úvod přehled kurzů LOONA DANCE - Helena Novotná

LOONA DANCE - Helena Novotná

Taneční meditace pro ženy Loona dance bude 1x měsíčně neděle 17:00 - 19:00 h září - prosinec. Kurz povede dlouholetá lektorka s hlubokými zkušenostmi Helena Novotná. Více o lektorce na jejím webu: www.cestavedomehozenstvi.cz.

 1. lekce 29. 9. 2019 - neděle 17:00 - 19:00 h - Jsem v rovnováze - zároveň ukázková lekce za zvýhodněnou cenu 150 Kč.
 2. lekce 13. 10. 2019 - neděle 17:00 - 19:00 h - Teď královnou jsem já - lekce pro nemoc zrušena
 3. lekce 17. 11. 2019 - neděle 17:00 - 19:00 h - Světlo a temnota součástí nás
 4. lekce 8.12. 2019 - neděle 17:00 - 19:00 h - Andělsky odpočinková - Helenka je nemocná, povedu já

Pokud vás Loona dance zaujal, můžete si zakoupit zvýhodněný balíček tohoto uceleného konceptu. Cena celého balíčku je 900 Kč a nebo je možné pokud bude volno přijít jen na jednotlivé části, cena 350 Kč za dvouhodinovou lekci.

Počet účastnic je omezen na 14 žen.

Vhodné pro ženy i dívky, které již menstruují a nebo jsou už po menopauze.

Autorkou konceptu je Lucie Kupcová a ta o LOONA DANCE říká: Tanec je přirozený pohyb pro ženy, pomáhá v ženě rozproudit její životní elán, lásku, vede ženu k sobě ke své intuici. Loona dance je prožitkový taneční koncept, který:

-         Rozvíjí pravou mozkovou hemisféru, tvořivost (schopnost materializace nápadů)

-         Dodává mnoho síly, radosti ze života a lehkosti

-         Rozvíjí a zvědomuje naše ženství, ženské kvality

-         Vede ženu k sebelásce ve 3 pilířích – sebevědomí, sebedůvěře a sebeúctě

-         Zpevňuje nejen pánevní dno, ale i hluboký stabilizační systém, upravuje celkové držení těla, dodává ladnost pohybům i chůzi.

-         Přináší intezivnější prožívání pohlavního styku a zlepšení partnerského a sexuálního života

Během tančení je dána pozornost do těla a jeho prožívání. Pomáhají k tomu taneční hry, jednoduché opakované pohyby – monopohyby, které rozvíjí pravou hemisféru, uvádí nás do relaxace, klidu a souladu.

Loona dance je vhodný pro ženy všeho věku. Ovšem pomáhá i ženám řešit různé obtíže, problémy s SI, s bedry, ale i s kyčlemi, může být prevencí před nemocemi ženských orgánů nebo doplňující aktivitou při klasické léčbě, podporuje perilstatiku (pohyb) střev, nebo je i velmi vhodný pro ženy, které se připravují na těhotenství nebo po porodu, ženu uvádí do klidu a proto je velmi vhodný i pro ženy s klimakterickými nepohodlnostmi.

V Pravém domácím časopise vyšel článek o LOONA DANCE, přečíst si ho můžete zde: Protanči se k sobě samé

Co nám o sobě lektorka prozradila: Jmenuji se Helena Novotná, na svět jsem přišla v květnu 1974 a vyrostla jsem v Kolíně. Po úspěšné maturitě na SZŠ mne život zavál nejprve do FN Bulovka a teprve po získání nějakých zkušeností jsem se vrátila zpět do Kolína a místní nemocnice. Mou specializací byla kardiologie. Čas šel dál a já se vdala, porodila dvě krásné děti a vrátila se do zaměstnání jako převazová specialistka, poté jsem působila i jako vrchní sestra Geriatrie a nově vzniklého Oddělení sociálních lůžek. Práce se mi však velmi těžko kombinovala s dojížděním, péčí o děti a mým největším životním koníčkem, tancováním. Opustila jsem zdravotnictví a vrhla se do práce v obci, kde žiji. Práce průvodkyně v Keltském muzeu a knihovnictví mne velmi bavila. Život mi však přichystal tvrdou zkoušku. Přišlo vážné onemocnění a já od základu musela změnit svůj pohled na svět, přístup k životu a zajeté vzorce…. Nyní, životem velmi poučena, stále pracuji jako knihovnice... stále také pracuji sama na sobě a mou velikou vášní se staly ženské kruhy, workshopy pro ženy, rituály...ale třeba i meditační zpívání OM Chanting, Projekt mantra a cvičení Atma Kryia Yogy. Na své cestě jsem se stala lektorkou Školy pánevního dna Renaty Sahani Skálové, lektorkou meditačního tance pro ženy Loona dance, Moon Mather zasvěcenou Mirandou Grey. Jsem koordinátorkou OM Chantingu a Projektu mantra. Miluji bylinky ať v divočině či na své zahrádce... okopávám, sbírám, suším i míchám. Používám tělové svíce, maluji automatickou kresbou,objevuji nové věci i sama sebe. Našla jsem vnitřní klid, mír a blaženost. A hlavně miluji svůj život se všemi jeho dary i nez-dary tak jak přichází...

Více o lektorce na jejím webu: www.cestavedomehozenstvi.cz

http://cestavedomehozenstvi.cz/rubriky/aktuality

Přihlášení do kurzu LOONA DANCE - Helena Novotná

Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov

900 Kč

 • 1. lekce - ukázková 150 kč
  29. 9. 2019 - Jsem v rovnováze
  neděle 17:00 - 19:00
 • 2. lekce
  13. 10. 2019 - Teď královnou jsem já - ZRUŠENO pro nemoc
  neděle 17:00 - 19:00
 • 3. lekce
  17. 11. 2019 Světlo a temnota součástí nás
  neděle 17:00 - 19:00
 • 4. lekce
  8. 12. 2019 - Andělsky odpočinková - Helenka je nemocná, povedu já
  neděle 17:00 -19:00

Máte-li zájem o celý kurz, prosím, pošlete celé kurzovné 900 Kč do 10. 9. 2019 a já budu vědět, že o kurz máte opravdu zájem a budu s vámi počítat. Účet 878642511/0100, do zprávy pro příjemce dejte vaše jméno a LOONA NB. Chcete-li přijít zatím jen na ukázkovou lekci přihlašte se také a na stejný účet pošlete 150 Kč. Do zprávy pro příjemce dejte LOONA NB. Vaši platbu beru jako závaznou, tudíž ji nevracím, ale můžete za sebe poslat jinou ženu, které tím uděláte radost. S láskou a úsměvem Jolana