úvod přehled kurzů LOONA DANCE - Helena Novotná - ukázková lekce

LOONA DANCE - Helena Novotná - ukázková lekce

Taneční meditace pro ženy - 15. března 2019 se můžete těšit na ukázkovou lekci Loona dance i v Hradci Králové, který povede moje kolegyně lektorka pánevního dna, ale i letitá a zkušená lektorka LOONA DANCU.

Pokud vás Loona dance zaujme, na ukázkové lekci se zapíšete do kurzu, který bude 1x měsíčně duben - červen a když bude zájem tak pak i září - prosinec. Podle zkušenosti z NB tak zájem teda máme, jsme nadšené, tančíme už od listopadu a pokaždé se velmi těšíme na další setkání. Ukázková lekce, ale i pak následné budou pátek 9:00 - 11:00 h. Cena ukázkové lekce bude 150 Kč.

Autorkou je Lucie Kupcová a ta o LOONA DANCE říká: Tanec je přirozený pohyb pro ženy, pomáhá v ženě rozproudit její životní elán, lásku, vede ženu k sobě ke své intuici. Loona dance je prožitkový taneční koncept, který:

-         Rozvíjí pravou mozkovou hemisféru, tvořivost (schopnost materializace nápadů)

-         Dodává mnoho síly, radosti ze života a lehkosti

-         Rozvíjí a zvědomuje naše ženství, ženské kvality

-         Vede ženu k sebelásce ve 3 pilířích – sebevědomí, sebedůvěře a sebeúctě

-         Zpevňuje nejen pánevní dno, ale i hluboký stabilizační systém, upravuje celkové držení těla, dodává ladnost pohybům i chůzi.

-         Přináší intezivnější prožívání pohlavního styku a zlepšení partnerského a sexuálního života

Během tančení je dána pozornost do těla a jeho prožívání. Pomáhají k tomu taneční hry, jednoduché opakované pohyby – monopohyby, které rozvíjí pravou hemisféru, uvádí nás do relaxace, klidu a souladu.

Loona dance je vhodný pro ženy všeho věku. Ovšem pomáhá i ženám řešit různé obtíže, problémy s SI, s bedry, ale i s kyčlemi, může být prevencí před nemocemi ženských orgánů nebo doplňující aktivitou při klasické léčbě, podporuje perilstatiku (pohyb) střev, nebo je i velmi vhodný pro ženy, které se připravují na těhotenství nebo po porodu, ženu uvádí do klidu a proto je velmi vhodný i pro ženy s klimakterickými nepohodlnostmi.

V Pravém domácím časopise vyšel článek o LOONA DANCU, přečíst si ho můžete zde: Protanči se k sobě samé

Jmenuji se Helena Novotná, na svět jsem přišla v květnu 1974 a vyrostla jsem v Kolíně. Po úspěšné maturitě na SZŠ mne život zavál nejprve do FN Bulovka a teprve po získání nějakých zkušeností jsem se vrátila zpět do Kolína a místní nemocnice. Mou specializací byla kardiologie. Čas šel dál a já se vdala, porodila dvě krásné děti a vrátila se do zaměstnání jako převazová specialistka, poté jsem působila i jako vrchní sestra Geriatrie a nově vzniklého Oddělení sociálních lůžek. Práce se mi však velmi těžko kombinovala s dojížděním, péčí o děti a mým největším životním koníčkem, tancováním. Opustila jsem zdravotnictví a vrhla se do práce v obci, kde žiji. Práce průvodkyně v Keltském muzeu a knihovnictví mne velmi bavila. Život mi však přichystal tvrdou zkoušku. Přišlo vážné onemocnění a já od základu musela změnit svůj pohled na svět, přístup k životu a zajeté vzorce…. Nyní, životem velmi poučena, stále pracuji jako knihovnice... stále také pracuji sama na sobě a mou velikou vášní se staly ženské kruhy, workshopy pro ženy, rituály...ale třeba i meditační zpívání OM Chanting, Projekt mantra a cvičení Atma Kryia Yogy. Na své cestě jsem se stala lektorkou Školy pánevního dna Renaty Sahani Skálové, lektorkou meditačního tance pro ženy Loona dance, Moon Mather zasvěcenou Mirandou Grey. Jsem koordinátorkou OM Chantingu a Projektu mantra. Miluji bylinky ať v divočině či na své zahrádce... okopávám, sbírám, suším i míchám. Používám tělové svíce, maluji automatickou kresbou,objevuji nové věci i sama sebe. Našla jsem vnitřní klid, mír a blaženost. A hlavně miluji svůj život se všemi jeho dary i nez-dary tak jak přichází...

Více o lektorce na jejím webu: www.cestavedomehozenstvi.cz

http://cestavedomehozenstvi.cz/rubriky/aktuality

Přihlášení do kurzu LOONA DANCE - Helena Novotná - ukázková lekce

Hradec Králové, tělocvična při masážním studiu Fialka, Škroupova 673/25

150 Kč

  • Ukázková lekce
    15. března 2019
    pátek 9:00 - 11:00 h

Pokud máte zájem se zúčastnit, prosím přihlašte se vyplněním přihlašovacího formuláře, týden před lekcí vám pošlu další info co s sebou atd. Těším se na vás. Platba bude na místě. Věřím, že už když se přihlašujete, tak přijdete. Počet míst je 20 žen, abychom se pohodlně vešly.

Kdo jsem?

 

JSEM žena.

JSEM panna, matka, čarodějka i vědma.

JSEM světlo i stín,

občas na Duši mám splín.

JSEM Láska.

JSEM kráska.

JSEM divoká i krotká. 

JSEM veselá i smutná.

JSEM hravá a tvořící.

JSEM kvílíci i mlčící.

JSEM tančící.

JSEM ležící.

JSEM oheň, voda, vzduch i zem,

JSEM bouří a JSEM přístavem.

JSEM v radosti, hojnosti a Lásce,

svůj život mám občas v sázce.

JSEM plynoucí a věci nechávám se dít,

ráda dovolím si občas snít. 

JSEM silná ve své slabosti

a dovoluji si…

být slabá ve své síle,

to vše 

přinesla mi má píle.

JSEM přesně taková,

jakou Bůh mne stvořil,

a v propůjčeném těle,

můj Duch, nyní silně ožil.

Už nemusím od sebe víc chtít,

JÁ totiž…

JSEM hrdá Žena a umím Být.