaci zipu při propojování svalů stahováním. Taky jsem pozorovala i emoční a energetickou rovinu. Směřování pozornosti na diastázu a její nápravu brzy přinesla ovoce:) Asi po dvou týdnech jsem objevila, že mám tělo rozpůlené na dvě poloviny a nestejnou měrou je obývám. Tak jsem kromě propojovacích cvičení ve fyzické rovině, začala propojovat obě půlky těla a oblíkat se do těla rovnoměrně v energetické rovině a hledala i emoční vzorec, který mě z jedné poloviny těla vyrazil. Když se mi ho po pár měsících konečně podařilo najít (porod císařským řezem a trauma s ním spojené), bylo to, jako když otočíš klíčem v zámku a cvak - diastáze se zavřela:)) náramný pocit! Ale pravidelné cvičení mne dovedlo ještě k dalšímu prožitku, a to bylo navnímání těla tak, že se mi spustila přirozená moudrost těla. Tělo mne začalo samovolně vést k cvičení nebo spíše dělání intuitivních pohybů - stahování různých svalových partií, tak jak si tělo řekne a udělá - to praktikuji stále - což cítím jako velmi léčivý proces v mnoha rovinách.... Takže výsledek? Diastáza je minulostí.  Irena Jánská