úvod přehled kurzů Diastáza, rozestup břišní stěny - Jolana Novotná

Diastáza, rozestup břišní stěny - Jolana Novotná

Kurz je vhodný pro ženy, které chtějí zcelit rozestup vzniklý z jakýchkoli příčin, ale i pro ty které cítí své břicho jako nafouklé, oteklé. Uvědomíte se, jak svou břišní stěnu používáte během dne, zda vaše břicho žije, dýchá, pohybuje se. Pohyb = nádech - výdech, otevření - zavření, rozšíření – zúžení, zda se to ve vašem břiše děje.

Přečtěte si zkušenosti klientů, kteří už na kurzu byli: Zkušenosti žen po kurzu diastáza

Kurz je inspirovaný fyzioterapeutickým konceptem Spiraldynamik a obohacený i o další roviny dle celostní metody 3x3, která bere v úvahu nejen fyzické tělo (svaly), ale i emoční stránku našeho těla a i energetickou. Vše citlivě nabízím a je jen na každé z vás, která rovina je vám blízká a do které se pustíte a začleníte ji do svého každodenního života.

Naučíte se, jak se svým břichem zacházet tak, aby se scelovalo při sezení, při chůzi, při sportu i při lenošení. A nakonec třeba zjistíte, že to že se vám nedaří mít ploché bříško je tím, že v něm není život, pohyb. No a o tom to bude. Zcelit a oživit své břicho, bříško, svůj střed, haru, energetické centrum, core... Mým cílem není jen cvičit, ale naučit se své břicho integrovat do každého svého pohybu, který během dne dělám. Pak se vlastně celý den stává tréninkem a nepotřebujete tomu věnovat speciální čas. Zpočátku to bude o speciálním čase, ale postupně se cvičení včleňuje do běžného žití.

  1. lekce 7. 5. 2019 / 10:00 - 11:30 h - seznámení s anatomií břišní stěny, masáže a poznání které místo v břiše je zatuhlé, rozpohybovat ho a připojit k pohybu, který vede ke scelování břišní stěny.
  2. lekce 14. 5. 2019 / 10:00 - 11:00 h - cviky pro podporu scelování rozestupu (diastázy), uvědomění si jaký vztah mám ke svému břichu obecně.
  3. lekce 28. 5. 2019 / 10:00 - 11:00 h - bioenergetické cviky pro podporu scelení a rozpohybování celé břišní stěny.
  4. lekce 4. 6. 2019 / 10:00 - 11:00 h - cvičení pro podporu scelování rozestupu (diastázy), uvědomění si a naučení se jak pečovat o scelené bříško v každodennostech.
  5. lekce 11. 6. 2019 / 10:00 - 11:00 h - opakování a dokončení co jsme v předcházejících lekcích nestihly.

V ceně kurzu kurzu jsou audio záznamy ze všech lekcí + písemný souhrn a rozpis cviků pro domácí trénink. Rady a porady když se něco nedaří, nebo nejde rozpohybovat. Vstupní dotazník a na první lekci vstupní vyšetření jak velká a jak rozsáhlá je diastáza. Po celou dobu kurzu jsme spolu v kontaktu a máte moji podporu. Na druhé straně od vás očekávám aktivní přístup, protože bez vás a bez vaší domácí péče se ve vašem těle samo nic nezmění.

Další otázky s odpověďmi co se týká Diastázy najdete v článku: Břicho vede

Přihlášení do kurzu Diastáza, rozestup břišní stěny - Jolana Novotná

Hradec Králové, tělocvična při masážním studiu Fialka, Škroupova 673/25

1400 Kč

  • Celý kurz
    docházkový kurz, úterky
    1. lekce 7. května 10:00 - 11:30h, ostatní 10:00 - 11:00h

Prosím, pošlete zálohu 500 kč, nebo celé kurzovné a já budu vědět, že o kurz máte opravdu zájem a budu s vámi počítat.Účet 878642511/0100, do zprávy pro příjemce dejte vaše jméno a Diastáza HK. Uzávěrka přihlášek je 2 týdny před zahájením kurzu, kurz se bude konat při minimálním počtu 10 osob. Děkuji za pochopení. Vaši zálohu beru jako závaznou, tudíž ji nevracím, ale můžete za sebe poslat jinou ženu, které tím uděláte radost. S láskou a úsměvem Jolana

Den před kurzem Diastázy jsem absolvovala ještě kurz školy Pánevního dna 3x3, od té doby se snažím každý den myslet jak na svou diastázu, tak na své pánevní dno. Musím říct, že jsem sama moc mile překvapena, že to není tak těžké a nemožné jak jsem se obávala, že jsme schopná si při běžných denních činnostech vzpomenout, především před zvedáním syna, břicho zapojit a snažím se si vzpomenout i při jiných náročnějších činnostech. Všimla jsem si, že mi kurzy celkově pomohly uvědomit si své tělo. Často si vzpomenu na to, že bych měla zpevnit břicho a zjistím, že jsem celá taková v křeči a napjatá. Ramena až u uší, šíjové svaly přetížené, brada předsunutá a břicho samozřejmě povolené...


Horší je to s masáží, na tu jsem si bohužel zatím vzpomněla jen jednou :-( Nicméně celkově cítím, že břicho je "živé", jako by měkčí a dost mě udivuje, že ačkoli jsem o diastáze před kurzem nevěděla, teď ji během dne mnohokrát přímo cítím - prázdné, porušené místo. Přiznám, že zatím nevím, co s tím, jestli to vůbec něco značí, nebo co se vlastně děje, přemýšlím nad tím, nad sebou. Uvidím, zatím je to týden od kurzu, tak si dávám čas.


Každopádně si myslím, že mi oba dva kurzy velmi pomohly začít své tělo vnímat jinak a nastartovat proces znovu nalezení rovnováhy v něm. A za to ti děkuji! - Magdalena R.