úvod blog Láska jako z románu - Deborah Shouse

Láska jako z románu - Deborah Shouse

Skvělý objev v Levných knihách. Je zde mnoho inspirujících příběhů, ale tenhle mě pobavil a přišel mi takový letně sebereflexní. Mají to ti muži s námi jednoduchý?

Zjistila jsem to díky čtení zamilovaných románům - můj vztah s Davidem spíš jenom pobublává, než že by kypěl varem. David je milý, citlivý a spolehlivý, ale na můj vkus se začínal projevovat až moc prakticky. Než si večer vlezl do postele, úhledně si složil oblečení, radši se posadil do křesla, než aby se stulil ke mně na pohovku, a uměl se tak zabrat do práce v garáži a na zahradě, že už ho ani náhodou nenapadlo vyklouznout se mnou nahoru na odpolední rychlovku. Rozhodla jsem se, že budu statečná a přesvědčím se, jak moc špatné je to ve skutečnosti. 

"Miláčku," řekla jsem Davidovi a podala mu misku nasekané cibule na minutku, kterou zrovna vyráběl, "musel jsi někdy potlačit sten vyvolaný sexuálním vzrušením, když ses ke mně přiblížil?" "Co?" broukl?

"Vzedme se v tobě někdy vášeň tak zběsile, že musíš zmučeně zasténat, abys ze mě na místě neserval všechny šaty a neznásilnil mě?" "Ne," zahučel a na pánev přisypal drobně nakrájenou brokolici. Potvrdil tím moje nejhorší obavy. V zamilovaných románech musejí pohlední hrdinové často potlačovat vášnivé steny, a k nim je provokuje už pouhý fakt, že se ocitli v jedné místnosti s dlouhonohou hrdinkou, která je obdařená bujným poprsím a rozevlátou hřívou.

Při večeři mi David vyprávěl o svém klientovi z Nebrasky. Zklamalo mě, že svůj talíř neodstrčil kvůli tomu, aby mě drsně strhl do rozpálené náruče. Kdepak, zamířil do kuchyně pro nášup.

"Zadíval ses mi někdy roztouženě na dolíčky v podkolení?" dorážela jsem, když jsme sklízeli a umývali nádobí. "Nezadíval," řekl. "Ale zato jsem si všiml, že sis nejspíš začala znovu kousat nehty." Usmál se, jako by mu ta poznámka měla vynést medaili za citlivý přístup.

"A jak je možné, žes ještě nikdy nevykřikl mé jméno chraptivým hlasem, jenž se chtíčem zdusí až do šepotu?" "Myslíš takhle?" Ztlumil hlas a zasyčel "Deborah!" jako špion, kterého mají v příští vteřině odhalit. "No, chybí v tom podtón sexuální naléhavosti!" vyčetla jsem mu. Párkrát se nadechl, vystrčil bradu a pronesl mé jméno jako parní stroj trpící zánětem hrtanu.

V románech hrdinové trousili ten hrdelní šepot na každém kroku. Proboha, je snad s Davidem něco v nepořádku? Proč mě okrádá o druh lásky který je jediný správný? Sestavila jsem seznam projevů, jimiž by umocnil a posílil náš vztah. 

Druhý den u večeře jsem Davidovi začala za seznamu předčítat:

  1. Upírat na mě láskyplný pohled.
  2. Drtit mě ve vášnivém objetí.
  3. Kdykoli vstoupím do místnosti, lačně mě pozorovat.
  4. Odhrnovat mi zcuchané kadeře z čela a s úsměvem se mi zadívat do očí.
  5. Sténat nepotlačitelnou touhou zmocnit se mě hned a tady - a to kdykoli a kdekoli.

David se zamračil. "Měl jsem dojem, že v sexu jsme na tom fantasticky" namítl. "Myslel jsem si, že jsi šťastná." "To taky jsem," potvrdila jsem, "ale víc romantiky náš vztah ještě prohloubí." Zůstal na mě zírat s vytřeštěnýma očima. "Co se stalo?" vyhrkla jsem stísněně do ticha. Nepřestával zírat, koutky úst spuštěné dolů, oči mu přetékaly zoufalstvím. 

"Davide," vzala jsem ho za ruku. "Miláčku, je něco v nepořádku?" "Nic," zamžikal na mě rozmarně. "Akorát na tebe toužebně hledím, chápeš?" A opět pokračovat v truchlivém zírání. Připomínal obrovského baseta, který se osudově zamiloval do paničky.

Pak za mnou David přišel do kuchyně. Umývala jsem nádobí a on tam postával jako přízrak. Zčistajasna mě drapl za lokty a přitáhl si mě do tak těsného objetí, že jsem se sotva mohla nadechnout. "Mačkáš mě," vyčetla jsem mu když se mi konečně povedlo kapku odtáhnout.

"No jasně. Ale copak právě po tom jsi netoužila?" Nedovedla jsem se rozhodnout, jestli mu dát pusu nebo kopanec. Následujícího dne jsem si už začala dělat těžkou hlavu, protože všechny moje romantické představy kdoví proč nevyházely. Možná bych měla začít u něčeho jednoduššího, například u milostného psaníčka zastrčeného pod můj polštář nebo do kabelky.

Chtěla jsem to téma nadhodit u večeře, ale David mě zarazil, protože na stůl vysypal hromadu brožovaných románků. "Tak jsem si taky něco nastudoval," prohlásil. "Zkus mi vysvětlit, proč ti pod teninkou látkou letních šatů nikdy neztvrdnou bradavky vzrušením? Proč nikdy polohlasem nesténáš moje jméno a nehryžeš si plný spodní ret, zmatené vzrušením z rozbouřených smyslů? Proč se nechvěješ slastí při každém z mých doteků? co je to s tebou - ty už mě nemiluješ?"

Vztáhl ke mně paže. Jo, když se mě dotkl, skutečně jsem něco  cítila - naskočila mi lehounká husí kůže. Se zimničně rozechvělým tělem se to samozřejmě nedalo srovnat, ale i to nepatrné zamrazení bylo proklatě příjemné.

Usmála jsem se na Davida, sáhla po jedné jeho knížce a otevřela ji skoro až na konci. Věděla jsem, že právě tam se objevují ty "nejlepší" scény. David začal předčítat a já si přisedla těsně k němu. Oba jsme se nemohli dočkat, kdy přijde vyvrcholení...... Deborah Shouse

Další výborná kniha na léto: Žena je láska - dovol svému muži nosit tě na rukou. Jak naplnit svého muže, aby ti dal všechno, po čem toužíš. Zajímá tě, co jsem si z ní odnesla já? Přečti si další článek: Kniha mého letošního léta.